Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (149)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Xor multa sanatate puiului! Si tie multa putere!
Ratonelu' miercuri plec...

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Buna dimineata!

Ne-am intors si noi pe meleaguri familiare de la munte (nu am ajuns inca la mare, Ratonel). Ce sa zic, a fost superb, am avut copii exemplari si pe drum si pe toata durata vacantei, pe final in ultimele 2 nopti ceva plansete, dar am reusit sa nu trezim vecinii, nu a plouat decat noaptea, in ciuda celor spuse pe la meteo, ziua a fost senin, hunii s-au bronzat, au dormit si mancat peste masura si eu la fel, am facut vreo 290 de poze, ce mai, totul a fost ca la carte! Mai vreau, sper sa reconstruiesc bugetul curand si s-o stergem iar in aceeasi formula!

In plus:
- hunii au invatat in vacanta sa pape bucati mari;
- nu le place f mult papa de borcanel, ceea ce ma bucura - asta o insemna ca gatesc bine??!
- eu nu am mai baut niciun ness, si o singura data, am luat o sticla de 0.5l si nu am terminat-o
- ne-am intors cu primul nostru dinte, aparut chiar in ultima zi, la Robi!!!! Asadar, cu un picior=hun am iesit din Clubul celor fara dinti!

Multumesc fetelor de urari, mesaje si telefoane: Ramona, Lidia, Ada, Claudinna, babytza, Anca, Laura, Andreutac, Andreea_and, Bitza, Ankussa, amik, babymom, nikolici, ratonel, codruta27, andy_galro, aly, dididi, CD, ramona, oana, musette, Paula, nushulica, nocom, simodina, anamona, laureta, angelynna, sabinel, giulianna, piolica

Multumesc si pentru urarile la adresa hunilor, nu mai nominalizez ca iar insir tot forumul!! multi pentru toate.

Revin, mai am muulte de spus, iar cu pozele sa ma mai pasuiti putin, trebuie sa fac o selectie si nush cand...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

cand putem da la bebelushi smochine???




blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

laura, ce somn nenicaaaaa
corina
am uitat sa va spun ca sasha a invatat o noua "chestie": scrasneste din...dinti, ai crede! doar ca noi n-avem niciunul...asa ca scrasneste din gingii!...stiti,, sunetul ala...doar ca-l face de dim pana seara...aaa..si mai face baloane cu saliva..si maaamamaaa ce ne mai distram...
si NU face pa, NU aplauda, NU da pupic...degeaba se chinuie ma-sa cu repetitii.



Ratonelu, si pe M. il apucase intr-o perioada scrashneala, dar el din dinti facea, ca avea...vad ca l-a lasat, nu mai face de ceva timp. si lasa, nu te ingrijora ca nui face pa, bla bla...persevereaza si o sa vezi rezultatele in timp scurt, sunt convinsa


fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Andreea, te rog intra si spune-ne ce s-a intamplat cu MAIA!! Sau macar intra si spune-ne ca e totul ok, pls!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nerantula, sper ca esti bine! Am citit despre episodul cu capusa, eu zic sa incerci sa te mai linistesti... te rooog ai grija si de samburel!!!

Bitza, nu numai ca n-am uitat aparatul, dar am facut 290 poze in 5 zile. O fi suficient?
Apropos, noi mergem la mare la Olimp, in apt. cu pricina, de pe 26 august.... sorry, sper sa gasesti ceva!

Laura, Anca, Preety

Aly, vazut si noi dintii ciresarului!!

Ankussa, ce zici tu acolo de surioara pentru huni?? Ce feeling ai, cum adica?? hm... eu chiar as vrea, desi abia acum incep usor-usor sa realizez cat e de greu... acum cand copiii mei au deveni huni miscatori&vitezomani, cand au nevoie de atata atentie, amandoi o data, de nu stiu cum sa ma mai impart... ce-o vrea Doamne-Doamne!

Oana, si tu soro cu fetita?? daca si tu zici, atunci tre' sa vina, nu? sa va auda Dumnezeu!!

Nikolici, dap, m-ai prins, chiar detin adevarul absolut!

Feli, multam de

Nocom, nu te-am uitat cu siguranta, ba te-am si strigat pe aici... multi ptr trupa!!

Ange, cum e Crina? cum mai face kk?

CD-ule, sper ca esti mai bine si tu si Mikul.

fce, nope, hunilor chiar le place in scoica si in noile scaune auto fff mult. sorry...

SABINEL si NERANTULA!!!!!!!!!!!!!!


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Lumi, bine ati revenit!!! ma bucur ca a fost cum v-ati dorit!!

mai, cum papa bucatele mari daca n-au dinti?? mie mi-e teama...sa am mai mult curaj??
Razva are jos 2 dinti si sus dau 3...adica unul a dat deja...el mesteca acolo cand da de ceva mai mare, dar tot imi e teama...


blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

multumesc pentru raspunsuri mamici
Febra face 39,1 +, - ceva....
Aveti dreptate cu roseola...poate o fi asta....
Vine medicul iar astazi sa ne vada...
Deocamdata nu observ nimic pe piele...poate e prea devreme...
Ii tin febra sub control cu antitermice si sosetele cu otet...
Doamne ce greu e cand ai puiul bolnav si mai ales cand nu stii ce sa-i faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Inca cateva:
- si eu sunt stangace, fac tot cu stanga, si mananc si scriu si cos etc, si nu as avea nicio problema daca hunii mei ar fi la fel. desi multi s-au impotrivit acestui lucru nu am dezvoltat niciun complex de inferioritate datorita prejudecatilor societatii, categoric nu!
- lapte dupa 1 an: eu merg pe formula, pana la 2 ani, NAN junior +1 / +2 sau cum ii zice
- branza de vaci: doar cea calcica facuta de mine, dupa niste episoade kkcioase rau de la branza fagaras cu smantana 12%
- jucarii preferate: sticle de plastic, orice marimi, cutia/punga de servetele umede, telecomanda, telefon, si in general cele mai mici si umile jucarii din dotare - sunt modesti rau hunii mei! vreau sa le cumpar antemergatoare si ceva gen struto-camila: o masinuta/tricicleta/balansoar, un fel de 5in1, ca mai face ceva istet, asa istet de-am si uitat ce. mai intai insa trebuie sa mai vand din lucruri, nu mai am efectiv niciun pic de loc in casa, dupa cele 2 noi scaune auto + un frigider imens (cadou de sot de ziua mea, mai nou asa sunt cadourile la noi, de casa).
- am vazut TOATE pozele si filmuletele, nu mai nominalizez, dar toti boboceii sunt niste scumpi!!
- io am revenit la nr. de la incaltaminte dinainte de sarcina, la talie nu!!!


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Lumi welcome back! Mai,dar numai vesti bune ai adus!Felicitari pt dintzoc!! hunilor cuminti,baieti mari,ce mai!
Da, mi-ai suflat apartamentul de sub nas!Astept,poate imi recomanda cineva un apartament,daca nu gasim noi acolo ceva!

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

Lumi, bine ati revenit!!! ma bucur ca a fost cum v-ati dorit!!

mai, cum papa bucatele mari daca n-au dinti?? mie mi-e teama...sa am mai mult curaj??
Razva are jos 2 dinti si sus dau 3...adica unul a dat deja...el mesteca acolo cand da de ceva mai mare, dar tot imi e teama...


blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)




pai simplu, fara dinti, mesteca, au dezvoltat acest reflex si nici nu isi fac greata, DAR trebuie sa fie fffff bine fierte alimentele. am incercat cu peste, paste, orez, banana, miez de paine. morcov sau altele mai tari inca nu.

si sa stii ca avem dinti, mai exact unul, la Robi, proaspat proaspat!



Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput