Burtici fericite de septembrie-octombrie (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


Maine dimineata ma iau la tranta cu pensionarii, ca se aduc cirese la pret ok la supermarketul din coltul trazii. Sa-mi tineti pumnii

in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Delia, aici sunt. Bine ca ai facut testul, tin pumnii sa iasa bine.
Am citit "Maine dimineata ma iau la tranta cu pensionarii, ca se aduc cirese la pret ok " si ma gandeam ok,imi amintesc cum era, pana am vazut ca tu ai scris
Pot sa te inteleg, cand imi fac curaj ma duc la un magazin cu preturi bune, dar langa un cartier cu case locuite de 55 ani +. Se intalnesc 2 cupluri pe culoarul dintre rafturi si se pupa ea-ea, el-el, apoi el-ea, ea-el si se intreaba de sanatate, uitand de carutzuri, de trebuie sa te intorci. N-au nici un stres, timpul curge altfel si ii inteleg. Partea buna e ca mai am multe magazine din care sa aleg.
Cele mai bune preturi la fructe si legume le gasesc la farmers' market.
Din nou tin pumnii !

Diana 29 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Proasta dimineata soare !!!!! (pentru mine, evident, voi sa o aveti minunata)
Aida ieri am adormit in front so nu am mai scris la prima ora.
Iulika nu stiu de unde am racit, cred ca am luat de undeva ...si la mine curg apele de transpiratie si raceala e in toi.

Noaptea trecuta nu am dormit ca nu am putut respira si am folosit 2 pachetele de servetele.
Acum beau o scarbosenie de ceai (personal urasc aceasta licoare) si mai stau pana pe la pranz, daca nu, ma duc la medcul de familie sa vedem ce-mi zice. Adicatelea, sa avem pardon, ma programez la medic ...si poate ma cheama peste 5 zile cand mi-o trece raceala
Ma enerveaza ca ma doare rau si capul ...dar cred ca e si din cauza ca ieri am uitat sa mai mananc si altceva in afara de micul dejun...si pe seara am aflat si vesti proaste despre soacra mea....
Fac eforturi sa-mi revin. Si asa cum bine stiti, cand incep sa curga necazurile...devine agitata toata atmosfera, am inceput sa tipam unul la altul....iar noaptea trecuta eu boleam si el ofta

E foarte naspa sa ai probleme, dar nu sunt nici primele si sunt sigura ca mnici ultmele asa ca le-om dovedi noi cumva.
Unde mai pui ca ar vrea acasa pt o scurta perioada de timp si eu nu. Unde naiba sa ma duc cu burta la gura sa gasesc si doctor si loc sa nasc....si bani ????? Adica psihologic eram setata ca trebuie sa o fac aici. Vom vedea.

Ca sa trecem la lucruri mai faine, Dana15 si Raluka parca voi erati "pasionate" de subiect va anunt oficial ca azi merg la primele ore de Breastfeeding si am sa va povestesc deseara daca mai pot sau dimineata pe racoare.....daca voi afla vre-un secret senzational despre mufarea copilasului.
Asta daca ma primesc alea acolo racita varza cum sunt
De parca ar avea vre-o legatura mucii cu lapticul, nu ?

Trimit si mai citesc, va pup cu mare drag !!!!

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Diana eu mai am gaduri cate odata cand ii vad pe batranei cu gentile acelea pe roti....relaxati si cu alt ritm de viata, cum bine spui, ca nu cred ca voi ajunge acolo. Adica nu in sensul de pesimism ca imi inchei socotelile prea repede dar parca traim intr-o lume prea zbuciumata, agitata, poluata, urata si plina de LUPTA. Lupta pt un post bun sau mai bun, lupta pentru un camin, lupta pt un copil, lupta si lupta....si o facem cu atata pasiune si daruire ca poate poate vom iesi invingatori....dar cei care au de pierdut suntem noi, care uitam sa facem lucruri simple si relaxante.
Chiar ma mai uitam la cate o batranica in autobuz, coafata, cu cercelusi dinaceea cu o bobita de perla, cu hainute asortate.....o adevarata desfatare pentru ochi si suflet.
Sper doar sa putem ajunge acolo cu toate.....
Pana una alta....am vrut ieri sa-mi iau tampoane si tot nu mi-am cumparat Mi-am amintit cand am iesit din magazin si nu m-am mai intors.


Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

lutoniana, ia un de la noi ca sa te inveselesti. Baga ceai cu stoicism si o sa treaca.

aaa, neatza! Sunt foarte matinala in ultima vreme, din cauza de pitici batausi.

30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Delia multumesc de grija
Andra poate trebuie sa iti amintesc ca la placinte toate inainte . Ai vazut, numai ai deschis un pic gura si Mimika si Aida te-au si rezolvat cu listuta.
Iar o sa avem o zi "grea"....cu bunatati ....


Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

lutoniana, ia un de la noi ca sa te inveselesti. Baga ceai cu stoicism si o sa treaca.

aaa, neatza! Sunt foarte matinala in ultima vreme, din cauza de pitici batausi.



Neata buna Mimika, m-a luat valul si am uitat sa va spun si eu de pitic....in ultimele zile daca vreau sa stau intinsa in pat, in unica pozitie acceptabila, pe partea stanga, da groaznic din toate alea si se zbate de mama mama....Daca ma ridic sa spal un vas sau sa merg la toaleta este liniste si pace si cred ca este fericit.
Pai asa sta treaba ???? E cinstit ????
Tu cum mai stai Mimika? ce ti-a zis dr ? si tu esti cu fetele "mai devreme" cu nasterea ? sau nu stii inca ?

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Techila sa ne anunti cand pleaca soacra ca sa putem sa incepem sa tipam si sa cantam sa nu mai vorbim in soapta

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ahhhhh...am uitat sa va spun cea mai tare faza: o sun pe mama ieri sa vorbim si-mi zice: "pai bine mai copilule, cum ai reusit sa racesti ? Ai mare grija sa nu fie gripa porcina"
Pentru care sincera sa fiu eu nici macar nu stiu simptomele

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iulika ce film ai vazut ?

Fetelor eu merg sa-mi iau si ceva de papa langa mine ca poate ma lasa capul. Inca va mai astept la discutii, ca deh nu ma bag sa incerc sa dorm si eu un pic
Mimika, desigur ca-mi mai iau si o cana de ceai

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput