Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(36)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Dimensiunile burtii... exact nici o importanta nu are, atat timp cat bebeii sunt sanatosi inauntru si au loc.
Mie imi spuneau pana pe la 35 saptamani (din poze) ca nu pare o burta de gemeni. Cei care vedeau live erau ori****ti. In ultima luna insa parca explodase.

Vergeturi... cu carul! pe solduri, pe sani, pe coapse! deocamdata nu ma framanta prezenta lor. MAi mult ma framanta, ca in timp ce unele slabesc dupa nastere eu pun incet la loc. La nastere am ramas cu 70 kg(din 85), ca sa am iar 80 acum. Aiurea!

Supermarket. Mare prostie, zic eu. Atata timp cat ai cu cine sa ii lasi nu are sens sa ii duci macar 6 luni, chiar un an de zile. Aer conditionat, raionul de frigidere, microbi, tot felul de virusi, ... holbatori gramada! In plus ei ce invata acolo, la ce le foloseste lor? Beneficiul lor e zero si riscurile sunt mari.
A!! ca vezi multi copii mici chiar de o luna, care aparent "nu au patit nimic", ba chiar "se calesc"... nu inseamna ca si ai tai vor reactiona la fel, si nu inseamna ca acei copii chiar nu au patit nimic. Nu avem de unde stii.
In cazul in care insa nu au cu cine sa ramana acasa, iar mama trebuie neaparat sa mearga si ea... asta e. Si atunci cred ca se poate gasi un supermarket mai mini, nu cel mai aglomerat si in ore de dimineata sau seara cand nu dau navala oamenii.



Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)



si eu am vergeturi cu carul..asta e...nu mai am ce sa le fac...si daca nici eu nu m-am uuuunnss...atunci nu stiu cine...eram obsedata ma dadeam de 3 ori pe zi ba cu ulei de masline ba cu crema impotriva vergeturilor...si dupa 32 de sapt au aparaut ca ciupercile dupa ploaie
ma clara..sa stii ca si eu am patit la fel..am dat 11 jos dupa nastere si am pus iar 6 la loc...nu e coreeeect
te pup dulce si mai vrem poze cu piticele Antonia si Iulia plsssssss

mamicilor care se lupta cu colicii..si noi am avut vreo 2 luni si am scapat numai ci infacol..nu se gaseste in farmaciile din romania ..daca aveti pe cineva in afara, in anglia in special...cu mana pe inima va spun ce face minuni...daca sunt 2 medicamente care le recomanda cu caldura astea sunt infacolul pt colici (il puteti gasi si pe siteul bebeshop/ wordpress cu 35 ron flaconul - sunt picaturi ca sab simplexul dar mult mai bine dozate, isi fac efectul garantat...noi le luam cu 60 ron si imi ajungeau fix 3 zile ca se da inainte de fiecere masa..are si pipeta dozatoare), iar al doilea medicament este siropul contra constipatiei "Lass Baby"..va spun sincer e MINUNAT ..ce ne-am mai chinuit si noi cand am trecut pe lapte praf...numai cu supozitorul faceam..ee..o luna de lass baby si le-a reglat super..nu am mai avut treaba..e cam 40 ron in farmacii

va pup pe toate si snatate bibicilor
elenada ..cum mai esti ? nu uita ..vrem raport zilnic sa stim de tine
b_izuka...superb..poza cu alaptarea iti ridica parul pe spinare..felicitari pupam ingerasii
kiki, moniland, karina burtici frumoase aveti..fratilor da' slabe sunteti..cum reusiti? eu am vomat 4 luni incontinuu, nu am prea avut chef de manacare toata sarcina..nua m pus decat 19 kg si tot eram mai garasa la 4 lunidecat voi acumbebeii din burtica


http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

fetelor, ce mai stiti de cei 6 mil in plus la indemnizatie ?depunem ceva ? vreun act ?

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

buna
noi nu prea reusim sa mai intram,fetele sunt nitel bolnave,ne ies dintisorii de sus,sunt super scancite,vor numai prin brate sau sa fie cineva in permanenta cu ele,e foarte greu perioada asta.acum dorm si profit si eu sa intru sa va salut.

despre vergeturi...am cu carul vb voastra si pe burta si pe sani si pe picioare,asta e..nu am ce le face cu toate ca am folosit " n" creme degeaba.

programul de masa il aveam in acelasi timp pt a avea si eu timp sa pap sa stau sa ma mai odhnesc si acum este la fel,papam in acelasi timp si chiar pot spune ca e bine,au un program si ele si speram sa-l mentinem.

fetelor cum la voi spun ca au aparut normele pt legea de gemeni,la noi cica nu a aparut,am sunat la asistenta sociala,cica ele nu stiu nimic de asta.hmm???deci care e treaba pana la urma?
petrean poate imi trimiti si mie pdf-ul sau cineva care il are deja...adresa de mail este ingerash_micutz4u@yahoo.com( cu liniutza jos _)

pupam toti piticii si burticile,merg si eu sa pap ceva ca apoi merg cu ele la dr cand s-or trezi.


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui b_izuka



Kiki, Karina ... eu zic sa nu va faceti probleme din cauza dimensiunii burticii... depinde mult si de inaltime...de latimea bazinului...eu (si multi altii) am zis ca am burta mica pe timpul sarcinii dar se pare ca sunt si burtici mai mici ...si poate cu bebei mai mari...sa dea DD !!!
...am pus si eu poze de pe vremea burticii




Iza ...cu Hanna si Hunor (09.02.2009)

http://bizabella.shutterfly.com/


Izuca, am vazut si eu pozicile cu burtica ta. Asa e...nu e musai sa fie burtoiul f mare ca bebeii sa fie ok...conteaza sa fie sanatosi

KIKI 28+ si
Poze KIKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara


Kiki , unde nasti, cu cine?

Va pupam si speram sa revenim consecvent

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)


Clara, eu voi naste la Gine 1 cu dr. Ona Dan (sper ...ca a zis ca pleaca in concediu la sf lui august).Tu unde ai nascut si cu cine?

KIKI 28+ si
Poze KIKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

moni si eu tot 15 am pus si... acum am cu 4 mai putin fata de momentul in care am ramas gravida! ai o burtica mica

clara corect cu mamicile gravidute si forumiste si dupa pauza totala...

pt. mamicile cu copilasi mai mari si nu numai... Eni nu vrea sa doarma la gradi. Sta fara probleme pana in momentul in care intra in dormitor, joi a dormit linistita prima data si vineri a inceput sa urle, ieri nu a vrut nici sa intre in dormitor, cu mine ar fi intrat dar era deja tarziu, azi merg sa le iau la pranz. Nu stiu cum sa procedez, de luni vreau sa mai incerc sa le las si la nani, sa stau eu cu ele pana adorm? mi-e jena de ceilalti copilasi ca nu dorm ca Eni plange... sau s-o la balta acujm cu somnul, sa ma bucur ca stau fara probleme in timpul zilei si in sept. sa insist pe partea cu somnul? Astept idei....




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sa va povestesc cum decurge conversatia la noi:

eu : unde este buni?
Ana: piu-piu(la pui, buni are pui mici de gaina)
Eni: bubu(la bunicu)

amandoua spun adevarul, dar fiecare asa cum percepe, in felul ei!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salut

La scoala lui sotz s-a organizat peste vara ludoteca. Au cumparat jocuri de aici: www punct woodyland punct eu. Poate va inspira. Unele se pot manufactura, bricola pe acasa.

Se duce sotz sa vada de cei 6 milioane in plus pt noi, !...ca sa vedeti... toata media vuia despre lege... ziare, TV, internet... Si cei care trebuiau sa raspunda concret la intrebari despre actele necesare... culmea... "nici macar nu am auzit de asa ceva, de unde aveti informatia? (cu o moaca afectata si surprinsa)"!!!!
... dezinteres, rea vointa? nu pricep.

Kiki, am nascut la Gine1 cu Dr. Boitor.

Va pupam.

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

pun poze cu fetele rebelele azi, acum fug la Anto face festival in curte
pup

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

fetelor, ce mai stiti de cei 6 mil in plus la indemnizatie ?depunem ceva ? vreun act ?

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

nu se depunde nimic in plus..vom primi decizie si pe supliment..si abia apoi banii. am vb eu la colegii mei la directia de as..asa k..asteptam...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput