MONTIGNAC (123 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Ymca am fost la nisipurile de aur la hotel Helios.
Am reusit sa fac piata: rosii , vinete, ardei, dovlecei, cartoane samd :) si gata sunt cuminte, vreau sa ma intorc repede la 64kg si promit ca fac si tae bo mai pe seara ca am acum am un munte de rufe de calcat.
Andanii cum e cu tae bo? faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinam

Ymca am fost la nisipurile de aur la hotel Helios.
Am reusit sa fac piata: rosii , vinete, ardei, dovlecei, cartoane samd :) si gata sunt cuminte, vreau sa ma intorc repede la 64kg si promit ca fac si tae bo mai pe seara ca am acum am un munte de rufe de calcat.
Andanii cum e cu tae bo? faci?

Alina, mama de Vlad



alinam mda e fain cu tae bo ... am facut pauza ,motivul rusii pe cap .... da de azi ma apuc din nou de treaba ... merge bine si imi place mult

am papat la pranz mancarica de dovlecel cu gratar din piept de pui
postez aici si prepararea:

mancarica: am taiat cuburi ceapa, ardei, dovlecei(Zuchini si dovlecel alb cu coaja cu tot) rosii, patrunjel, marar ... puse in tigaia wok si fierte pana nu mai e zeama ... e superrrr
carnea: taiata felii si pus in castron cu zeama de la o lamaie, putina sare si ulei de masline ... lasat la macerat vreo jumatate de ora si apoi pusa pe gratar sau tigaie fara ulei ....

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Andanii care-i tigaia wok?



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Andanii si eu din seara asta tae bo, mie mi se pare tare greu, mai ales ca la orizontala nu imi plac exercitiile deloc, am facut vreo 2 zile inainte de concediu un program care zicea Ele ca e cel mai usor, pai daca ala e usor nu vreau sa ma gandesc cum sunt celelalte.

Somleac wok e tigaia aia care o folosesc asiaticii cand prajesc ei legume la foc iute, sigur ai vazut, e o tigaie mai adanca , uite http://images.google.ro/images?hl=ro&um=1&q=wok+photo&sa=N&start=0&ndsp=20 .

Intrebare: de ce mi-au iesit vinetele amarui? am pus ulei de masline, foarte putin si atat, oare e de la ulei sau e alt secret care eu nu il stiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Alinam vinetetele ti-au iesit amare, pentru ca asa au fost ele. N-ai facut tu nimic gresit.

Nici eu n-am facut taebo zilele astea tot din motive de invazie. Am vrut sa fac azi de dimineata, dar azi noapte am facut hemoragie, probabil din cauza de prea mare oboseala. Maine dim fac si eu. Sper sa reusesc ca inca sunt la lucru.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Alinam vinetetele ti-au iesit amare, pentru ca asa au fost ele. N-ai facut tu nimic gresit.



da????????????? sarumana, e drept ca e a 4 oara cand fac vinete in viata mea, adika cand le cumpar, coc si tot tacamul, pana acum le luam gata coapte de la tata sau soacra si nu patisem niciodata sa iasa amare, ce chestie, nu stiam ca pot fi amare ele din "nastere".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Salut!

Intru si eu sa scriu ca la pranz am mancat un fel de snitel de peste (care era cu faina si ulei) si atat, iar spre seara am mancat piept de pui delicios, dar m-am infruptat si cu felie de paine integrala cu untulet si miere deasupra.
Dimineata am mancat 2 felii paine integrala+1 iaurt 1% mic.

Of, of, mai, mai! O sa se supere cantarul pe mine. Mai am vreo 15 zile pana plec la mare, si-mi doresc tare mult sa mai slabesc.


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,71.9,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

iar pe pag II ????

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata si !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Neata!
Azi am in meniu asa:
2 saratele
cateva feli de muschi,branza feta si ardei gras
Pentru diseara nu m-am gandit,da as avea pofta de niste cartofi cu mujdeiasa ca am sa mananc niste fasole verde cu mujdei si zic ca mananc cartofi!
De cateva zile,nu mai beau cola,pentru mine este o foarte mare realizare,sper doar sa ma tina cat mai mult!
Mi-am reluat obiceiul de veni si ma intoarce de la servici pe jos,mi-am pierdut antrenamentulfac cu 10 min mai mult decat faceam inainte.

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput