Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-10

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:





"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

ingerash,eu cred ca chiar si cu o trompa,se poate intampla si pe cale nat.exista vreun motiv si am uitat eu pt care nu se poate la tine?cum sta sotul tau cu spermogarama?tratamente nat ai incercat?anul trecut functia ovarelor mele er aaproape 0.dupa o luna si juma de tratam nat am ramas.ca am pierdut,e altceva.
fetelor din cluj,eu hematolog nu am.am vbdoar cu doct hemato-genetician de la cab de genetica de la gine1,unde mi-am facut anal.dar ea azis doar acid folic si ca sarcina va fi ok dupa 6 luni de tratam.ginecolog am incercat la mironiu:dezastru,o nesimtita.cea care mi-a decoperit problema,o finetze de femeie e dr rotaru,dar nu mai lucreaza pe clinica,doar la cabinet si la gynia.sapt viit merg la cezarin todea.sa vad....in rest,paciente cu trombofilia a avut cruciat si a fost ok.doar ca e transhant,iti spune din start ca sansele sunt 50%.nu multe accepta asta,dar asta e realitatea.ar mai fi diculescu,am inteles.eu va voi tine la curent cu todea.daca vad ca va fi ok,va spun.
mcrissa,va imbratisez cu drag,iubitelor.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


Danny, pot ramane natural, daca ovulez pe partea unde am trompa. Trompa este permeabila, am ramas si in decembrie, cand am si pierdut sarcina tot numai cu o trompa. Deci da, natural sigur ca nu-mi pierd speranta. Sotul meu sta f bine cu spermograma

Mcrissa, felicitari, sa fie intr-un ceas bun! sa fie sanatoasa si fericita si voi la fel pe langa ea!!!



Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

dar fetelor,ati plecat chiar toate in concediu?numai eu cu ingerash am ramas?brrrrrr.ce pustiu.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

acum am venit si noi de la eco si am aflat ca bebe drag este fetita

13+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia


Deci e o luptatoare acolo la tine in burtica
Felicitari din tot sufletul, sa nu ai dubii ca totul va fi bine si-ti vei tine printesa sanatoasa in brate
Acum sunt sigura , pun pariu cu oricine ca asa va fi

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

va multumesc pentru urari
mamagiulie sa te auda Dumnezeu!ziua ta cand o sarbatorim?ca stiu ca spuneai ca dupa ce trec de 13 saptamani va fi ziua ta
ingerash imi pare rau de esec,mi se pare un lucru foarte bun ca ai hotarat sa nu te mai stresezi atat.si mai lasa tigarile alea, ca-ti fac foarte rau
danny as vrea si eu sa plec in concediu, dar nu am voie sa plec, asa ca voi sta toata vara aici cu voi.
mihaele, goldi, bubulina1
profa cum de te-ai gandit tu la fetita?eu am avut ceva semne, dar le-am ignorat.am visat chiar inainte sa fac testul ca tineam in brate o floare infasata si stiam ca e fetita mea.


13+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

va multumesc pentru urari
mamagiulie sa te auda Dumnezeu!ziua ta cand o sarbatorim?ca stiu ca spuneai ca dupa ce trec de 13 saptamani va fi ziua ta
danny as vrea si eu sa plec in concediu, dar nu am voie sa plec, asa ca voi sta toata vara aici cu voi.

13+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia


Da-da, dar dai doua pahare de Pepsi cu gheata ca e si fetita
Dau la schimb ce vrei tu ... si-ti tin si companie toata vara ca nu am concediu

Ingeras, eu te stiu de mult si stiu ca e posibil sa ne faci o surpriza in urmatoarele 6 luni

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Mcrissa , "si mai lasa tigarile alea, ca-ti fac foarte rau "
ha, ha, ha! sa-ti traiasca fata!

Mamagiuliei , daaa, noi ne stim de f mult timp :) sper sa reusesc, daca nu, am o pribntesa de care sa ma bucur din toata inima. Si oricum face cat 10, cel putin

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Cristina, felicitari pentru fetita cu fundita, sa va bucurati toata viata de ea!

Profa, astept vesti bune de la tine!

Ingeras, imi pare tare rau pentru ca blastoceii tai nu au supravietuit... eu tot cred ca vei reusi natural, ca atatea fete care prin fiv nu au avut succes... Dumnezeu le aranjeaza pe toate si cred ca va veni la timpul lui si fratiorul sau surioara Mayei


Va pup pe toate

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

mamagiuliei dau mult rece pentru toate fetele sa ne mai racorim.La multi ani si multa sanatate!sa sti ca ma gandeam sa fur numele fetitei tale pentru bebelina mea.Sotul a zis ca daca e o trecem Iulia si sa o strigam Giuli ca mie imi place rau Giuli.
ingerash multumim de urari.nu te-ai suparat pe mine ca am zis de tigari?

13+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

avalon multumesc la fel pentru urari!
chiar ma gandeam la tine si vroiam sa te intreb daca faci in continuare injectii si iei aspenter.

13+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput