Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anco spune:

va multumesc de incurajari, mimika si kikicri.
sper sa fie bine ca imi fac probleme si cred ca mai mult fara rost pentru ca medicul nu a zis ca ar fi vreo problema, dar m-a chemat la spital cand e el de garda, peste vreo 2 saptamani sa imi faca ceva inregistrari.??????
si stiu eu ca si cand mi-a dat vestea ca am gemeni m-a chemat tot la spital ca acolo are un eco performant si cu cel de la cabinet nu vazuse prea bine ce era. de aceea mi-e teama sa nu cumva sa fi vazut si acum ceva si sa nu-mi spuna ca atunci ca sa fie sigur de ce spune.
mimika, n-am dat bir cu fugitii, dar nu stiu ce tot fac de nu mai apuc sa intru pe la odisee, desi sunt in vacanta .am fost ocupata cu bac-ul de 2 saptamani, dar acum chiar am terminat.
va multumesc fetelor, inca o data de incurajari.





29+ cu si ?????

anco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Kiki_Cri sincera sa fiu nu am emotii referitor la cezariana. Tot ce imi doresc e sa vina mai repede data de 18 iulie si sa imi vad piticii. Abia astept sa ii bad sa ii tin in brate. De aproape 5 ani de zile astept sa imi tin copilul in brate si uite ca acum am ocazia sa imi tin nu copilul ci copii in brate.

b_izuca la mine amandoi sunt agitati in burtica. La ecografii nu stau locului nici unul. Burta mea si cum e valuri valuri. E razboi in toata regula in burtica mea. Pe fetita nu o simt atat de bine din cauza placentei care e anterioara dar misca si ea si imi da niste picioare. Misca si ziua si noaptea mai tot timpul. Si eu sunt tare curioasa cum vor fi. Oare tot la fel de agitati?

Luminita eu intentionez sa imi plimb piticii prin IOR. Asa ca in august poate ne intalnim. Mi-ar face placere.

Anco gemenasii tai sunt univitelini sau bivitelini. Daca sunt bivitelini atunci bebe 2 poate fi o fetita. Daca sunt univitelini din cate am citit eu gemenii sunt de acelasi sex si identici. Fetelor corectati-ma daca gresesc. Eu asa am citit despre gemeni. Perechile pot aparea doar in cazul sarcinilor biviteline.

Fetelor greu tare mai este pe ultima suta de metri. De odihnit nu ma mai pot odihni chiar daca stau numai in pat. am intepenit si ma dor toate. Azi toata ziua m-am plans in toate partile. Nu stiu ce e cu mine.

Pupici

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

eliana, mi-a facut mare placere sa te cunosc!! imi pare rau ca intalnirea a fost scurta, daca stiam ca te intalnesc, veneam mai repede, eram deja la a doua tura de parc, am iesit la 09.00.

poate ne mai vedem si cooptam si alte mamici din zona IOR/Titan?? Laara? Mai traiesti?

v-am pupat!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008[/size=1
_
[size=1]Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)


mai traiesc , mai traiesc..va citesc mereu mereu si ma inveselesc zilnic ..ma relaxez urmarindu-va evolutiile si ma bucur pt fiecare dintre voi.. si cu pozele tuturor sunt la curent..n-aveti grija ...cat despre intalnire sunt prezent...doar sa spuneti ziua si ora si acolo sunt
va pup pe toate si pe bebei

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Elenada...si burtica mea facea valuri-valuri...si eu am crezut ca se misca la fel de mult amandoi....abia acum realizez cine era sefa...iar ceea ce credeam eu ca sunt genunchii baiatului ...erau picioarele fetei. Din cauza ei n-am mai rezistat (ea are si capsorul un pic mai micut si aluneca usor) insa a fost totusi "rabdatoare" ca n-am avut nevoie de cerclaj...gynipral am luat de pe la 28 de sapt....si atat.
Dar sa stii ca s-a simtit la baiat "graba" fetei...el ar mai fi stat un pic la caldurica...si desi baiatul e mai mare acum...are 7 kg la nici 5 luni iar fata 6 kg tot exista o diferenta de cca 2 saptamani in evolutia lor. Vreau sa zic....Hanna cel mai bine se simte cand poate sa topaie sau sa mearga (bine...ajutata...)..de nu ne vine sa credem. Stim ca nu e prea bine...ca e prea devreme dar altfel plange...
Si eu asteptam sa-i vad...mai ales ca am stat in spital o sapt si jumatate inainte...dar e o senzatie....ce nu se poate descrie in cuvinte...mai ales pt cele care nu mai au copii....

Kiki_Cri nu-ti fa probleme pt cezariana...nu e placuta dar vei vedea...in febra aceea nici nu-ti dai seama ce se intampla cu tine....si e totusi o operatie in urma careia ai cea mai mare satisfactie (zic eu). Prima saptamana e grea...nu zic nu dar se uita atat de repede....eu dupa cezariana la 2 zile m-am dus sa-i vad la prima ora (de se uitau toate asistentele dupa mine...nu le venea sa creada)...n-am rezistat mai mult in pat....dupa o saptamana mergeam deja dreapta(dupa ce mi-au scos firul).

Incercati exact acum....pe ultima suta de metri sa fiti calme...cumintele... desi stiu ca e greu...ca e mai bine acasa decat sa stai in spital si sa astepti acolo...

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

b_izuca la mine baiatul e cu capul infipt in col. Il pocnise o graba pe la 32 de saptamani de impingea cu capul in col de mama focului. Se pare totusi ca statul in pat la facut sa se razgandeasca si sa mai stea putin.

Lara ce fac printesele tale. Cred ca sunt mari.

Mai avem trei zile zi implinim si noi 36 de saptamani. Nu pot sa cred ca am ajuns la termen. Ce pitici ascultatori am.


Pupici tuturor


elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Luminita si mie mi-a facut placere sa te cunosc... data viitoare pune mtara la cale din timp... si stam mai mult... Noi suntem mai puturosi deobicei... si pana ne adunam cu totii... oricat ne-am stradui, mai repede de 10 nu reusim sa iesim



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

elenada, si mie mi-ar face o deosebita placere sa ne plimbam impreuna cu comorile noastre!
ai dreptate in leg cu gemenii, daca-s univitelini, sunt de acelasi sex si identici, daca-s bivitelini, pot fi de sexe diferite sau de acelasi sex, dar vor semana ca fratii chiar daca sunt de acelasi sex, nu vor fi identici. intre noi fie vorba, identici nu exista, ai mei tot univitelini sunt si evident exista diferente intre ei.

pe ultima suta de metri a sarcinii e tare greu, eu aveam mancarimi si nu ma puteam odihni deloc, la o ora jumate eram la baie obligatoriu si nu puteam sta decat pe o parte, toata sarcina oricum nu am putut sta pe spate.... curaj, uite un buchet maaare de de la mine, mai e putin si iti vei tine in brate comorile!!

eliana, nu-i bai daca iesiti mai tarziu, doar sa stiu eu sa ma pregatesc din timp cu 2 feluri de mancare, pentru 2 mese. daca avem mancare, viata e frumoasa!

laara

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Va pupam pe toateee si pe toooti. Suntem de ceva timp la mama la ploiesti si asa frumooos a fost..ne-am relaxat total..saraca ..a schimbat la pampersi si a facut la biberoanee..mai ceva ca in tinerete...e moarta nupa nepotelele ei..topita..iar pt a mine a fost "vacanta" ..ce sa va mai spunem despre noi..bun..avem 5 lunite si o sapt, am incep diversif la 4 luni cu cereale la sfatul medicului ca nu luau f bine in greutate, papam la bibe de seara 150 ml cu cereale si ne place grozav, nu ne mai trezim noaptea deloc de la 3 luni..dormim de la 10 pana la 7 dim, si de 3 sapt am inceput cu fructe si de lunea trecuta cu legume pe care le papam bine(imi era teama ca incepand cu fructe nu mai accepta legume) dar nu au treaba..papa ce le pun in gura...nu foarte mult dar mananca fara nazuri..in schimb nu bem suc de fructe...panacam 140g pulpa de fructe ..mere pere piersici morcov si ocazional cand ne constipam prune iar la legume manacam de toate absolut...fara rosie conopida brocoli spanac si salata..a stiti voi alimentele care se introduc dupa 6 luni..ilinca sta numai pe burta..nu reusesc sa o fac sa mai stea si pe spate..ba inca trebuie sa-i pun si pemparsul in pozitia pe burta...aa.. daca o tin in fund renunta la stat pe burta..altfel nu..m-a zapacit..ca la un moment dat oboseste pe burta si miorlaie ca vrea pe spate..si apoi iar se intoarce pe burta si iar vrea la loc pe sapate etc...maruta e mai linistita..vb mult, striga dar se intoarce pe burta cu "moderatie" adica de cateva ori si nu-i mai trebuie...
am urmarit evolutia burticilor de aici si sunt cateva care urmeaza sa nasca NASTERE USOARA SI BEBEI SUPERBI SUPERBI SI SANATOSI - DOAMNE AJUTA !
pt bebeii cei mai maricei pupici multi multi
Anita si Miriam - LA MULI ANI SCUMPELOR..sunteti ca 2 printese de poveste
Lumi - m-ai terminat cu pozele de la munte..sunteti asa frumosi frumosi frumosi..o familie voioasa
elenada - tinem pumnii stransi stransi
burtici in crestere RELAX AND ENJOY ..tare o sa mai duceti dorul burticii - Sanatate multa si sarcina usoara

pun pozici mai noi in link...am promis de la botez dar n0am apucat
va pup tare tare

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Lara ma bucur ca sunteti bine. Poate cand ai timp mai pui niste poze mai noi.

Luminita si eu abia astept sa ne plimbam cu piticii nostri gemenasi.
Si eu am doua prietene gemene identice. Ai dreptate cand zici ca nu seamana. Dar ca sa iti dai seama ca nu seamana trebuie sa cunosti bine gemenii respectivi. Pt cineva care ii vede prima data sau rar sunt identici. Mama mea nici acum nu stie care e una si care e alta desi au crescut sub ochii lor. Eu le recunosc si daca stau cu spatele.
Oricum personalitatea ii diferentiaza cel mai tare.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

ziua buna..fetele...am aparut si eu...
noi suntem bine..sanatosi...
ca vad ca vb de gemeni...ai mei sunt bivitelini..dar mamei i se pare ca sunt identicimie mi se par atat de diferiti fizic..stiu ca preotul la botez m-a intrebat cum ii deosebesc?dupa bratarile de la mana ca au numele pe ele??m-a amuzat..insa e ciudat..cum o mama nu-si incurca niciodata copiii....

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput