Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(36)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

In sfarsit am reusit sa incarc si pozele de la ziua noastra!
http://ro.fotoalbum.eu/dalina/a303038/1

Cum v-am mai spus, am sarbatorit o data acsa, cu bunicii si cu nasii, chiar pe29, de ziua noastra. Din lipsa de spatiu nu se pot invita prea multi in acelasi timp , asa ca am mai avut o aniversare a doua zi, la un loc de joaca din apropiere...
Papusile au primit multe cadouri, dar cel mai "pretios" cadou a fost, bineinteles... (ghiciti?? ) : BICICHETAAA!! Anita a primit, asacum si-a dorit, una "loooz" , iar Miriam una rosie, sa nu si le confunde!

Pussi, ce mult ma bucur ca le-a placut tustelor la cresa! Asteptam impresii si din zilele urmatoare!

Luminita, ce faine poze aveti! (da' tot ma gandesc cat de greu v-o fi fost.. )

Moniland, Elenada, tinem pumnii!!...

Mai revenim, va pupam dulce si aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dalina ti-am vazut Printesele! A fost un chef pe cinste! si distractie mare dar mi-a scapat bicicleta roz??? si azi am intalnit la cresa doua gemene de 3 ani(din mai) si ale tale mi se par mult mai mature!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

pussi, inca n-am facut poze cu "bicichetele", am uitat sa iau aparatul cu mine de fiecare data.. Dar nu le-au primit chiar de ziua lor, abia duminica le-am luat . Pozele sunt cu "Va urma..."

Cat despre maturitate, multa lume imi spune cat sunt de maricele pentru varsta lor, cu toate ca eu tot bebei le vad.. Sunt mai inaltute si decat baietei (nascuti la termen) de varsta lor. Dar nu ma extaziez prea tare, ca fiecare are ritmul lui de crestere.. Ma rog doar sa fie sanatoase asa cum au fost pana acum si sa-si pastreze obiceiurile cu papa.. Cu toate ca, ducandu-le la gradi din toamna (acolo vor papa pranzul), nu cred eu ca or sa mai manance asa bine ca acasa, unde stam la masa musai pana terminam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pussi, ce fete mari ai . Sa le duci la camin . Bravo lor. Au avantajul ca sunt impreuna si nu e ca la un singur copil. Bineinteles ca o sa ajunga si sa planga.
Dalina, pup si eu gemenutele. Tare frumoase si fericite.

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Dalina, am vazut si eu pozicile sunt minunate fetitele si ce tortuuuri....Se vede ca v-ati simtit minunat!Sa va traiasca!


Cand ma gandesc ca si nepotica mea face 3 ani pe 29 august...ce chef va mai fi

KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dalina si eu mi-am pus problema mancarii cu cresa, ieri cum am stat sa le dau sa manace la pranz am vazut ca ceilalti copilasi au mancat putin! Dar ma gandesc ca la 4 cand ajung cu ele acasa sa le dau papa gatita si seara sa le dau lactate! O sa-mi fie greu, dar toata lumea a trecut prin asta. Noi am avut la 1 an jumate, imbracate cu pampers: Eni 12,700 gr. si Ana 11,600 gr. Sunt incantata cum au mers.
Moni cum te simti?

Azi a venit si tati cu noi la cresa, le-am pupat si le-am spus ca plecam si n-au avut treaba, si de dimineata cand am zis ca iar mergem la cresa nu mai aveau rabdare sa plecam, isi cautau papucii si statau doar la usa!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pussi, sunt tot la fel de activa sau cel putin asa cred . Azi nu imi e f. bine. Oare se apropie momentul? Ma si doare burtica, dar daca stau in pat imi trece si ma simt cam bleaga.

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani, Ryuji si Naoki!! Sa va dea Domnul sanatate si noroc mult, sa va bucurati parintii asa cum o faceti in fiecare zi de cand v-ati nascut! Sunteti dovada vie ca minunile exista.





Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna, fetele cucuiete! Scuze de disparitie. Va citesc zilnic, constiincioasa, chiar daca mai greu cu scrisul nultima vreme. Eu am inceput munca la noul job si e foarte bine. Ramen de vazut mai departe cum evolueaza lucrurile, dar se pare ca am facut o alegere buna sa-mi schimb locul de munca. (Dalina, mi-am schimbat job-ul si era in perioada dintre anteriorul si actualul, de asta am zis ca's intre 2). Copii sunt bine, la bunica la tzara in vacantza. Le e tare dor de noi (noua ne e si mai dor de ei), dar in rest totul e super.

Pussi felicitari pt inceputul atat de promitzator la cresa. E super! Ai mei au plans de au rupt vreo luna, in fiecare dimineata. Apoi nu mai plangeau, dar nici nu erau prea doritori. V-am admirat in pozele de la mare. Superbe fete ai!

Luminitza am vazut si pozele voastre de la munte. Foarte frumoase si pozele si locurile si mai ales protagonistii. unde ati fost, mai exact? in ce zona?

Dalina super pozele, super petrecere, delicioase torturi si frumoase foc fetele tale! Sa stapaneasca sanatoase bicicletele! Ai mei au primit role, le-au probat de cateva ori prin casa si le-a trecut pofta. Nu ii mai intereseaza.

Legat de mancatul la gradinita/cresa eu pot sa spun ca dupa o perioada de adaptare cand mancau putin sau delolc (Bianca mai ales), au inceput amandoi sa se ia cu ceilati copii si singuri sau ajutati si indemnati si de doamne, au ajuns sa manance mult mai bine si mai variat decat acasa. Acolo mananca feluri de mancare de care acasa nu se ating (de ex. pui cu smantana, mazare sau ficatei).

Moniland, Elenada sunteti pe ultima suta de metri ... va doresc sanatate si nastere usoara! Ati ajuns departe, mai e doar un pic si gata.

Va imbratisez cu drag pe toate, scuzati ca nu mai nominalizez (mi-e greu sa tin pasul cu voi, ca tare harnicutze sunteti la scris )



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuulti ani: Ryuji & Naoki !!!



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput