Colectia de toamna - iarna 2005 (241)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Noki eu zic ca ai nevoie de vacanta si mai ales de pauza de la invatat!

Lavi tu deja planuiesti vacanta de anul viitor sau n-am inteles eu bine?

Am trimis niste poze in contul comun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

In sfarsit sunt si eu la zi cu vizionatul pozelor.

Lavi, ce frumoasa plimbare prin Croatia!! Va admir ca reusiti sa vizitati atatea obiective turistice cu fetele dupa voi, sigur vor creste sa indrageasca arta si istoria si vacantele Imi aminteste mult de copilaria mea. Sunt tare dragute Nati si Silvia in rochite, cred ca cel mai mult mi-au placut pozele cu ele. Si cea cu tine si Virgil la masa, facuta de Silvia.

Ina, ai niste copii adorabili. Rachie e copia ta fidela, iar Bobitza e taica-sau in talpi. Impresionanta Rachel cu alfabetul semnelor, si cocheta foc cu camasutele tale de noapte

Alinush, se vede pe mutrisoara Amaliei ca e o smechera! Foarte frumos apusul de soare din pozele voastre, iar cea cu tine si Amalia in umbra e preferata mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

wow, ce greu merge netul!
bag si eu o postare rapid:

Lavi, de unde vara frumoasa, si la noi ploua destul de des. Am intrat din iarna in primavara si intram in iarna direct, in ritmul asta...
succes la "temele" ptr. vacanta verii urmatoare.

Biculet drag, am fost tentata sa-ti raspund ca este mai usor cu doi copii, dar mi-am adus aminte ca si munca este dubla, si se spune ca o sa-mi fie mai usor dupa ce s-or mari, dar si pretentiile lor vor creste.
In orice caz, imi place mai mult cu doi copii, totul este mai intens si nu ai timp sa te plictisesti.

Wow, Feli, ce veste ne-ai dat cu Silvia, uite ca d-nul tero n-a speriat-o chiar atit de rau pina la urma. cind naste?
Bravo Silvia, felicitari si o sarcina usoara!

Madaule, bine ati revenit si sanatate Miruniciului. te asteptam cu poz(n)e.

Cata, spor la predarea dosarelor si sa treaca timpul cit mai repede ca sa te bucuri de concediul mult asteptat.

Nokis, mama ce patanie cu ploaia. ati fost tare bravi!

Ioana, Rachie se plictiseste relativ repede de jucarii, asa ca nu-mi fac sperante desarte ca as putea-o multumi cu ceea ce are.Cred ca ma mosteneste, intotdeauna vrea ceva nou ( asa eram eu in tinerete, acum sint prea comoda, m-am domolit ) De descurcat, ma descurc, dar fata mea are citeodata niste crize de-mi vine sa fug de-acasa; astazi o aud plangand pe hol, eram intr-o alta camera si fug speriata, crezind ca s-a lovit sau ca cine stie ce-a patit. o intreb "ce ai mami, ce s-a intimplat?" iar ea, printre suspine si lacrimi cit crocodilul incearca sa-mi spuna ca vrea ceva. o rog sa se calmeze ca nu inteleg ce vrea, mai trec citeva minute bune in care incerc sa ghicesc ce vrea si la un moment dat imi spune "vreau un print!!!!!"

Maria draga , eu tot amenint de ani de zila ca ma imbat, dar inca nu am apucat. Cind or intra la facultate s-o crezi tu, atunci ne asteapta alte emotii si o sa promitem ca o sa aminam ptr cind o sa treaca de primul am, al doilea, etc., cind isi vor da doctoratul, cind se vor casatori, apoi vom fi prea batrine sa ne mai imbatam ca n-o sa ne permita sanatatea, urmeaza nepotii pentru care va trebui sa fim model in viata, samd.
Ar fi frumos s-o facem impreuna, chiar si virtual, poate asa ma incumet si eu, si nu mai arunc cu vorbele in vant. Problema ar fi fusul orar, cind la tine este zi la mine este noapte, cum procedam?

Mihaela, se pare ca voua nu va prieste in Romania, ca va tot imbolnaviti pe rand. sanatate multa de tot! spor la ...insamintare!

Roxi, multumim pentru aprecieri! Rachie, cuminte? nu te lasa inselata de aparente. uneori este, dar ce cele mai multe ori ma solicita la maxim, imi vine sa urlu si ii turuie gurita si ei, ca si Alexiei, de ma dispera.
In ceea ce priveste lipsa poftei de mancare a lui Matei, incearca s-o pui pe Alexia sa-i dea sa manince. ii distrage ceva atentia, poate?
Eu una, bat in lemn, deocamdata nu am probleme cu Bobby, papa destul de bine, dar nici el nu se omoara cu brinzica de vaci ( i-am facut diverse combinatii, Ioana) insa ii plac iaurtelele.
Spor la bagaje si vacanta placuta!

Lavi, da, ai dreptate ca Bobby s-a smecherit, daca l-ai vedea cum plange ( ca sa atraga atentia) te-ar bufni rasul, este atit de haios.

Meems, vazut pozele, ce mai conteaza frigul, cind ai in jur o gasca unita ca a voastra! mi-a placut bluza pe care o purtai la ziua Anei. Cit despre motoare, uita-te in partea buna a situatiei; sint mai palpitante decit pescuitul.

Alinusa, multam de urari!
Recunosc capriciile missei, am o dublura de-a ei pe-acasa. ca si incurajare, pot sa-ti spun doar atit: toate sint trecatoare!
am vazut acum pozele, superbe cele cu apusul de soare iar missa pare inocenta si suava ca o printeasa, nu inteleg ce ai sa-i reprosezi?

noapte buna tuturor! sapte purici pe-un picior.
chiar nu stiu cind voi mai intra ca nu-mi vad capul cu micile mele termite dragi.
ce-mi place titulatura invat sa fiu mama - parca a ta , este Ioana,? - ma intreb daca pina la terminarea mandatului voi stii, ca uneori sint total depasita de situatie.















People who have a sense of worth don't need any other baggage; they can travel anywhere.
And do almost anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

inca un Meemsy.

People who have a sense of worth don't need any other baggage; they can travel anywhere.
And do almost anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

'neata!
Tot eu.

Multumesc de aprecieri cu pozele. Rochita rosie a Natalie e "recuperata" din costumul de buburuza. Ii atasasem aripioarele cusute usor si i le-am dat jos.

Alinus ce bine ca ai pus poze, o sa le vad intr-o pauza de munca.
Dap, planific concediul de anul viitor , rezervarile trebuie sa le fac maxim in februarie, dupa aia incep sa primesc raspunsuri cu nu mai avem locuri. Deocamdata ma ocup de prospectarea zonelor si statiunilor. Dupa ce vin fetele si incepe scoala timp n-o sa mai prea am, anul trecut imi propusesem sa rezerv cazarile in decembrie si a fost o luna de totala alergatura (nu-mi place luna decembrie, parca innebuneste lumea), a ramas pe ianuarie care s-a cam transformat in februarie.
Tu cum stai cu planificarile? Cum e la noul servici, care-s perspectivele de a-ti lua vacanta?

Ina asa mai face si Nati, plange, uita de ce plangea si baga un motiv. Sau zice vreau, vreau, vreau, aaaa si inventeaza ceva. Vrea atentie de fapt.

Miha80 spor la ce zicea Maya! Si sa-ti repari ochii!

Madau cum mai e Miruna?

Roxi spor la bagaje si vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Avem muuulte poze dar pot sa iti spun ca arata totul exact ca in alte poze de pe net.Cu deosebirea ca e mult mai frumos in realitate.Nu mai tin minte str asta dar noua ne-a placut f mult.In atatea zile nu ne-am plictisit de loc.Cazare am avut chiar in centrul statiunii, 70 eur cu mic dejun si a fost super.Poti sa faci o multime si nu ai timp sa te plictisesti.

Praji am facut si eu dar nu mi-a iesit asa ca am aruncat-o.dar pot sa spun ca m-am specializat pe briose, sarate, dulci, sunt f usor si repede de facut.

As mai scrie dar am treaba

pupice

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

...remember us?

Nu am timp sa respir, cand vreau sa stau la calculator este lege ca vor si copiii la mine...ca de altfel in tot timpul, tot la mine vor.
Acum se uita Vlad la desene si Alex il calareste nitel pe Cristi.

Inca nu a gasit nimic de munca, dar eu sunt pe picior de angajare. Asa ca please, please, spuneti-mi va rog unde ma duc si ce acte depun sa inchei cic-ul, sa iau stimulentul, cereri ceva la firma unde am lucrat (si care acum este inchisa) si cine opereaza in CM anii astia de stat acasa?

Nu am vazut pozele, in fiecare zi ma gandesc ca poate poate in seara asta stau sa bantui net-ul...adica DC-ul cum zice Cristi dar nu apuc din cauza de oboseala adunata la greu.

gata ca a venit Vlad sa ma intrebe de ce plange emoticon-ul ala, dar ala de ce rade...si vrea monopolul absolut asupra mouse-ului.

pupici mii si mii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hello!

Ioana, multumesc de idei, din pacate nimic nu prinde la donsoara mea. Din fericire nu-i place nici danonino. Iar lui Cristi nu-i plac oricum chestiile astea de casa, fara aroma de e-uri

Eu sunt stoarsa, tot cu copiii pe cap zi si noapte. Vacanta ioc, nici macar ceva timp liber din cand in cand... N-as avea timp nici sa merg la serviciu, daca ma gandesc bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Joy, multa bafta sa te angajezi.Il lasi pe sot acasa cu copii sa vada si el cum este!

Despre Austria ce sa zic, numai de bine.oriunde mergi totul e pus la punct , practic intreaga tara este un fel de statiune!Mie mi-a placut f mult Salzburg, mirif oras.

O sa incerc si eu checul economic, mai ales ca e f laudat !

Despre copii, noi suntem intr-o perioada buna, sa vdm cat ne tine.

Daca e vb de intalnire- contati si pe mine!

Vroiam sa va intreb: voi faceti cu copii acasa exercitii de matematica, logica, etc pt varsta lor?Ii invatati alfabetul, cifrele, sa numere, sa adune, sa scada?Eu am luat de la Bookfest niste carti noi cu activitati de genul acesta si fac cu ei acasa.Ce parere aveti?

Azi am facut papricas de pui dimineata si varza calita acum dupa amiaza.Maine fac chec si ciorba de pui.Of, abia astept sa se limpezeaca si la noi apele sa vdm cand si cat si unde plecam in concediu.Se pare ca nu mai apucam anul asta Elvetia sau altceva pe afara si doar cateva zile prin tara!



Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Buna dimineata, poftiti la cafeluta! Cam greutz incepeti azi, vad .

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza
Vroiam sa va intreb: voi faceti cu copii acasa exercitii de matematica, logica, etc pt varsta lor?Ii invatati alfabetul, cifrele, sa numere, sa adune, sa scada?Eu am luat de la Bookfest niste carti noi cu activitati de genul acesta si fac cu ei acasa.Ce parere aveti?

Alfabet, cifre, adunari, scaderi??!?!?!? Al meu are 3 ani si jumatate, nici impreuna cu sora-sa n-au 6 ani .
Joculete logice mai facem si noi, de genul gaseste perechile, grupeaza obiectele asemanatoare, gaseste diferentele, rezolva un labirint. V-am mai spus eu de seria Logico Rondo, de la Rao - noua ne place mult, plus ce mai gasim prin reviste.
Povestim o gramada, rasfoim atlase, apoi activitati de bricolat, ca la gradi... Cam astea, dar cam la intamplare, fara program anume.
Ilenutza, tu ce carti ai gasit?

Mergi la inceput