Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(36)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Sunt si eu curioasa oare cum vor arata fetitele mele. Cu cine seamana, o sa mi se para frumoase sau uratele imediat dupa nastere. Mult nu mai am. Probabil saptamana viitoare va fi marele eveniment din viata mea, sau cealalata... Cand vor ele. Important e ca am ajuns pana aici. Dr. mi-a spus ca sigur vor avea > 2 kg. Acum a aproximat pt Laura ca ar avea 3 kg. Mie mi se pare mult, dar cine stie ce copii mari stiu sa fac .


36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

elenada,
gemenii mei sunt bivitelini si stiu ca s-ar putea sa fie fetita. mai sper inca sa fie asa citind ce ai scris tu referitor la miscarile fetitei. adica, si la mine celalalt bebel nu se simte asa cum se simte primul, care ma loveste de numa numa uneori.si cel cuminte se simte, dar mult mai fin si mai rar asa ca mi-ai dat speranta ca la fel ca la tine, acela ar putea fi fetita.



29+ cu si ????

anco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Elenada si Moniland, va urmaresc cu sufletul la gura, ce frumos ca ati reusit sa ajungeti pana aici cu bine!
Va doresc nastere usoara si bebei sanatosi!

23+ si Sergiu 28.04.2002

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=speranta&year=2009&month=11&day=1&babycount=2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

elenada,
gemenii mei sunt bivitelini si stiu ca s-ar putea sa fie fetita. mai sper inca sa fie asa citind ce ai scris tu referitor la miscarile fetitei. adica, si la mine celalalt bebel nu se simte asa cum se simte primul, care ma loveste de numa numa uneori.si cel cuminte se simte, dar mult mai fin si mai rar asa ca mi-ai dat speranta ca la fel ca la tine, acela ar putea fi fetita.



29+ cu si ????

anco

asa a fost si la mine..si dr a sperat pana la nastere sa fie ala fata...insa nu a fst sa fie asa

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Kiki_Cri sincera sa fiu nu am emotii referitor la cezariana. Tot ce imi doresc e sa vina mai repede data de 18 iulie si sa imi vad piticii. Abia astept sa ii bad sa ii tin in brate. De aproape 5 ani de zile astept sa imi tin copilul in brate si uite ca acum am ocazia sa imi tin nu copilul ci copii in brate.

Fetelor greu tare mai este pe ultima suta de metri. De odihnit nu ma mai pot odihni chiar daca stau numai in pat. am intepenit si ma dor toate. Azi toata ziua m-am plans in toate partile. Nu stiu ce e cu mine.

Pupici

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!




Elena, ma bucur ca nu ai emotii, defapt asta e si normal cred ca asa repede va trece de nici nu vom realiza ca trebuie sa ne operam...si eu abia astept sa ii tin in brate!!!Iti tinem pumnii pt 18 iunie

KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:

Kiki_Cri nu-ti fa probleme pt cezariana...nu e placuta dar vei vedea...in febra aceea nici nu-ti dai seama ce se intampla cu tine....si e totusi o operatie in urma careia ai cea mai mare satisfactie (zic eu). Prima saptamana e grea...nu zic nu dar se uita atat de repede....eu dupa cezariana la 2 zile m-am dus sa-i vad la prima ora (de se uitau toate asistentele dupa mine...nu le venea sa creada)...n-am rezistat mai mult in pat....dupa o saptamana mergeam deja dreapta(dupa ce mi-au scos firul).

Incercati exact acum....pe ultima suta de metri sa fiti calme...cumintele... desi stiu ca e greu...ca e mai bine acasa decat sa stai in spital si sa astepti acolo...

Pupici!

Iza ...cu Hanna si Hunor (09.02.2009)

http://bizabella.shutterfly.com/


Multumesc pt incurajariai perfecta dreptate.

KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello

Ce mai fac mamicile de gemenasi si gravidutele cu gemenasi?

Noi mai avem o zi si facem 36 de sapt implinite. Ma dor oasele bazinului de ma termina.
Oare cat ma mai cracaneaza piticii mei. Le-am explicat ca nu ii naste mama natural dar vad ca nu vor sa inteleaga. Incapatanati pitici mai am.

Va doresc o saptamana usoara tuturor si multi pupici de la noi.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 2 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiii

elenada, moni felicitari pt. multele sapt. pe care le aveti! sunt cu ochii pe voi! Sa va dea DD nasteri usoare, puiuti sanatosi si mancaciosi!si voi mamici dragi sa aveti recuperare rapida! Mai odihniti-va cat mai puteti!

la noi azi e prima zi la cresa, din momentul in care am intrat si au vazut copilasii si jucariile nu ma-au bagat in seama, si educatoarea mi-a zis dupa 20 de min. ca pot sa plec! N-au plans! la 13 merg s le iau!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Elena, la cat mai multe saptamani sa poti duce. Imi pare rau ca ai dureri...cred ca si la mine vor urma...

Pussi, e super ca s-au adaptat fetele asa de repede...cred ca le va placea tot mai mult.

KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

gata ne-am intors... m-am dus mai devreme, Ana cand m-a vazut mi-a aratat cum ploua si Eni s-a lipit de mine toata, apoi le-am dat eu sa pape pranzul si am venit acasa. Nu au plans nu s-au crizat, le-am facut tai-tai la copilasi le-am dat pusi si am plecat. acum dorm si sunt rupte de oboseala.

kiki nu stiu daca s-au adaptat inca... cred ca le-a placut ca sunt multi copii si jucarele, dar cand vor vedea ca mergem zilnic... nu stiu daca le va mai place



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput