Burtici fericite de septembrie-octombrie (86)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata burtici,

Sper ca voi aveti o dimineata mai placuta ca a mea. Oricat de mult incerc sa nu ma enervez, sa nu ma consum degeaba, cand ajung la munca nu mai am nici un control in ultima perioada. Dar nu va mai incarc cu prostiile mele asa de dimineata, poate mai incolo, ca nu scapati voi asa usor.

Am ramas datoare de ieri Deliei cu un raspuns. In general tin minte ce vreau sa spun si cui sa spun dar uneori imi notez si eu ce-i drept numele si un cuvant reprezentativ pt ce trebuie sa spun. In concluzie, nu a fost chiar tot din memoria mea de elefant. Uite de ex, la tine acum mi-am notat cirese . In consecinta, trebuie sa iti spun ca iti tin pumnii sa cumperi ciresele pe care ti le doresti. Am ceva si pt prietenii tai pensionari: Pensionari, stati acasa, azi iese Delia la cumparaturi!!! O zi buna.

Selen, Dana, Delia din nou, Unombun, Adimecedes, Roxxy, Iulika si restul fetelor care mi-au scris, va multumesc pt gandurile bune si pt incurajari cu privire la seful meu ala grozavu'.

Aida, stai linistita si sper sa treaca raul. Oricum, asculta sfatul medicului. Daca nu iti trece, fa niste investigatii, ca sunt necesare. Foarte frumoase costumasele si body-urile. Poate cmpar si eu ceva de acolo ca tare mi-au placut.

Tulibu, vad ce te-a ajutat Daciana. Eu oricum nu stiu cu ce se mananca ce zici tu acolo ca nu m-am lovit de problema asta. Sanatate multa.

Alex, ai dreptate. Ar trebui sa ii fie rusine sefului meu numai ca nu ii e deloc si acum de dimineata a inceput showul din nou. Cat despre bebelina ta, eu zic sa stai linistita ca o sa iti dea ea cat de curand un semn ceva.

AndraDinu, Raluk, am anuntat sarcina inca de la 10 saptamani pt ca atunci se dadea afara din companie si mi-a fost frica. Am semnatura directorului general pe informarea mea asa ca, nu pot zice ca nu i-am anuntat. Da Raluk sunt la stat dar se pare ca asta nu ii opreste de la abuzuri si presiuni asupra angajatilor. Acum nu pot decat sa ma calmez singura cumva, inca nu am aflat cum, si sa nu iau in seama aluziile sefului. Din pacate forteaza la maxim nota si ma tine cel putin 2 ore peste program. Oricum, m-am decis sa intru in CO la sf lui iulie si apoi direct in prenatal. Sper sa imi iasa planurile.

Mimika, o sa il dau in pisici. Doamne ce imi place cum suna. Clipociri in burtica nu simt acum. Simteam insa la inceputul sarcinii cand inca nu simteam foarte bine miscarile bebelui.

AndraIulia, eu iti zic de acum la multi ani in caz ca uit sa nu ma urechesti pe 10. M-am scos, nu-i asa?

Lutoniana, multa sanatate si spor la baut ceiut cu toate ca am asa o presimtire ca deja ti s-a acrit de la atata ceai.

Va doresc o zi excelenta tuturor.

Fetele care ati uitat de noi, mai dati si voi cate un semn de viata, sa stim si noi ca sunteti bine si voi si bebeii din burtici. Va .

Monica 23+ cu Rares Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

alex25,sa stii ca si eu am observat ca bebe sta cuminte,nu mai misca,nu mai zice nici pis cind sau m-am speriat,la necazuri in general.Cind e de bine e vioi si nu are treaba
nici eu nu am colostru,asta este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mimika sa stii ca si eu fur ideea cu scutecele. Azi pe la 5 ma gandeam sa merg sa iau material si sa imi cos cand ajung la mama , ca si eu am folosit la Emma desi nu la infasat si sunt foarte practice
Ellenuta la madonna? asta da. Si eu mare dar madonna e doar una. Si o sa mergi?
ramsan super tare vestea cu buni si distractie la maxim la mare si mai ales drum bun! ... un espresso cu caimac si lapte condensat vine la tine
Vad ca e ok tensiunea. Mai stau cateva ore in canapea si daca e ok ma apuc de geamuri



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 29+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



aida da .. la madonna .. mie imi place tare de ea, imi place cum canta .. dar cand ma gandesc la aglomeratie, ma cam apuca frica .. vedem cum sunt pana atunci ... eu sper din tot sufletul sa merg ..

si as mai fi vrut tare sa merg la U2 .. daca ar fi venit in ro .. am colegi care merg la zagreb, la roma ... ce rau imi pare ca nu ma duc, daca nu eram cu burtica, sigur luam bilet undeva in europa ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Aida, ea mai reactioneaza saracutza cand stau pe spate ca probabil nu are loc de manevre, dar parca a fost prea linistita ieri, si acum am mustrari de constiinta ca e din cauza nervilor mei.

eeeeei , stai linistita , pai crezi ca doar tu ai nervi? Eu acum 2 zile era sa sparg toate telefoanele si mi-au dat si lacrimile ... poate are ea o perioada mai linistita sau poate facea manevre de intoarcere si de aia ai simtit-o mai mult si acum si-a gasit pozitia. Stiu ca e mult pana saptamana care vine , dar o sa vezi ca e bine si sa vezi ce o sa iti traga atunci ca o sa stai pe spate . Te



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 29+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

monikus,bafta la serviciu.Tinem pumnii sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna dimineata burticutze!
Am citit pe fuga inceputul de capitol.
Lutonia sanatate multa si multi ca sa te faci bine. Eu beau in fiecare dimineata sucul de la 2 portocale poate te ajuta.
Ramona super veste cu bunica, drum bun si vreme frumoasa. Pe 11 plec si eu la mare abia astept .
Fug sa citesc din urma cap.85

Laura 23+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Monikus deja trebuie sa faci un exercitiu de detasare fata de cei din jurul tau (aia rai de la serviciu mai ales) si sa vezi ce este mai bine in interesul tau... stii ca Raresucul tau simte orice suparare a ta? deci "enjoy your pregnancy"
A... nimeni nu iti va face vreo statuie la serviciu, stiai asta?

Printre altele: la mine la serv s-a anuntat asa-zisul "somaj tehnic" pe motive de lipsa de lucrari/productie/blocaj financiar sever, iar eu sunt singura norocoasa ca doar eu si managerul meu (big boss) nu intram in acest somaj.
De ce noroc, pentru ca AM BURTIK! Tudorel e cu noroc sa stiti voi!


Ramona

Tudor Gruia 26+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramsan

Monikus deja trebuie sa faci un exercitiu de detasare fata de cei din jurul tau (aia rai de la serviciu mai ales) si sa vezi ce este mai bine in interesul tau... stii ca Raresucul tau simte orice suparare a ta? deci "enjoy your pregnancy"
A... nimeni nu iti va face vreo statuie la serviciu, stiai asta?

Printre altele: la mine la serv s-a anuntat asa-zisul "somaj tehnic" pe motive de lipsa de lucrari/productie/blocaj financiar sever, iar eu sunt singura norocoasa ca doar eu si managerul meu (big boss) nu intram in acest somaj.
De ce noroc, pentru ca AM BURTIK! Tudorel e cu noroc sa stiti voi!
Ramona
Tudor Gruia 26+
Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Ramo, stiu ca nu imi face nimeni statuie numai ca, atunci cand ai mereu un director in ceafa ta....nu prea ti-e bine. O sa incerc din rasputeri sa nu mai pun la suflet si sa nu-l supar pe Raresucul meu. Un copil e mereu un noroc. In cazul nostru, Raresucul si Tudorel ne-au adus mai mult decat noroc si multa bucurie. Au grija de noi deja de acolo din burtica .

Unombun multumesc frumos. Si eu sper sa se rezolve.

Monica 23+ cu Rares Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

asta cu detasatul la serviciu,nu stiu cum sa zic,eu in practica greu...mai lucrez si intr-un loc in care copiii ar trebui sa fie cei mai protejati,locul cu legislatia cea mai favorabila ptr.copii,dar sefii si unele care se dau "sefe"au un talent de a enerva oamenii,teribil.La mine la serviciu strigau zici ca erau la zoo....

Mergi la inceput