Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (149)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Lumi welcome back! Mai,dar numai vesti bune ai adus!Felicitari pt dintzoc!! hunilor cuminti,baieti mari,ce mai!
Da, mi-ai suflat apartamentul de sub nas!Astept,poate imi recomanda cineva un apartament,daca nu gasim noi acolo ceva!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL



multumesc mult!

Sa stii ca-mi pare rau de apartament, l-am rezervat insa cu cateva luni bune in urma, am si platit...nu stiam ca vrei sa mergi tot atunci... eu vreau sa merg si in iulie (daca nu ajung pana la urma tot la munte), asa ca ma interesez si daca aflu ceva, te anunt!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello, hello!

Lumi, Nausica bine ati revenit. Asteptam poze.
Lumi felicitari pt dintoc si pt huni exemplari la munte.
Claudinna sint si eu aici, in urma rau de tot cu cititul... Sa stii ca si eu ii dau Elsei bucati de fructe acum si le mesteca in gingii. Are un dintisor doar, dar abia ce a inceput sa se foloseasca de el, ca e mic, mic.
Nerantula, ai grija de simburel. Si poate ca ar fi bine sa te duci la medic daca ai avut mici pete de dimi. Multa bafta!
Bitza, vacanta placuta.
Giulianna, vii si la mine o tura, moama ce poti sa gatesti tu!
Felicic saru'mina pt poze de la intilneala, cit si pt celelalte. Falkone e super simpatic cum doarme. Asa face si Elsa, imi vine sa o maninc cind o vad cum doarme in cele mai nastrusnice pozitii.
musette mai zi-mi si mie unde vad pozele voastre, iar am pierdut parola... (asa sint eu mai tolomaca, salvez undeva si uit unde am salvat. )

Noi sintem bine, ieri am fost la munte, adica la vreo 10 km de la noi, am gasit o poienita linga un lac si am facut un picnic. Era si un loc de joaca pt copii, asa ca Elsa s-a dat pe tobogan (ajutata de mine ca toboganul ala era imens). O sa pun si eu poze mai tirziu.
Si vestea buna e ca azi nopate am avut numai 1 tren pt suzeta, asa ca m-am scos.
o zi buna va doresc.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Luminita asteptam poze!
Noi abia am stabilit data exacta...oricum,eram 90% sigura ca e ocupat!Daca vrei sa mergi in iulie suna si rezerva ca zicea dnul ca mai are doar 5 nopti libere pt iulie.

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

ada, m-ai luat cu ...halta ta.
bitza, crezui c-ai plecat deja
babymom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Salutari

Lumi, bine ai revenit si felicitari pentru progresul de a manca bucatele . La noi asta este inca o reala problema...

Giuliana,

Felicic, fundulet de Falkone. E un scump cum doarme

Aly, lui Sebi.

Noi suntem binisor, avem insa mari probleme cu somnul noaptea. Nu pot sa-mi explic de ce, se trezeste de cate 20 de ori/noaptea (nu exagerez ) si plange de mama focului. Se ridica in picioare si adoarme saracuta si capul sprijinit de marginea patului iar apoi cade, tot asa in somn. Iar apoi o luam de la capat - urlete, ridicat in brate and so on. De 5 nopti o tine tot asa, sunt zombie. O fi de la dinti sau isi schimba obiceiurile nocturne?

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Claudinna M. e bine, multumesc, ceea ce va dorim si voua Si mie mi-e cam frica sa ii dau chestii mari sa manance, desi are deja 6 dinti (incisivii laterali cam proaspeti, recunosc doar de 2-3 saptamani ). Insa legume fierte bine si banana, chiar si caisa, visine si cirese i-am dat si eu si se descurca. A! Si paine! Cu biscuitii aia bio finger nu stiu cum se mai ineaca, uite ca de biscuiti nestle am uitat, cu aia nu are probleme. Si bineinteles, PUFULETI, isi indeasa cate 2-3 o data in gura! Are o vitezaaaaa!! Dar nu l-am lasat nesupravegheat. El s-a innecat cam rau cand era mai mic, cu diverse, inclusiv cu lapte si cu siropel cand a avut muci si inclusiv cu mancarica cand am inceput diversificarea, am tras niste spaime si de atunci sunt cu ochii in patru.
Lumi welcome back! Ma bucur ca v-a placut in vacanta si ca gemeneii au fost atat de cumintei! Asta imi da si mie curaj, mi-era cam frica sa plecam in septembrie la munte ( va avea un an si o luna) dar daca tu te-ai descurcat cu 2 mai mici, ma descurc si eu cu unul mai mareFelicitari si pt primul dintisor!!
Andy.p chiar! Cat somn!! Eu inca ma trezesc de 3 ori pe noapte sa alaptez!! Nu mai zic ca mai are domnisorul nopti in care se trezeste pe la 2 -3 ca nu are el somn (si eu sunt de vina ca il culc prea devreme cateodata) si stam cate o ora asa la discutii bebelicesti..si ta`su` doarme, nu are nicio treaba Pupici!

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

aoleeoo...anca, ce spui tu acolo, de 20 de ori pe noapte?! parca nu am ajuns inca acolo....sper sa fie de la dinti si sa treaca cat mai repede.
lumi...bine-ati revenitma bucur c-ati avut o superrr vacanta....de dintoc ce sa spun...felicitari...si dezertori , asta e!
piolica.
in leg cu andreea...io n-am inteles ce s-a intamplat cu printesa mica....am citit tot din urma , dar n-am gasit nimic despre asta.
votat .....bighideanu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neatza!
feli imi place mult de vladutz al tau, e un scump
lumi bine ati revenit si felicitari pentru dintzocul lui Robi
claudina sa stii ca e4 bine sa incepi sa-i dai si bucatele mai mari ca ei sa isi dezvolte reflexul de a mesteca...poti incepe prin a-i da manacare pasata doar cu furculita si nu la blender...si apoi cu bucatele de banana care se topeste sau biscuiti de bebe care la fel se topesc...eu asa am inceput si acum Andrei uneori imi refuza mancarea pasata total
anca imi pare rau ca nu dormiti bine...sper sa isi revina Carla cat mai repede
nerantula te rog mult ai grija de tine si de samburel
Xor multa sanatate puiului
moni am burtica...cum te simti?
ratonelu, bitza, laura, piolica, babytza, ange

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Anca, multam fain!
Imi pare rau de asa nopti albe, eu cred ca e de la dinti, acum, ca mi-am dat seama exact cand a spart la Robi, stiu cum e, si daca alte simptome de boale - Doamne feri! - nu sunt, n-are ce altceva sa fie....

Corrina, Piolica, multumim!

Bitza, sigur sigur vin si pozele!

Babytza, am citit ca a cazut soricelul, imi pare rau... eu am patit-o din nou cu Edi, de 2 ori in ultimile 3 zile........ o data la munte, vineri, are si o mica vanataie in frunte.... si azi dimineata iar, de data asta mult mai usor, de parca asta ar schimba cu ceva lucrurile.... in fine, eu nu ii mai tin in pat neam, decat in al lor, in rest pe jos. bouncerele sau scoicile sunt si ele de nefolosit, nici in scaunele de masa nu ii las, distanta e prea mare si nu ma risc nici cu toate centurile din lume! Astea sunt doar ptr masa.

pentru cele 9 lunite si felicitari pentru dintzocul cu nr 4!!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

ratonel, adny_g multi!!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput