Colectia de toamna - iarna 2005 (241)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata la cafea!

se pare ca eu inchid ziua, eu deschid!

Cand am eu chef de vb nu e nimeni pe aici!

Calc meu are un virus pt ca paraie si se blocheaza cand vrea el-sper sa nu crape.

deja am terminat checurile, ciorba e aproape gata, am spalat 2 masini amu ma apuc sa le bag in uscator, sunt o harnicutza.Dar asta pt ca andrei s-a trezit la 10 iar eu cu V ne-am plictisit si am facut treaba, sic!

Ref la un copil vs 2 copii, in mod clar cand ai 2 copii e mai solicitant dar mai frumos.Cand stai apoi doar cu unul esti in vacanta.NU as spune ca e dublu volumul de munca ci undeva la plus 20 la suta.

o zi buna!

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Tot genul asta de exercitii, in plus i-am facut alfabetul pe un carton mare si l-am lipit pe usa si il repetam zilnic.Am gasit de la editura ercpress carti f ieftine care se cheama asa matematica pt 3-5 ani, comunicare pt 3-5 ani, etc si niste carti cu activitati de la teora.mie mi se par super.As vrea sa il invat zilele saptamanii si sa il fac sa realizeze notiunea de azi, maine, ieri.Gasisem la un moment dat aici tre sa fac niste sapaturi niste lucruri de genul asta.

Pe astea de la logico nu le stiu.

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

'neata

Cu alfabetul si calculele matematice, eu sunt de acord cu Maria, inca n-are 6 ani Natalia. Daca vrea ea sa invete foarte bine, daca nu mai e timp. Ce sa faca in clasa I, sa se joace in banca?

Joy du-te la directia de protectie sociala Bla-Bla, aia de pe Oltenitei si intreaba-i ce acte iti trebuie, acolo te duci pt inchiderea CIC-ului. Cu cartea de munca nu stiu, probabil ti-o va rezolva viitorul angajator. Bafta la angajare!

Ilenuta mersi de info, deci poze n-ai pe net din pacate

Maria trebuie sa va organizati de-o vacanta! In Bora Bora sau cu cortul tot vacanta se cheama, te odihneste, te scoate din rutina zilnica si iti expui ochii si mintea la altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
In sfarsit si-a mai revenit forumul

Ilinca e bine la tara, e cu o verisoara ce a absolvit anul acesta actoria si care-i citeste povesti si recita poezii. Frumos!
Cand am sunat-o dimineata, se dadea in leagan. Of, tare mi-e dor de ea, dar nu-mi vine s-o aduc in Bucuresti, ca acolo are loc de joaca.

Alfabetul - Ilinca l-a invatat deoarece bunica i-a cumparat un joc cu litere magnetice si tot intreba ce erau. La calcule matematice nu ma bag, are tot timpul sa invete.

Joy ce face Cristi, are sanse de angajare?

vad ca mai nou a dat patima gatitului in grupul nostru, si eu tocmai am terminat o salata de legume proaspete cu carne de pasare, o nebunie.

Plus ca am facut pentru prima oara in viata mea visinata, sa vedem cum iese, deocamdata e cam incolora, deoarece nu am avut rabdare sa citesc reteta mai intai, am facut-o de capul meu.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

hai ca schimb subiectul, poate se mai anima forumul

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Subiectul 242!

Mergi la inceput