Burtici fericite de septembrie-octombrie (83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Cristina, ma bucur ca ne mai dai vesti despre tine. Iti tin pumnii pentru prima zi de cresa a lui Andrei. Eu nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cand va incepe Matei gradinita (adica peste un an si ceva). Cred ca o sa plang ca o disperata .

Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 28+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

X-ggg imi pare rau ca ai probleme cu scurgerea dar (suna de parca ai avea probleme cu chiuveta, sorry )
dar nu stiu ce sa iti spun. Acum ma gandesc ca un ceai de musetel nu are ce rau sa faca, poti incerca, nu ?
Sunt sigura ca vei primi raspunsuri avizate de la fetele cu experienta.
Te pup si numai bine.

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80


Xggg (cred ca te intreb a treia oara cum te numesti ca mi se pare ciudat sa scriu 4 litere ),


...si eu sunt in mare ceata si mai este si Vic-cj care ma baga in aceeasi ceata ca stiu sa scriu Vic si apoi nu stiu ce litere urmeaza
Sper ca nu va suparati fetelor

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Bine ai revenit Lutoniana ...eu personal te dadusem disparuta

Ne-am sfatuit indelung ... adica vre-o 10 minute , ieri, dupa ce am vazut un reportaj legat de mafia executarilor silite si am decis ca vom face tot ce se poate ca sa nu ajungem sa ne fie vandut apartamentul la 1/4 din valoare creditului si cu restul sa raman datoare... singura solutie la care ma pot gandi acum este ca voi cere reesalonarea aceea minune care-mi va scadea rata cu 30 euro pe luna maxim (in schimb o sa-mi lungeasca datoria cu 15 ani ), pentru singurul motiv ca astfel voi ajunge la zi cu ratele si venitul meu lunar va acoperi rata.

Mergem luni dimineata si vom vedea ce ne spune domnul executor bancar dar banuiesc ca inca mai pot reveni la optiunea cu reesalonarea pt ca abia vineri am primit raspunsul lor negativ legat de perioada de gratie.

Ce ai patit tu mi se pare SF si-mi intareste convingerea ca daca voi putea scapa vre-odata de datoria asta la BCR ar tb sa o fac cat mai degraba... Nu inteleg cui platesti tu ratele in acest moment, bancii? Daca da, cred ca vei putea rezolva problema in momentul in care ajungi in tara ...cel putin asa mi s-ar parea firesc sa fie .. chiar daca dupa cate se vede se poate intampla orice cand e vorba de credite la banci.

Sa fim cu totii sanatosi !

daciana








27+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

hallo!

Delia, nu mi-a zis exact de ce nu a mai luat in greutate asa mult, ideea e ca in lungime a crescut, este in parametri, doar grasime nu are pe ea....probabil am eu niste lipsuri din organism, pt ca analize n-am mai facut demult, de-abia acum mi-a dat o noua lista, plus suplimentar vitamine si utrogestan (cica progesteronul ajuta si la alimentarea copilului...)
Si felicitari pt fetita lu' mami!

Lucia, asa i-am zis si eu sotzului, ca poate fata nu vrea sa fie ca ma-sa, mai rotunjoara asa, si a tinut cura iar cu intorsul, nu exista solutie, ramane la alegerea ei daca vrea sa fie fata cuminte, sau e incapatanata inca de la nastere
Si sa-ti traisca sotziorul, La multi ani si din partea mea, sa se bucure multi multi ani de minunea din burtica ta! si de tine, bineinteles, ca asa comoara la casa omului, mai rar

X_ggg, nu stiu ce sa zic de scurgere, probabil stie dr mai bine...sper sa se rezolve...

Legat de sex, mie acum mi-a zis dr ca de la 32 de sapt trebuie sa punem stop oricaror activitati de genu'....deci mai avem 2 sapt la dispozitie, sa ne incarcam bateriile






30+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Xggg - eu zic ca e sigur infectie genitala si nu cred ca are ce sa-ti strice ceaiul de musetel doar ca s-ar putea sa nu-ti treaca cu atat; eu in caz de "abundenta" in zona, stiu ca este infectie daca se schimba atat culoarea cat si mirosul. N-am mai patit-o de cativa ani buni dar dupa aceste 2 criterii luam eu decizia daca merg sa fac examen de secretie sau nu;
de obicei, din ce mai tin minte, m-am tratat cu ovule de fiecare data, doar ca atunci nu eram insarcinata si banuiesc ca poate din acest motiv nu-ti poate recomanda acest tip de tratament.


Lutoniana - La multi ani sotului! sa fiti sanatosi si fericiti impreuna!
Dai chef azi ?

daci


27+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

. Nu inteleg cui platesti tu ratele in acest moment, bancii?


Pai eu am un cont in euro deschis la vitele incaltate de la BCR (va rog sa-mi scuzati limbajul dar imi place sa-i fac in toate felurile ca ma mai eliberez psihic ).
Contul este inca activ si inca pe numele meu.
Cei de la firma de executare cand vor prelua dosarul, am inteles ca preiau si respectivul cont.
Asta se va intampla la sfantu asteapta probabil...DAR ca sa nu ma trezesc peste cateva luni ca trebuie sa depun cateva mii de euro pe care nu as avea de unde sa-i scot, depun in continuare rata mea...ca sa nu imi ies din mana .

Bafta multa in a face o alegere.
Ce varsta ai ? ca ma apuca rasul cand ma hgandesc ca iti prelungesc creditul cu inca 15 ani si cam la aceeasi rata...offfff .....
Dar ai spus foarte bineeeee ...trebuie scapat cumva de datoriile astea ca mie personal imi mananca sanatatea "psihica interioara" vorba cuiva.
Probabil ca voi locuiti in acel apartament dar eu nu fac nimic cu garsoniera, mai mult ma incurca insa familionul mi-a sarit in cap cand am zis sa o vand naibii .....
Insa sunt constienta ca acum nu e momentul cel mai potrivit....datorita pretului mic.
Vom vedea ce e de facut, important e sa fim sanatoase

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

De ce Selen, legat de sex adica, ti-a si dat vre-o explicatie sau asa vrea dr sa strice cheful oamenilor ?

Stiu Roxy, ieri de draci am citit si eu pe net legat de interdictie .. si intr-adevar e periculos cu praevia. Eu tot sper ca voi merge la echo saptamana asta si-mi va spune ca s-a ridicat placenta, bine, nu atat din cauza sexului desi si asta mi se pare acum extrem de frustrant , cat din cauza ca as vrea sa stau si eu mai linistita ultimele luni si sa nu ma simt cu sabia deasupra capului;
plus pe motiv de sanse de nastere naturala...

daci

27+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Multumesc de urari fetelor, serbam intim, doar noi doi si un gratarel.
Nici bani de cadou nu am avut dar nu-i bai, ii iau alta data ceva frumos. Cadoul lui e copilul, asa-mi spune.
Acum chiar va las ...sa fac si eu putin curat.

Cea mai fericita 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Fetelor, tine cineva legatura cu Monica si cu Biaz? Nu pot zice ca nu mai ratez capitole dar parca pe Biaz n-am mai vazut-o postand si ultima data din ce tin minte era suparata....

Monica - a schimbat si ea ritmul de postat desi parca acum e acasa, nu?

Moni si Biaz, dati un semn ca sa stim ca sunteti ok

daci

27+ cu Darius

Mergi la inceput