MONTIGNAC (123 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Buna seara,
Nu sunt pe lista dar totusi raportez.
Azi am mancat asa:
Dimineata pe la 9:30:
2 piersici
dupa o ora niste iaurt degresat cu fulgi integrali (dar aveau fulgii si cateva fructe uscate - de la Sanovita)
pe la 16 o satala de rosii, castraveti, ceapa si ton si putina lamaie
la ora 21 un paharut de vin rose
si dupa un cabanos Matache, 2 rosii si niste Exquisa light

Am renuntat la seminte si ma consolez cu gandul ca in faza II am voie.

Nu stiu daca e bine dar eu sper ca da.
Am 54 kg, 1.52 m si 23,37 BMI.
Vreau sa ajung la 48 de kg (m-as multumi si cu 50).

Multumesc pentru raspunsuri la intrebari si daca e nevoie va rog sa ma corectati.

Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

pe pag II ??????

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna_s spune:

sunt si eu prin zona. Va citesc dar apuc mai rar sa scriu.
Nu am cu ce sa ma laud decat ca am f mult de lucru si din aceasta cauza iar mananc aiurea. Imi doresc enorm sa imi fac un program de mese regulate si sa ma tin de el dar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Buna fetele!
Am revenit la dieta,doar ca astept rusii si cantarul imi arata 1 kil in plus
Ieri am mancat asa:
2 covrigi(nemoti,da nu ma risc la altceva deocamdata cu stomacul meu)
o punga de pufuleti
dovlecei prajiti cu salata de rosii si ceapa
multe caise(productie proprie)
Azi:
cateva caise
un covrig
2 oua fierte cu 2 rosii
diseara dovlecel umplut cu carne

Ymca,sper sa treaca toate
Liana,semintele nu sunt permise,si eu sunt mare mancatoare si mai dau iama,dar nu avem voie in prima faza!


"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1705 spune:

buna fetelor!!!cantarul meu dupa rusii arata 62,5kg,aseara am papat cativa cartofi prajiti sper sa nu mai existe ispite.Meniul de azi:

MD:smantana,rosie,cafea
P:omleta,rosie,castravete
G:un mar
C:nu am idee!!
va pupacesc si va doresc o zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

andanii, somleac, valentinag si va multumesc!

azi sunt mai bine! am scapat si de rusi si de data asta nu au adus cu ei dezastrele din fiecare luna

alinam, la ce hotel ai fost? in ce statiune?

puisorul se distreaza prin Turcia...am vazut-o eu si cica totul e la superlativ...sa o vad cand se intoarce daca va avea si greutatea la superlativ

sanse, tu de ce ?

sa va mai zic din meniurile mele:

MC: telemea vaca cu ardei gras
Pranz: "mamaia catering" cu al ei piept pui la gratar
Cina: pepene rosu - 2 felii mari in fiecare seara
Gustare: iaurt normal sau migdale crude gatite in cuptor, fara sare, sau alte fructe

Am avut si abateri dar nu le mentionez aici.

Cateodata am mai gatit pulpe de pui la cuptor si le-am mancat seara si atunci n-am mai mancat pepene.

Dar m-am cam stabilizat la meniul asta care momentan imi prieste si ca pierdere de kg si ca timp (ca toate se fac repede, nu pierd timp mesterind).

Am decis ca atunci cand ma stabilizez iar si ajung la platou sa bag niste zile soc: ori cu post negru ori numai cu fructe, care sa ma faca sa dau iar jos. E mai greu acum ca sunt pe ultima suta de metri si sunt cam presata de timp.

Oricum cea mai mare provocare mie mi se pare sa ma mentin la greutatea ideala...atunci cand voi ajunge acolo. Numai la asta ma gandesc...si la cat de cuminte voi fi de acum incolo toata viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

facut modificarile fetelor ... verificati va rog .... sper ca nu am gresit nimic

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mor cand vorbesc singura .... mor cand va vad la pag 2

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Iar ati ajuns pe pagina 2

cantarul meu cica zicea azi dimineata, 88.1 fata de 88.8 duminica desi nu l-am prea nimerit pe monti 100%, adica am mancat fripturica sau oua sau iaurt cu paine da nu-i bai invat eu sa fac asocierile candva, pentru inceput am sa ma inspir de la voi cu de-ale gurii.

Apropo, ce trebuie sa raportez mordicarile in grame ori meniu` de peste zi?
Ieri stiu sigur c-am mancat salata de legume cu cas, o fi bine no fi bine?! si o felie de paine cu salata de vinete..... normal, cu maioneza




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

mandrele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Nu mor caii cand vor cainii, nici cainii cand vor stapanii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

bravo marami, las ca te inveti tu pana la urma

nu e voie paine cu vinete cu maioneza ... dar daca faci vinetele cu putin ulei de masline , doar putin (io stiu la 5 vinete vreo 4 linguri ) se poate manca cu paine , dar sa nu pui ou in vinete, deci fara maioneza da ???

legume cu cas e bine

felicitari pentru gramele pierdute

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput