Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Extras din regulament:
16. Concursurile de pe alte site-uri

Mesajele care fac trimiteri directe la concursurile sustinute de alte site-uri - nu sunt acceptate pe acest forum. Va multumim pentru intelegere.

Multumesc pt intelegere.
In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

fetelor, am fost ieri la eco si am aflat ca un bebel e baiat.celalalt nu se vedea ce este, dar unul arata de 27+2 saptamani si celalat de 25+2 saptamani.oare e vreo problema?ma sperie gandul ca s-ar putea sa se opreasca din evolutie cel care a ramas mai mic. precizez ca medicul nu a spus asa ceva, ba dimpotriva, totul e ok, dar am mai citit eu pe net...
ce ziceti?




anco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

fetelor, am fost ieri la eco si am aflat ca un bebel e baiat.celalalt nu se vedea ce este, dar unul arata de 27+2 saptamani si celalat de 25+2 saptamani.oare e vreo problema?ma sperie gandul ca s-ar putea sa se opreasca din evolutie cel care a ramas mai mic. precizez ca medicul nu a spus asa ceva, ba dimpotriva, totul e ok, dar am mai citit eu pe net...
ce ziceti?




anco

anco, nu te mai gandi la prostii, ca ii superi pe bebici. Stii ca masuratorile sunt aproximative si daca doctorul nu a vazut vreun semn rau, eu zic sa te linistesti. La un moment dat si un baiat de-al meu era cu vreo saptamana si ceva mai mare decat frate-so, dar la urmatorul control era invers. Si nu trebuie sa te astepti ca vor avea acceasi greutate la nastere, nu e obligatoriu. Si mai intra si pe la noi pe la odisee, nu da bir cu fugitii. Stii ca din 4 mamici cu gemeni de la odiseea noastra, 2 avem baieti iar tu si kiki aveti un baiat si o surpriza. Poate o sa fim numai mamici de baieti

30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

imi tot fac planuri ca va scriu...shi tot nu reusesc...
felicitari proaspetelor mamici!!!
felicitari eliana pt permis!!!
la multi ani cu intarzaiere celor care si-au sarbatorit ziua de nastere!!!
luminita ma bucur ca v-ati simtit bine la munte!!! felicitari pt primul dintisor!!!
despre noi:
- cami 2 dintisori!!
- clara 1 dintisor!!
- nu mai dormim asa mult ca inainte...dormim de doua ori pe zi cate o ora jumate...shi pica seara rupte de oboseala pe la 22...
- se ridica singure in picioare in patut
- merg de manuta
- clara a devenit foarte foarte geloasa...plange...shi da din manute...daca o iau pe cami in brate...(intr-o zi a vazut-o pe sora mea cu bebelusul ei in brate shi a inceput sa planga...vroia sa o i-a pe ea!!!)culmea este ca atunci cand le culc nu plange daca o culc pe cami prima...sta cuminte in pat shi isi asteapta randul...:))
-programul nostru de masa e urmatorul:
10-11 - iaurt sau fructe
14 - mancare gatita (le place ciorbita la nebunie)
18 - alta mancare gatita sau gris sau cereale sau orez cu lapte
22 -180-200ml lapte
5-6 dimineata 140ml lapte
-peste doua sapt mergem la felix...cred ca o sa le placa tare mult...pt ca le place la baita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

am uitat sa va spun...cami merge bine in patru labe....:)))colinda toata casa daca o las...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

hello

Am fost si noi la dr.

Piticii sunt bine. Baietelul are 2500 gr si fetita are 2040 gr. Sunt bine sanatosi si mai au loc de crescut. Pe 18 iulie avem cezariana. Pana atunci stam cumintei in pat. Sper sa rezistam pana atunci.

Am vazut ca vb de stangaci. E posibil ca unul din gemeni sa fie stangaci. Sincer eu nu vad nimic rau asta. Sanatosi sa fie si daca le fac [e toate bine cu stanga atunci e ok.



Sa dea DD sa rezistati cat mai mult....si sa fie cat mai marisori bb-ii. Ai mei aveau cam acceasi greutate la eco...cand s-au nascut...fata avea cu 150 g mai mult...
Care dintre ei e mai linistit? Sunt tare curioasa cum vor fi cand se nasc....care dintre ei va fi mai agitat...

Pupici si sa stati cumintei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Moni...superba camera fetitelor...chiar ca e tot ce-si poate dori orice mamica pt puii ei....dar in lipsa de spatiu...merge si cu mai putin...

Karina...si eu sunt de parere ca e f utila masa de infasat...eu nu am putut-o folosi pana acum(patuturile sunt prea inalte pt ea) ca nu prea aveam unde s-o pun...dar de cand facem baita in baie o tin pe masina de spalat si e super. Numai mijlocul meu stie ce a suportat pana acum...

Referitor la stangacie ...nici pe mine nu m-ar deranja sa fie stangaci careva...si tatal meu face cu stanga orice....mai putin scrisul....probabil l-au obligat cand era mic...

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

hello

Am fost si noi la dr.

Piticii sunt bine. Baietelul are 2500 gr si fetita are 2040 gr. Sunt bine sanatosi si mai au loc de crescut. Pe 18 iulie avem cezariana. Pana atunci stam cumintei in pat. Sper sa rezistam pana atunci.

Am vazut ca vb de stangaci. E posibil ca unul din gemeni sa fie stangaci. Sincer eu nu vad nimic rau asta. Sanatosi sa fie si daca le fac [e toate bine cu stanga atunci e ok.

Va pupic

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!




Elenada bafta multa!!!!Stai cumintica in pat...asta fac si eu

Ai emotii la cezariana? Eu deja parca incep sa am...

KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

fetelor, am fost ieri la eco si am aflat ca un bebel e baiat.celalalt nu se vedea ce este, dar unul arata de 27+2 saptamani si celalat de 25+2 saptamani.oare e vreo problema?ma sperie gandul ca s-ar putea sa se opreasca din evolutie cel care a ramas mai mic. precizez ca medicul nu a spus asa ceva, ba dimpotriva, totul e ok, dar am mai citit eu pe net...
ce ziceti?




anco


Anco, felicitari pt baietei!!!!Nu iti mai fa probleme cu masuratorile astea...cum zicea si Mimika nu sunt f precise si oricum nu e neparat sa se dezvolte la fel amandoi...si mie mi-a zis la ultimul control ca e diferenta de o saptamana in dezvoltare intre ei...dar eu chiar nu mi-am facut griji deloc si mie mi-a zis doc ca sunt perfect normal dezvoltati



KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

eliana, mi-a facut mare placere sa te cunosc!! imi pare rau ca intalnirea a fost scurta, daca stiam ca te intalnesc, veneam mai repede, eram deja la a doua tura de parc, am iesit la 09.00.

poate ne mai vedem si cooptam si alte mamici din zona IOR/Titan?? Laara? Mai traiesti?

v-am pupat!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput