SUPERDIETA ****RELOADED******

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Buna ziua - buna ziua, stimata adunare!

Ma bucur sa vad fete cunoscute la un astfel de subiect (nu ma bucur pt kilogramele in plus , sa nu ma intelegeti gresit).
V-as tine si eu companie, daca vreti sa ma primiti in conditiile in care eu m-am apucat de monti de vreo saptamana.

Lidia, cat ai reusit tu sa slabesti cu dieta asta?? Mie mi se pare crima si pedeapsa sa mananc numa' verzituri saptamani intregi...

Hai sa avem spor la mancat ... cat mai putin [:d]

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Hello!

ate_09 bine ai venit printre noi!
Eu pana acum am mancat o salata din 2 rosii, 2 castraveti, 1 ardei gras si 1 ceapa. N-am pus nici ulei nici otet, numai sare. Sincera sa fiu nici nu-i trebuia, si-au lasat rosiile o zeamaaa Am mai bagat un morcov si un buchetel de conopida, crude ambele. A, si un porumb fiert.

July ce intrebare mai e si asta? Normal ca te primim! Foarte greu nu e decat in primele zile, sunt ciupercile si porumbul care sprijina abundenta de verzituri.

Eu sunt increzatoare, ciupercile la cuptor si porumbul fiert sunt moartea mea deci daca am voie sa mananc d-astea, cred ca am sa pot tine. A, si cum a zis Lidia, se poate manca oricat de mult, bineinteles din permise.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Am si eu o reteta:

Gustare cu rosii si ardei

1/2 kg rosii bine coapte, 1/2 kg ardei capia, 3 catei de usturoi, sare, piper, busuioc, cateva picaturi de ulei de masline.

Se coc ardeii , se curata de pielita arsa si se lasa deoparte pana se pregatesc rosiile. Se scufunda rosiile pentru 20 de secunde in apa clocotita, se scot, se trec printr-un jet de apa rece si se curata de pielita. Se taie in 4. Se curata usturoiul si se taie lamele subtiri. Se incinge uleiul si se pune usturoiul sa se caleasca pana devine auriu. Se adauga rosiile si ardeii, se potriveste de sare si piper si se lasa sa fiarba impreuna circa o ora, amestecand din cand in cand. Se serveste rece, cu frunze de busuioc si piper.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Salutare fete frumoase si ambitioase!!!


Am intrat sa va urez mult succes, si sa va spun ca sunt cu okii pe voi

Va voi insoti de maine si eu, cu faza 1 - discret si de pe margine, nu vreau sa va incurc cu cifre.


Eu tin Monti, merge si nu prea merge avand in vedere ca problema nr.1 este ambitia... combinata cu nr.2, nopti nedormite, a iesit un Monti combinat cu cafea si ciocolata... va dati seama.
Totusi, am slabit 6kg si as vrea sa mai dau ceva-cumva, pe 10 pleacam la mare si nu gasesc costum de baie...

Doamne ajuta!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

giuliana E greu mai mult decat primele zile, poftesc la cola ceva de groaza, desi am aproape o sapt de cand m-am apucat. Momentan vad ca rezist eroic.

ada, si io incerc cu monti, ar fi prima oara in viata mea. O sa te mai intreb diverse, daca nu te superi, ca nu cred ca-s pe deplin lamurita

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Salutare,

july bravos, iti tin pumnii sa rezisti cat mai mult

cuscra ce ai facut?!?! Ai furat startul???




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

mamidestefan: multumim ptr listuta
vecinico:
giuli: multu de reteta!
nocom:
ate_o9: bine ai venit!


la birou am mancat 5 mere, acum am fasole verde la fiert, pentru care fac mujdei si porumb(tot fiert) . Problema mea este ca sunt carnivora, probabil maine o sa intru in sevraj de carne Cat de grav este sa bag un piept de pui la gratar?

a, si da, beau apa, mi-e foame, beau o gura de apa plata

oricum, simt ca saptamana asta este un prag psihologic, daca rezist doar cu fructe si legume, inseamna ca am ambitie. Daca nu, promit ca-mi trag singura "doua parachi de palmi".

alta problema ar fi ca as gati de trei ori: pt Vlad, pentru tati care nu mananca el verziturile mele si pentru mine. dar vad eu cum ma descurc cu timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

July, , cu placere anytime.

da-mi adresa ta de mail pe PM, sa-ti trimit si cartea.

Este un topic si la fetele care tin Monti, mie insa mi s-au parut prea avansate pt un fresh start...
nu era niciuna la inceput de drum.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Fi-miu doarme de la 15, am avut timp sa-mi fac baie, manichiura, pedichiura...am mai cautat si niste retete de salate (stiam eu ca am pe undeva prin mormanul de hartzoage, o carticica numai cu salate) si am mai gasit una:

Salata de cruditati

Porumb din conserva (nu stiu daca este prea indicat, cum zicea si Lidia, sunt sigura ca are ceva zahar la cat de dulce e), conopida, brocoli, rosii, ulei (eu deocamdata n-am pus ulei la nimic), suc de lamaie, usturoi, verdeata, sare si piper.
Se desfac brocoli si conopida in buchetele, se fierb in apa cu sare si se scurg. Intr-un bol se adauga porumbul scurs, brocoli, conopida si rosii taiate felii. Deasupra se toarna un sos din ulei, zeama de lamaie, usturoi pisat, sare, piper si verdeata.

Cred ca merge foarte bine si fara porumb, combinatia porumb cu usturoi mie nu-mi suna prea bine. O sa fac maine fara si va spun cum a iesit.

A, si mai am o salata, pe care o faceam inainte aproape zilnic, numai ca foloseam si sos de iaurt. Acum n-o sa mai folosesc dar o s-o fac asa:

Salata de cruditati II

Morcovi rasi pe razatoarea mica, telina rasa pe razatoarea mica, castravete ras pe razatoarea mare, marar proaspat tocat, zeama de lamaie si sare.
Se amesteca toate si se baga la ghiozdan :)

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

giulianna_, suna bine salatele de care ai pomenit mai sus. Mie cel putin prima imi cam face cu ochiul!!!
Deci de maine dau startul...sper sa rezist eroic alaturi de voi.
Mi-am listat alimentele permise si cele nepermise si le-am pus pe frigider.

Mergi la inceput