Burtici fericite de septembrie-octombrie (83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Permiteti sa raportez:
Doamna Monica ne-a informat zilele trecute ca doamna Biaz este la mama ei la Iasi, unde doamna mama lui Biaz are grija de Busici iar ea se poate relaxa si odihni pentru ca a avut probleme cu contractiile.
De doamna Monica nu stie fata nimicuta dar apare ea imediat cu o reteta ca sa ne peste cap complet

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Lutoniana, am 37 de ani impliniti, anul acesta fac 38 ...deci Darius al meu va mosteni ceva de la mine ....
nici noi nu am folosit apatrtamentul, anul trecut am incercat sa ne gasim job-uri la buzau si nu am reusit timp de 2 luni sa gasesc ceva care sa-mi acopere barem rata ...deci ne-am reintors in bucuresti
acum suntem la buzau pentru ca as vrea si eu putina liniste pana se naste Darius (si dupa) ... in plus avem prieteni aici, soacra e si ea prin zona, gradi, cresa la 5 minute ... asa ca o sa incerc din nou sa votez pt un trai mai linistit .. sa vad daca-mi iese de data asta ... macar pana mai creste cel mic

daci


27+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Lutoniana, daca-mi permiti un sfat: fa tot posibilul sa nu fie preluat creditul de firma din bucuresti pentru ca din ce am inteles pana acum ei pot schimba la greu regulile jocului si au dreptul sa puna ce dobanzi vor la datoria preluata, sa nascoceasca la greu cheltuieli pe care sa ti le impute etc

zic sa te mai interesezi daca nu poti reface procura de acolo a.i. sa rezolve cineva problema cat mai repede si sa nu mai astepti pana in decembrie...
daca te pot ajuta cu ceva... spune-mi si ma interesez .. deja cunosc executori din buzau, avocati .. am un prieten de familie "reactivat" care a fost de profesie avocat si judecator etc....

daci

27+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Monica, hai cu reteta aia de tarta, ca parca ziceai ca ai inca o reteta speciala pentru ea (...sper ca nu ai dat-o si am sarit randurile ..)

daciana

27+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Daciana , nu mi-a dat explicatii, dar si eu stiam ca in ultimele 2 luni nu e recomandat....eu in general am acceptat recomandarile dr fara sa comentez sau sa ma intreb de ce...daca tot am ales-o pe dr, am ales si sa am deplina incredere in ceea ce-mi zice....

Lucia, sa savurati gratarelul, important e sa fiti impreuna sa sarbatoriti, nu conteaza cadourile...

30+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

hihiihh Selen, inseamna ca nu stii inca ce inseamna frustrare pe aceasta tema ...... sa nici nu afli !

recunosc ca eu pun intotdeauna intrebari d-lor doctori si ... sunt genul care se uita la tv cand dau operatii sau documentare legat de urgente medicale

daci

27+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Andraiulia asteptam mai multe amanunte de la minunatul eveniment si ma bucur ca ati putut evada cateva zile imediat dupa "DA".
Si noi dupa nunta ne tot socoteam ....si am hotarat sa plecam brusc ca si asa si asa tot sarantoci eram...macar sa ramanem cu ceva amintiri...si iaca am si acum in minte luna de miere de o saptamana din Tunisia.
Casa de piatra, intelegere si voie buna in frumoasa voastra noua familie.

Ieri am fost solicitata de o prietena sa merg cu ea sa-si cumpere rochita de mireasa....adica ce e mai fain: sa stai degeaba si sa-ti dai cu parerea gratis, fara a fi implicat
Nu si-a luat ca e prea mica si prea slaba si spre disperarea celor 2 vanzatoare de la outlet care nu mai stiau de unde sa scoata rochite marimea ei.....au finalizat prin a-i spune ca este "unusual".
Am crezut ca lesinam de ras...adica ea era unusual si nu doamnele si domnisoarele care purtau numere de la 18 - 20 in sus...si implicit si rochiile erau facute pe aceste masuri.
De fapt vroiam sa spun ca am avut asa un moment de revelatie, cate se pot intampla intr-un timp atat de scurt. Nici nu avem 2 ani de casnicie....si stateam acolo pe o canapeluta cu burta la gura, Bebitza facea ca toate acelea in burtica iar sentimentele mele si trairile erau atat de schimbate fata de acum 2 ani. Prioritatile imi sunt altele, apare in toate calculele noastre expresia "banii pentru copil"....este foarte frumos si inaltator. Faptul ca acum 1 an si jumatate am cumparat 3 perechi de pantofi de mireasa....de disperare ca nu s-ar potrivi unii dntre ei cu rochia.....mi se pare acum hilar si total copilaresc.
Asteptarea aceasta a noului membru de familie imi ofera mie personal niste sentimente unice si atat de frumoase.
Construiesc scenarii cu ce vom face impreuna, cum, cand unde....cum vreau sa fie....
Sper ca Dumnezeu sa ne ofere ceea ce cautam si voua mamicilor si burticilor de asemenea.


Cea mai fericita 29 + cu


Multumesc frumos...noi am fi vrut sa plecam intr-o excursie, dar pe langa faptul k e cam tarziu cu bebele sa zburam, Cristi are licenta sapt viitoare. La munte am venit ca acasa ca avem aici casuta. Si e ziua noii mele cumnate.

Andrutza 29 + bebelusa mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Ups, am uitat s-o felicit si pe duamna Andraiulia! casa de piatra, sa fiti o familie fericita toata viata!

30+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Neata.
Am fost si noi marti la dr. Bebe e bine; are 850g la 26saptamani fix si vreo 30cm (nu mai stiu exact daca o zis 32-33cm sau 28-29 cm). Problema e ca varicea mea vulvara a crescut mult si se pare ca ma paste cezariana, iar mie mi-e o frica de mor... Acum ideea e sa nu mai creasca, sa nu ne trezim cu vreo hemoragie interna; drept urmare am de luat aspenter si sa ma dau acolo si cu lioton gel si intinsa la pat cu piciorul sus, obligatoriu... Asta cu repaosul e mai dificil, insa incerc sa stau cat mai mult intinsa... Cam asta despre noi...

Loredana 26+ Eric-Mihai Roni-Cristian08.02.2007

atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

scuze scuze , aici asa sa se digere pranzul , am fost in piata sa gasesc stapani pt pisiceii , asa ca 2 au plecat la casa noua , ma intind ca am stat in picioare si in soare si revin.
Va pupacesc de nu va vedeti




Alaturi de Sebi


Aida ... 28+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput