A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 94

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

Andra,da mai nici eu nu le-am inteles pe femeile astea doua,Diana si Liz.Adica Michael si-a petrecut tineretea,viata ,admirindu-le ...uneia i-a incredintat copiii lui,a doua dupa mama`sa si ele nici n-au catadisit sa apara.
Nu trebuia neaparat sa tina vreun discurs,lumea intelegea ca nu erau in stare,dar macar prezenta fizica ,sa fie acolo linga familie si linga Michael.




Noi judecam la rece, din exterior.... Cine stie cat de mult sufera ele in realitate... Poate vor merge la ceremonia privata (cel putin asa am auzit ca va face Liz). Poate Diana a petrecut zilele astea langa el, dar nu s-a aflat... Si mai e ceva: nici Diana si nici Liz nu mai sunt in primele randuri, nu prea mai apar in public, au o varsta, probleme de sanatate... cine stie cum le-a desfigurat suferinta si nu vor sa se arate in multime...

Si pe Michael il poti petrece pe ultimul drum si-l poti plange de oriunde din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Mai fetelor nu cred ca Tomecica e atat de importanta sa fie bagata in seama , nu se merita sa va enervati pt asa o specie de om ...Nu vedeti ca anume face , va ataca unde stie ca doare si se mai si distreaza pe tema asta
Mai femeie ia sticla cu tine si dute de canta la alta masa , teafara la cap nu esti

Michael a fost Michael si nu v-a mai fi altul ca el !
R.I.P Michael Jackson !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

am dat avertisment si i-am trimis si un pm in care am rugat-o sa respecte doliul de la acest topic - daca continua, inchid contul.

daca are timp de mizerii ... si persista, e grav de tot



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/



io pe bune daca inteleg astfel de atitudini...sa calce cineva cu bocancii pe durerea mea, a ta, a ei, a lor, a altora...depaseste puterea mea de intelegere omeneasca.

chiar daca tratezi cu ignore, sunt mult prea grei bocancii ca sa-i suporti, ignorandui...cand sufletul tie plin de alta durere.... una REALA!




Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Dumnezeu sa te aiba in grija MJ !

Am terminat o cutie de servetele si nu am simtit intuneric mai puternic, in sufletul meu, de mult...decat azi (am avut o speranta secreta ca acel sicriu se va deschide).

Sper ca de acolo, dintre stele, auzi vuietul Planetei...

PS:Pentru maine mi-am facut o lista nu numerele de telefoane ale unor persoane dragi, care habar nu au ca le iubesc.
Am decis sa le-o spun cu vorbe...e o lectie invatata de la tine: tie prea putini ti-au spus TE IUBESC. La timp!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Eu am o singura intrebare. Ceremonia de astazi costa 4 mil $. De ce s o plateasca din bani publici???
Asa de prieteni ii sunt toti in sala aia, vorbesc de milionarii de acolo dar cand este vorba de bani tot de la amarat se dau.

Dumnezeu sa l odihneasca; pacat ca si a facut o cu mana lui...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

"MAI CORDELIA, COARDELI, COARDA SAU CUM TI-O ZICE. MULTUMESC DE SFATURI."


Este foarte simplu: Cordelia - fiica imparatului Lear din opera lui Shakespeare...dar banuiesc ca tu nu ai de unde sa stii...nota speciala: cu 2 de "i"

Cu placere si m-ai convins acum cu ajutorul replicilor (ex Coarda) ca esti putina la minte si deci banuiesc ca nici in interior nu stai mai bine.
pai ce facem mai?! ne repetam asa, ca niste oi?? Tz tz tz...



cu drag
Noapte buna MJ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Corinadana ... nu locuiesc in SUA, dar cred ca m-as fi simtit bine stiind ca am dat si eu o particica la inmormantarea Lui! Ca am avut si eu o contributie mica la linistea lui definitiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Tzuni dar cand ptr copii-asigurare de sanatate statul CA NU are bani (guvernatorul se chinuie sa mentina un program de asigurare cu mare greutate- program care ajuta multe familii in CA)...

F bine! sa fi facut cheta, cine vrea da cine nu, nu da! Aia din sala aia au bani de nu ne duce pe noi mintea...


Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

"I am alive and I am here forever!"

Cred ca am luat-o razna..oare...?

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!


Alexia, nu ai luat-o razna...doar ai sperat ca acest mesaj sa insemne ca traieste. Asa am inteles si eu, si de cand am citit acel mesaj parca ma asteptam sa-l vad cum isi face o intrare triumfala, asa cum isi facea intrarile la concerte.

Momentul cu Paris a fost sfasietor..., dar la fel de sfasietoare mi s-a parut expresia de pe fata baiatului cel mare, atunci cand cei din familie au luat-o pe Paris in brate. Parea ca vrea sa spuna ca e si el acolo, ca si el are nevoie de ei, si ca ...ar vrea sa spuna si el ceva (mi s-a parut ca se uita spre microfon).

Mergi la inceput