Burtici fericite de septembrie-octombrie (86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Chiar nu stie nimeni nimic de Monica, de Biaz ....sper doar sa fie sanatoase

Am vazut si splendoarea de copil de Angelli dar ca sa fiu o mamaie clasica as preciza si ca are cu cine sa semene cu asa mami draguta.

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!
Lutoniana, sanatate multa! Eu am avut ghinionul sa racesc de 2 ori in primavara asta si stiu cum e. Am reusit insa uimitor de repede sa ma pun pe picioare cu ceai,miere,lamaie, cateva paracetamoale, multe lichide si multa odihna. Sper sa-ti revii repede

Iulia 25+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna MoniIulia si multam fain.
Acum bag ceai, apoi mi-am propus un nanel bun sa vad daca imi iese si apoi merg sa cumpar citrice.
Sper sa ma refac ca am asa multa treaba...si socoteli de incheiat pe luna asta.
De la 1 august sta si fata acasa

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si de la noi si multi !!!

Lutoniana, multa sanatate iti dorim!

Uffff, mai am o saptamana pana la control si nu prea mai am rabdare....iar ieri din cauza nervilor si a tipatului meu, bbelina a stat tare cuminte, abia daca mi-a dat vreun semn, si eu cum sufar de paranoia, astazi sunt

----------------------------------------------
Alexandra 27+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
De la 1 august sta si fata acasa

Cea mai fericita 29 + cu

Eu din 15 iulie. Abia astept sa vina ziua!

Iulia 25+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neatza si eu , desi de la 5 tot foiesc din cauza de prea mult stat in pat


Citat:
citat din mesajul lui diana_n

Cei 4 bebelusi sunt cat se poate de reali, tatal lor scutura din cap si ele radeau de se prapadeau. Acum sunt domnisorele, au 5 ani si le vad din cand in cand la TV, au un reality show. Ovulul fecundat s-a divizat si fiecare s-a divizat la randul lui, asa au iesit 4 fetite identice genetic. Povestea tatal ca din cand in cand primeste felicitari pe strada "You're the man !" la care el raspunde "eu? n-am facut nimic, meritul e al sotiei"

Diana 29 saptamani si Peter (3 oct 2005)

serios? merci mult ca ne-ai zis asa mult imi plac vestile bune Mi-ar fi placut sa mai vad inregistrari cu ele



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 29+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neataaa

dau si eu o , un suc .. amatoare??

iulika ce burtica frumoasa ai! tu esti f slaba si de aceea nici burtica nu are cum sa fie f mare. stai linistita, sunt sigura ca bb va fi bine.

ramonica cum e buni?

dana eu nu am colostru, nu e obligatoriu sa ai .. la eva nu am avut deloc, mi-a venit direct laptic .. am alaptat-o pana la 10 luni cand am intracat-o ptr ca asa am vrut eu .. incepusem si serviciul si imi era greu .

cristina asa e, ai un baietel superb!!

mary si eu am patit la inceput .. incepeau sa-mi curga sanii cu maxim 5 minute inainte sa se trezeasca bitzilina ptr papica ..

mimika da, sunt foarte bune scutecelele .. au intrebuintari multiple .. tot asa am luat si eu finet si le-a tras la masina socrella ..

delia bine ca ai spus ... eu am bilete la concertul madonnei si tare as vrea sa merg .. e pe 26 august .. deci voi avea 36 de saptamani ... mi-e cam teama sa ma bag in multime si chiar nu stiu daca sa mai merg sau nu ...

roxxy din pacate asa e .. dupa ce vine bb nu mai ai timp de nimic .. si eu de cand o am pe eva nu am mai citit o carte, nu am mai vazut un film cap-coada .. ata ete .. recuperam noi dupa ce ne cresc copilutii ..

aida cum esti? mai ai tensiune?

lucia Doamne fereste .. cum sa fie gripa noua? ai mare grija de voi! simptomele sunt febra peste 38, stranut, tuse, muci ca apa .. sanatate multa!

gata placintica ...

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

lutoniana un de la mine sa treaca pesimismul si gandurile rele
alex25 ai descoperit pozitia care nu ii place? Eu asa il trezesc pe bebe . Nu te supara , o sa miste imediat de o sa iti taie respiratia




Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 29+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna dimineata din dulcele targ al Iesilor!

Vesti super de dimineata: bunica mea e ff bine, era chiar exuberanta ieri dupa amiaza cand am vazut-o, iar azi va fi externata. Super rapid si bine. Sigur si gandurile voastre minunate au ajutat la bunul mers al lucrurilor x 1000.

Si mai am o veste super: plec la MAAAAAARE in seara asta (sa o vad pe Lala home la ea si in siguranta, imi fac bagajul si am plecat!) In sarcina cu Rares nu am fost la mare deloc, asa ca e pentru prima oara cand fac asta.... am citit, m-am documentat cum sa stau la soare (mie imi place sa fiu bronzata ca sunt bruneta si soarele ma prinde repede, trec din alb direct in negru fara etapa aia de rosu), intre ce ore, daca e voie in apa etc. etc.
Sora mea locuieste in Constanta asa ca vom sta la ea si vom merge la plaja in Mamaia. Abia ne asteapta sa venim, e mai ceva ca un copil nerabdator.
Eu ieri am prestat ardei umpluti si o oala de ciorba de pui (a fost prima oara in viata mea cand am gatit ardei) ca sa le luam la noi (sa nu o necajim pe sora mea cu alte chetuieli), asa ca azi noapte de hiper oboseala nu prea m-am odihnit cum mi-as fi dorit.

De la sora mea pot intra pe net sa mai iau pulsul DC, dar nu promit ca voi avea timp sa citesc in fiecare zi cate un capitol sau sa va raspund cu drag la nelamuriri, as aca va rog din timp sa ma scuzati daca voi fi usor debusolata


Fug sa citesc ce ati mai scris de ieri dupa amiaza.
A .... vreau si eu o espresso cu caimac si lapte condensat ca sa pot deschide ochii azi.


Ramona

Tudor Gruia 26+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Aida, ea mai reactioneaza saracutza cand stau pe spate ca probabil nu are loc de manevre, dar parca a fost prea linistita ieri, si acum am mustrari de constiinta ca e din cauza nervilor mei.

Ramsan, distractie placuta si vreme buna sa aveti.

----------------------------------------------
Alexandra 27+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput