Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (148)
Raspunsuri - Pagina 13
mamidestefan spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui bitza2008 Meyyy, m-ati lasat fara cazare la mare!Care mergeti in Olimp la sf laui august, in apartamentul recomandat de Felicic ? Daca stie careva un apartament la mare ![]() FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008) www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL |
lumi cu gemeneii...
mai scotoceste pe net...ca mai sunt apartamente in olimp...in acelasi regim..blocul e acelasi..spatiul acelasi...doar un pic diferit amenajat...
sa inteleg ca facem gasca mare in OLIMP ...la sfirsit de august??????
LIDIA
de
Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si
Stefan-Eduard (21.08.2006)
mamidestefan spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui lala77 Neata! Mamidestefan, m-as baga si eu la dieta daca-mi spui ce-i aia. Sau da-mi un link unde sa merg sa citesc despre ea. http://community.webshots.com/album/568109497amcroS anna-rebecca-02.10.2008 alice-mihaela - 21.01.2007 |
detalii si pozici
LIDIA
de
Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si
Stefan-Eduard (21.08.2006)
babymom75 spune:
Ada, si mie mi-a placut mai mult cel Inglesina ca se poate lasa putin pe spate, dar... pretul astuilalt mi-a facut cu ochiul; e aproape la 1/2 de pret si pe criza asta... Noi am primut un scaunel mai vechiut aceeasi clasa, dar ar trebui retapitat ca e cam uzat si ma gandesc ca tapitatul ma va costa pe undeva pe-aproape de 1 mil., asa ca poate mai bine iau unul nou. Tu cum crezi?
Mama lui
Dragos si a lui
Victor
gaia.nevia spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui babymom75 Ada, si mie mi-a placut mai mult cel Inglesina ca se poate lasa putin pe spate, dar... pretul astuilalt mi-a facut cu ochiul; e aproape la 1/2 de pret si pe criza asta... Noi am primut un scaunel mai vechiut aceeasi clasa, dar ar trebui retapitat ca e cam uzat si ma gandesc ca tapitatul ma va costa pe undeva pe-aproape de 1 mil., asa ca poate mai bine iau unul nou. Tu cum crezi? Mama lui Dragos si a lui Victor |
Graco are un raport bun calitate/pret, deci... nu mai sta pe ganduri... retapitat... brrr... tooooo complex for me....
Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi
si Bebedoi
, poveste despre inceputuri
musettepink spune:
hello
Ada imi pare rau ca ai avut o noapte grea

Andy acum am vazut filmuletul cu Alexia,e o dulce!!!!!!!!!

Maria,Mara,David


Superbe pozele de la intalneala,vreau si eu........da e prea departe pt noi
poate totusi ne intalnim la juma de drum![]()
Eu sunt zen,am lasat sotul cu copilul si am fost la rasfat si anume coafor
,mi-am tras un look nou si m-am incarcat cu energie,ce bun e un sot la casa omului![]()
![]()
Lidia succes cu superdieta,m-as baga si eu pt vreo 3 kile asa.
de
Luca
babymom75 spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui gaia.nevia
Graco are un raport bun calitate/pret, deci... nu mai sta pe ganduri... retapitat... brrr... tooooo complex for me.... |
Multam! ma mai gandesc cu scaunelul pt. Victor; cand aude al meu sot ca mai vreau unul, al 3-lea adica, cred ca ma
. Cand ma decid iti spun. 
Mama lui
Dragos si a lui
Victor
kllemi spune:
bunaaaaa..... voi vb. de superdiete si eu am bagat o jum. de "borcan" de inghetata de cand citesc (am ramas in urma cu vre-o 2 cap. de fapt unu si jum.
) pai mai slabesc eu asa in ritmul asta cand o zbura porcul
......evident copilul si cu tasu' dorm si eu ce sa fac, trebuia sa recuperez si eu candva.
BABYMOM
cand mai ai chef de atata gatit vino si pe la mine....eu nu vreau chiar atatea
doar vreo doua 
si parca tot tu spuneai ceva de branza mili grasa pai cum sa ii dau copiluluo sau in ce combinatie ca nu mai stiu, nu vrea nici cum.....sau nu tu spuneai

GAIA dupa atata timp am avut si eu timp sa citesc "poveste despre inceputuri"....am vrut si pina acum dar nu am avut timp....mi sau parut prea lungi povestile
.....in orice caz am ramas "paf" si mia venit o lacrima in colut ochiului, la prima poveste........eeehhhhh ce amintiri 

fericita de
AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)
gaia.nevia spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui musettepink Lidia succes cu superdieta,m-as baga si eu pt vreo 3 kile asa. |
si nu era bicicleta, era ceas, si nu s-a dat, ci s-a furat...
in plus dea?! vrei sa mai pui trei kile...



(e clar cat ma roade pe mine, dea, invidia...)
Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi
si Bebedoi
, poveste despre inceputuri
angelynna82 spune:
Hello
Noi suntem mutati si am intrat in randul lumii cu netul ![]()
Fce nu iti face griji, va manca si bobocica ta, a mea are zile cand papa si zile cand nu…si nu prea mananca orice, multi
ici…inca port ce purtam in timpul sarcinii si am vazut ca imi vin adidasii care nu ii puteam purta
Aly_c
am Sebi falcosul, ptiu ptiu 
Preety e o dulce Sorina, mai mai ce gogosar frumos ai 
Diddi, Ankussa, Ratonelu, Andy.p, Babytza, Piolica, CD, Ada, Mimihoo, Andreutac, Nikolici, Paula-Laura, Babymom 
Cladinna azi am avut in meniu sufleu de brocolli si spanac
, o banana si mai tarziu un iaurt natur. Uff sa treaca alergia aia odata, ii dai ceva?
Nerantula
am Gruia si burtica, cu intarziere iti spunem si noi

Laureta voi ce mai faceti?
am comorile si pe tine
Lidia mai da’ ce poze frumoase, mamici si bobocei frumosi foc, moaaa vreau si eu sa vin la o intalneala
. Spor la dieta 
Oana va
am si pe voi, David ce mai face?
Monica, burtica cum se prezinta? Multi
ici de la noi
Giulianna asa zic si eu da’ nah acum m-am mutat mai aproape de Herastrau…poate bagam o intalneala p-acolo 
300 (Ramo), Crina refuza orice alt fruct in afara de banana 
Iepurila e dulce Elena
, am folosit folie de aluminiu si nu a schimbat gustul mancarii
Andreea_and speram ca totul sa fie bine
si multe 
Feli noi avem premergator no name, cumparat de cumnatul nostru…ne rupe picioarele si merge foarte bine,
ici lui Falkone si tie
Maria de Simona , Mara de Nadina, Erika de Fce, David de Babytza
Alexasimami voi ce mai ziceti? 
Andy_galro stie Andrei ce-I bun 
Bitza acelasi lucru patim si noi cu tati…cand e pleca prea mult la munca …pe urma are cateva zile libere…e dat programul peste cap…las ca ne revenim noi 
July si Ada poate aveti mai mult noroc data viitoare 
Lala77 ma bucur ca aveti vesti despre dintzoci, felicitari si bine ai revenit 
Musette felicitari pt rasfat si look, pozne? 
Kilemi ce imi facusi
…ma duc sa cumpar inghetata
Fata mea e cu mamaie prin vecini 
fericita de
Crina Alexandra
Crinul Meu
Iunie 2009
Crina
babymom75 spune:
Slaba miscare azi pe-aici... se vede ca e sambata.
Kllemi, eu branza am combinat-o intotdeauna cu fructe. Initial am combinat iaurt cu fructe si treptat am tot adaugat cate putina branza, sa se obisnuiasca treptat cu consistenta mai groasa, pana am ajuns la branza cu fructe, fara iaurt. Iese asa un fel de Danonino, dar bio, far conservanti, coloranti si mai stiu eu ce alte porcarii. Dupa varsta de 1 an am adaugat la amestecul branza + fructe si 1-2 lingurite de miere si 2 lingurite de seminte de in macinate. Asta a fost meniul de dimineata a lui Victor pana la varsta de 3 ani. Zilnic! schimbam doar fructul in fiecare zi.
Ma duc sa fac curatenie, apoi plecam in vizita.
Pup you!
Mama lui
Dragos si a lui
Victor

