Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-10

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:

Karinuta,
Am citit undeva printre mesajele tale in care intrebai de dr.Anca Bojan hematologie...ai reusit sa dai de ea?Daca poti sa-mi dai mai multe detalii...mai tinem legatura.
Fetelor care dintre voi i-mi poate spune (ma refer la cele care sunteti din cluj)la ce medic hematolog a-ti fost voi?Momentan la cine ar fi trebuit sa merg e in concediu,iar eu analizele astea nenorocite trebuie sa le fac oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

ingerash,imi pare f rau.si mie mi-e frica,se apropie sf lunilor de tratament si imi vine sa o iau la fuga,nu ma pot bucura.si mai vine si fetitza mea plangand ca "ea vrea surioara.dar nu fratior,si ce ne-om face daca e fratior?"ca ea stie,copii vin pe rand.o data fetitza,o data baietel.si nu stie acu daca e rand de baietel sau fetita.dar e sigur asa,ca i-a spus ei o colega care nu minte.ca e as-a rugat in fiecare seara la Doamne-Doamne sa-i dea o surioara,si el nu i-a dat.ca nu mai are rabdare.cand ii da?si eu ce pot face?ca nu-s in stare sa-i fac.prea multe probleme.nu cred.in 23 merg la un nou medic.cu inima cat un purice.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

ingerash,imi pare f rau.si mie mi-e frica,se apropie sf lunilor de tratament si imi vine sa o iau la fuga,nu ma pot bucura.si mai vine si fetitza mea plangand ca "ea vrea surioara.dar nu fratior,si ce ne-om face daca e fratior?"ca ea stie,copii vin pe rand.o data fetitza,o data baietel.si nu stie acu daca e rand de baietel sau fetita.dar e sigur asa,ca i-a spus ei o colega care nu minte.ca e as-a rugat in fiecare seara la Doamne-Doamne sa-i dea o surioara,si el nu i-a dat.ca nu mai are rabdare.cand ii da?si eu ce pot face?ca nu-s in stare sa-i fac.prea multe probleme.nu cred.in 23 merg la un nou medic.cu inima cat un purice.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Danny, da, este cumplit de greu. Si mie tot din cauza asta mi-e cel mai greu. pentru ca stie ce inseamna, pentru ca imi spune, pentru ca am facut idiotenia sa-i spun in decembrie ca e un bebe pe drum si creste la mami in burtik si apoi am pierdut sarcina. Natural mai incerc, insa cu FIV nu mai este e acord sotul meu, deci vreau nu vreau, tb sa ma opresc...

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosca spune:

Eu sunt din Cluj si am rugat un vecin de-al meu ,medic, sa ma puna in legatura cu un hematolog.Stie cineva un hematolog in Cluj?
Danny;la ce medic ginecolog mergi?
Pentru celelalte fete din Cluj;stie cine un ginecolog mai "avangardist",mai bine pus la punct cu mutatiile noastre?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

acum am venit si noi de la eco si am aflat ca bebe drag este fetita

13+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Mcrissa sarcina usoara si la termen mii de pupici pt tine si fetita ta iubita

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:

rosca,
eu sunt din cluj si medicul meu ginecolog mi-a recomandat-o pe Anca Bojan de la clinica de hematologie,nu stiu daca in astfel de cazuri medicii lucreaza cu "recomandari",dar eu stiu ca am asteptat o saptamana pana sa-mi zica la cine sa merg(spunea ca are nevoie de timp pt a se consulta cu colegii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

acum am venit si noi de la eco si am aflat ca bebe drag este fetita

13+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia


Felicitari Cristina! Sa va traiasca fetita si sa fie sanatoasa!

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

ingerash,eu cred ca chiar si cu o trompa,se poate intampla si pe cale nat.exista vreun motiv si am uitat eu pt care nu se poate la tine?cum sta sotul tau cu spermogarama?tratamente nat ai incercat?anul trecut functia ovarelor mele er aaproape 0.dupa o luna si juma de tratam nat am ramas.ca am pierdut,e altceva.
fetelor din cluj,eu hematolog nu am.am vbdoar cu doct hemato-genetician de la cab de genetica de la gine1,unde mi-am facut anal.dar ea azis doar acid folic si ca sarcina va fi ok dupa 6 luni de tratam.ginecolog am incercat la mironiu:dezastru,o nesimtita.cea care mi-a decoperit problema,o finetze de femeie e dr rotaru,dar nu mai lucreaza pe clinica,doar la cabinet si la gynia.sapt viit merg la cezarin todea.sa vad....in rest,paciente cu trombofilia a avut cruciat si a fost ok.doar ca e transhant,iti spune din start ca sansele sunt 50%.nu multe accepta asta,dar asta e realitatea.ar mai fi diculescu,am inteles.eu va voi tine la curent cu todea.daca vad ca va fi ok,va spun.
mcrissa,va imbratisez cu drag,iubitelor.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

mcrissa!!!Am fost sigura ca o sa ai fetita!!! ma bucur din suflet!!!.Vezi ca Avalon are 2 baieti...
ingeras,daca singura ta problema e ca nu ai decat o trompa,atunci poti sa nu o mai consideri problema!Uite,eu,de ex., am avut toate sarcinile dupa ovulatie pe ov. drept, ca si cand stanga nu ar fi existat...si inca un exemplu: o cunostinta,a avut la 14 ani cancer ovarian,a avut operatie,chimioterapie,etc(la 14 ani!),dupa care,pe cand era studenta, a venit acasa si a spus ca e insarcinata...si are o minune de fetita...
miki,danny,avalon,mihaele,goldi,rosca,ank,si toate fetele:

Mergi la inceput