A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 95

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Tzuni,ai si tu dreptate!Oof,sunt prea emotionala.eu una m-as fi dus acolo si`n baston si cu proteza uitata`n borcan.Dar na,asta`s io,una de aia falsa (sa mai zimbesc olecuta ca o iau razna)

norocuta,nu te-am mai "vazut si auzit" de-o vesnicie.Ma bucur ca ai fost alaturi de noi si de Michael.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Acum am realizat ce a lipsit la ceremonie. Ar fi trebuit sa se termine cu o melodie cantata de el si cu imaginea lui pe ecranul cel mare. As fi vrut sa ni-l amintim asa,nu un cosciug inchis.

Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @lex@ndr@ spune:

corinadana ma bag si eu in seama, e ce sa-i faci, dar chiar conteaza? Dupa aceast "priveghi modial" tie asta ti-a ramas in cap?

Pe mine nu ma intereseaza nici macar de Liz sau Daiana sau barfe. Ma gandesc ca il cam uitasem stiam ca e undeva, bine, ca e acolo, acum nu-mi vine sa cred ca nu mai e.
Moartea lui mi-a adus aminte de adolescenta, pe vremea aia imi cam vajaia capul dupa el. Muzica lui nu am incetat sa o ascult, macar Billie jean, In the closet sau Man in the mirror aveam in masina. Multe versuri din cantecele lui ma rascolesc, indiferent de subiect. Eu am apreciat la el faptul ca sunt versuri din inima reflecta ceea ce a simtit el la un moment dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

a plecat de tot..am plans, am plans si o sa mai plang...l-am iubit dar acum il iubesc mai mult ca oricand..sunt convinsa ca pe lumea cealalta o sa ii fie mult mai bine decat i-a fost in lumea asta urata si rea..Paris m-a emotionat f tare, de fapt momentul de la sfasit m-a terminat

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Donatii pentru memorial:
http://mayor.lacity.org/PressRoom/PressReleases/LACITYP_005598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @lex@ndr@ spune:

Si pe mine m-a emotionat Paris. M-au napadit lacrimile si mai tare.


If You Wanna Make The World A Better Place
Take A Look At Yourself, And Then Make A Change

We Could Fly So High
Let Our Spirits Never Die

Tell the angels no, I don’t wanna leave my baby alone
I don’t want nobody else to hold you
That’s a chance I’ll take
Baby I’ll stay, Heaven can wait
No, if the angels took me from this earth
I would tell them bring me back to her
It’s a chance I’ll take, maybe I’ll stay
Heaven can wait

Like A Sunset
Dying With The Rising Of The Moon
Gone Too Soon
Gone Too Soon




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulicutza spune:

E adevarat ca i-au oprit creierul pt nu stiu ce teste?
E cumplit, de ce nu il lasa sa se odihneasca in pace?

Nici eu nu am fost o mare fana a lui MJ, dar aceste ultime zile in care l-am vazut zilnic la tv m-au pus mult pe ganduri si m-au facut sa apreciez si mai mult persoanele dragi!

RIP Michael Jackson!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

norocuta,nu te-am mai "vazut si auzit" de-o vesnicie.Ma bucur ca ai fost alaturi de noi si de Michael.


"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson



MJ a transformat multe serile de vacanta din adolescenta mea in cele mai frumoase amintiri. Unul din veri (responsabil cu muzica) ne aducea tot timpul noutati si ascultam (la lumina ledurilor) ...si acum ma trec fiorii...apoi cand aparea cu cate un nou videoclip la Tv, ce mai...reactille se cunosc.
Apoi, in timp, cand a intrat in umbra ori (si mai rau) a fost acuzat de toate cele, nu mi-a venit sa imi pun ocheanul si sa ii privesc viata privata, dar am avut (ascuns bine in suflet) sentimentul ca "poate nu e adevarat, e doar o stire, cunoastem practicile media ". Munca lui (show ori clip) era perfecta!!! De acolo il judecam.
Si da, recunosc ca la orice remarca despre el ridicam privirea si eram atenta la ce se "mai" spune.

Numai pentru asta si mai ales pentru "furtunile de iubire declarata" din sufletele celor care zilele astea il plang sincer, il voi purta in inima mea ever.Dumnezeu i-a dat o cheie secreta cu care a deschis atatea milioane de inimi, asta e sigur.
Si sper sa aiba linistea lui ACOLO sus.

Hannen mi-ar place sa ne auzim azi maine poimaine...la noi acum e 1 noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Il stiati? Eu stiam mai multe variante ale acestui cintec, dar asta imi scapase:

http://www.youtube.com/watch?v=rlKRhxC5NpA

Iar baiatul care a cintat eu il stiu tot de pe youtube, de la emisiunea asta celebra in Anglia. A concurat cu Susan Boyle.

http://www.youtube.com/watch?v=8Ek2OiPq2ys

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Alexandra, da! conteaza... La ceremonie/priveghi e "mondial"- nu stiu cat de mondial este iar la banuti doar CA... Din toti cei ce au organizat ceremonia vad ca nici unul nu a zis ca nu incaseaza.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput