Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 102

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Fetele mele, un we placut va urez, cu mult soare afara si in suflete .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Vaaai, nu am mai intrat demult aici, si uite ce de fete raman gravide!
Bravo, felicitari, ma bucur mult de tot pt voi
Aerlilian, lalitica, va citeam mult pe aici, ma bucur mult ca ati reusit.
Sarcini usoare, bebelusi sanatosi tuturor
Mada, multa putere, si DD sa fie cu voi

Noi crestem, fetita cea mare face luna viitoare 2 ani...mama ce trece timpul, parca ieri o aduceam acasa si nu stiam ce sa facem cu ea fiind primul copil.
Cea mica are 7 luni, face luna viitoare 8 luni... creste si ea si e din ce in ce mai prezenta in casa, fetele au inceput sa se joace. Andreea se vrea un pic mai "sefa" dar smecheria va tine doar anul asta, ca de la anul..gata cu boieria, ca va creste surioara cea mica



Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

lili,

cat m-a bucurat vestea ca esti gravidutza


se pare ca se inmultesc gravidutzele




lorelix 20+ sa fie SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata dragelor,

Monica, ma bucur ca ne mai dai vesti. Intr-adevar trece timpul fff repede... Sa-ti traiasca printesele .

Fetele, am mai pus cateva poze jos cu nepotelul meu cel mic, ca sambata am fost babysitter pentru cateva ore, sa vedeti ce mult a crescut .

www.flickr.com/photos/12786534@N04/?saved=1" target="_blank"> pozici dragi

O zi si o saptamana minunate va urez .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Neata tutunici! Va doresco saptamana frumoasa!

Magditule, e o scumpete nepotelul tau! A crescuuut! Iar tie iti sta exclent cu el in brate!

Pup gascoteca de tutunici gravidici actuale si viitoare !

Felix



Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Felicic, mersi pentru aprecieri, de-abia astept sa-mi tin si eu copilasul mult dorit si asteptat in brate, deja vizualizez om fetita superba, alba la fatza insa cu parul negru si ondulat ca al sotului si niste ochi mari negri ca niste margele . Deja ii cumpar colectia de carti de povesti de la Adevarul, mi-a zis mama ca nu sunt sanatoasa la cap , dar ma vad citindu-i acele povesti .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Scumpele mele, abia asteptam sa ma intorc printre voi...Am avut un sfarsit de saptamana tare frumos,m-am simtit foarte bine,am auzit-o si pe Sarrah,m-a sunat!
In dimineata aceasta am mai facut un test barza si de data aceasta a iesit intens pozitiv,ceea ce imi da sperante ca si rezultatul la beta de miercuri va fi unul bun.Inca mai am acea scurgere,foarte putin,mai ales dupa amiaza,spre seara.Are culoarea pe care o are o can#259; de lapte in care ai pus o lingura de cacao.Sper sa nu am probleme...Pun utrogestan dimineata si seara si astept cu nerabdare ziua de miercuri.
Georgiaimi spunea zilele trecute sa ma joc cu testele de sarcina cat vreau eu,sa ma razbun pentru toti anii in care am vazut doar o singura liniuta.Mare dreptate are draga de ea,iar eu o ascult intocmai...
Lali ,unde ai disparut,scumpa mea,sper ca esti bine,astept vesti de la tine...
Magdita , o sa ai cui sa citesti povestile cat de curand,vei vedea!
Felix ,ce faci draguta mea,te ovulezi?Prestezi de zor?
Apropos, eu sunt atat de atenta cu mine,sa nu se intample ceva,incat n-am mai prestat de saptamana trecuta...Cred ca e mai bine asa,deocamdata.Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Lilisor, ma bucur ca esti bine. Legat de sex in sarcina, eu zic sa fiti cuminti pana miercuri si il intrebi pe dr.T. Insa, din cate stiu, el interzice sexul in primul trimestru.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

magdita, ce repede a crescut nepotelul


in curand iti vei tine si copilasul in brate


sa auzim numai de bine

lorelix 20+ sa fie SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

Buna, il gasesc si eu pe dr. T. joi dupa amiaza la cabinet?

Mergi la inceput