Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc fetelor si ma bucur ca va place si voua.
Pussi, lasa ca la anul ne vedem toata gasca la mare. Unii mai mari, alti mai mici, poate Andicu cu burtica
Karina, poti lua o comoda si sa o folosesti pe post de masa de infasat.
uta_ciun, toata mobila e de la Ikea. Mi-a fost mult mai usor sa o iau pe toata dintr-un singur loc.
Lumi, inca mai avem de pus una alta in camera, tablouase pictate, niste briz-brizuri pe la lampa. Asa ca sa nu se plictiseasca fetitele.
Si eu vreau de la anul un carucior mai usor cam cum sunt ale tale, tip umbrela. Foarte probabil le voi lua pe cele de la Chicco. Dar mai este pana atunci.


35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

uta_ciun Sarcina usoara si bb(i) sanatos(i)!

13+

odiseea noastra
nepoteii mei
viatza la tzara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ieri am fost la eco la rinichi cu Tustele, sunt bine. Singura problema e ca .. pe Ana mi-a declarat-o stangace(nu e nimeni in familie). Nu ma deranjeaza, dar ma mira. Stiam ca unul din gemenii identici e stangaci, dar la cei diferiti nu stiam sa existe vreo legatura. Voi ce cunostinte aveti despre asta?



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pussi, nu cred ca deranjeaza cu nimic faptul ca e stangace. Sotul meu e stangaci si nici la ei in familie nu e nimeni si nici nu e din gemeni. Dar pe vremea aceea l-au obligat sa scrie cu dreapta, cea mai mare greseala. Scrie oribil si are pozitia mainii exact cum ar scrie cu stanga. Cam ciudat. In afara de scris totul face cu partea stanga: mananca cu stanga (aici ne cam ciocnim la masa si trebuie sa ne asezam ca el sa stea in stanga mea), taie paine cu mana stanga (si ma enerveaza ca lasa cutiul cu manerul in partea stg ), bate cuie cu stg, joaca fotbal si se descurca mai bine cu piciorul stg.
Hai ca mai pus pe ganduri ca poate fac o fetita stangace. Dar cel putin stiu la cine seamana si pe cine sa dau vina

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

eu sunt stangace, fac totul cu stanga, scriu, mananc... copiii mei au invatat sa faca 'brr'-'brr' cu manuta peste buze si amandoi duc la buze mana stanga. alte semne ca ar fi stangaci nu am observat, nici n-am fost f atenta, dar acum chiar o sa verific. nu m-ar deranja sa fie ca mine.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello

Am fost si noi la dr.

Piticii sunt bine. Baietelul are 2500 gr si fetita are 2040 gr. Sunt bine sanatosi si mai au loc de crescut. Pe 18 iulie avem cezariana. Pana atunci stam cumintei in pat. Sper sa rezistam pana atunci.

Am vazut ca vb de stangaci. E posibil ca unul din gemeni sa fie stangaci. Sincer eu nu vad nimic rau asta. Sanatosi sa fie si daca le fac [e toate bine cu stanga atunci e ok.

Va pupic

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Fetelor, dragelor, multumim mult pentru urari, sunteti niste dulci, ca de obicei!

N-am mai intrat de multicel, sunt franta de oboseala pentru ca sunt la Bac la asistenta si, incepand de vineri (cu luni pauza) m-am trezit tot la 6 dimineata si seara m-apuca miezul noptii.. plus ca a fost si agitatia cu ziua fetitelor.. care de fapt au fost doua, si luni si marti.. (va povestesc data viitoare, cand pun si poze.. )

Pupicim bebicii, mamicile si burticile!

Eliana, FELICITARI pentru permis!!

In legatura cu "stangacii", pot spune doar ca nici eu si nici sora mea nu suntem stangace.. (suntem univiteline) si nici fetitele mele nu dau semne... Poate, cateodata, mai incearca sa pape sau sa faca ceva cu stanga, dar "schimba" repede.. cu dreapta!

Luminita, felicitari petru dintisor!! Sa cresteti maricei si .. la cat mai multi si mai frumusei dintisori in continuare!

Laura, ce fain de strumphi!... Si eu abia astept sa mergem la bunici, la tara...
Iar tu, cu doua joburi??? Spor!

Pupicim trupa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

elenada!!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

buna fetelor.

app de stangaci.noi nu suntem insa am observat chestia asta la fetele mele,ele fiind identice,teo e cu dreapta iar Alexa cu stanga,daca ii dai ceva,ea intinde stanga si asa mai departe,am observat inca de cand au invatat sa apuce ele anumite lucruri,ca e cu stanga dar zau ca nu ma deranjeaza...atata timp cat poate face orice isi doreste nu am de ce sa ma agit.


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

uta-ciun sa ai o sarcina usoara si sa iti dea DD bb-ii sanatosi.

noi azi am fost la balaceala..asa ce s-au distra fetele mele..apoi au dormit 2 ore...si cand s-au trezit aveau o foame:)))
macar asa sa mai pape.
am fost la dr la control..teo are 7800 g si Alexa 8 kg...cum vi se pare?putin?bine?



In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput