Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (185)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika
Da, eu ii dau fluor (zymafluor sau fluormil) ... din spital mi-a spus ca pana la 3 ani e necesar ... acum de cand cu statul afara mai mult, sunt si zile cand uit sa i-l dau ...

Ai vorbit cu medicul si ti-a zis ca nu sunt probleme daca-l administrezi asa,cand si cand? Mie dr mi-a spus ca nu trebuie facuta pauza deloc.


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellis

Buna seara!
ooofff, eu vin numai cu vesti rele...asa m-am saturat!

Offf mai Ellis prin ce cosmar ati trecut! Bine ca a avut sotul prezenta de spirit!
Pupici la mica speriata!


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihuta
In sfarsit in seara asta a mancat si Sophia, dupa ce si ziua de azi a fost catastrofala. A apucat-o foamea intr-un hipermarket,a cerut batonase de cascaval, si cand mancase jumate mi-a aratat si a inceput sa se laude "am mancat, am mancat, am mancat" si tot asa a turuit toata seara, foarte mandra.





Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

LAURA - dr spunea ca e mai greu de aplicat, in sensul ca mai de durata, iar in momentele alea, iti spun ca nu ai timp...noi am aplicat doar prima parte, nu am mai intors-o si pe spate, ca nu mai avea aer deloc, apoi a apucat-o de picioare cu capul in jos si cu cealalta mana pe piept...cica asta ar fi mai eficienta; mai stiam tot asa, cu capul in jos si lovitura intre omoplati...cam periculoasa si asta;
...apoi pt copii mai mari varianta Heimlich cu luat in brate si presiune pe piept...eu cam astea le stiu...mai greu cu practica;

nici eu nu ii dau zimafluor;


MIHA - poate reusesc sa postez un pui cu cartofi noi a iubitultui tau Jamie...vad ca pa Alessia a cucerit-o! a papat asa cu pofta!

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Breee...nu ma opreste nimeni? Mult mai pot vorbi...Of Doamne...


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellis
MIHA - poate reusesc sa postez un pui cu cartofi noi a iubitultui tau Jamie...vad ca pa Alessia a cucerit-o! a papat asa cu pofta!

Saru-mana!
Astept cu interes!


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Citat:
citat din mesajul lui ellis
MIHA - poate reusesc sa postez un pui cu cartofi noi a iubitultui tau Jamie...vad ca pa Alessia a cucerit-o! a papat asa cu pofta!

Saru-mana!
Astept cu interes!


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...



m-am executat! pui cu rosii si cartofi noi

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

aaaaa...tot de la Jamie e si asta...care e chiar bestiala, dar eu nu pot sa mananc, ca numai disociat nu e ce-i in ea!

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ellis, imi pare tare rau de patanie! va cred ca v-ati speriat cu totii. am mai patit si noi de vreo 2 ori dar nu chiar asa grav, cat sa ma sperii tare tare. si Stefan tot asa mananca, adica nu mesteca mai deloc, iar eu, stresata cum sunt pasez totul f bine. el se ineaca si cu banana...si cd il vad ac are gura prea plina ii spun sa scoata afara, ca are prea mult, si intelege, de regula.

stiu ca suntem grijulii si totusi, din nefericire se mai intampal si din astea.:(

deci, recapituland, ideea e sa pui copilul cu susu in jos si sa lovesti la spate? sau sa faci presiune pe stern, adica, babeste, asa, oasele astea dintre sani?
de ce e periculoasa asta cu intors cu capul in jos?

daca aberez, va rog eu mult sa ma corectati!

eu l-am pus cu pieptul pe picior, cu capul mai jos un pic si l-am batut pe spate. dar v-am zis, la noi nu a fost chiar asa de tare blocata mancarea.



mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

luat in brate, cu spatele catre pieptul nostru si facut presiune pe pieptutul lor, e bine cum zic?

sa ne mai punem la punct, ca nu se stie cd avem nevoie si trebuie sa ne vina pe loc totul in cap, ca nu ai timp sa cauti pe forum.;)

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput