A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 68

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Mai sunt aproape 25 de ore pana cand intreaga planeta se va opri in loc pentru a tine un moment de reculegere in memoria lui Michael.
Ma gandeam...oare daca e adevarat ca inmormantarea lui Michael va fi la ora 18.00 (ora Romaniei), iar comemorarea la ora 20.00 (ora Romaniei), oare vor da in timpul comemorarii si imagini de la inmormantare? Ramane de vazut...oricum cred ca toate televiziunile din lume vor transmite imagini...Un singur lucru ma bucura. Ca in sfarsit, familia lui a decis sa faca la inmormantarea asta si un lucru pe care si l-a dorit Michael (ca in rest nu prea au tinut cont de ce si-a dorit) si anume sa duca mai departe mesajul lui: "Heal the world".

"Ceremonia omagiala se va īncheia printr-un moment īn care familia si prietenii lui Michael Jackson īsi vor da māinile si vor cānta melodia sa din 1992 "Heal The World"."

Sursa:realitatea.net


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Nu pot sa cred! a mai povestit el despre modul de interogare al politiei si mi s-a facut rau! si acum, efectiv mi s-a intors stomacul pe dos...ce mama ma-sii pazeau avocatii lui? unde sunt drepturile omului? Cum au putut sa-si bata joc de el in halul ala si sa nu pateasca nimic?
Bietul Michael...toata viata lui a fost un om chinuit, si tot a gasit puterea sa se daruiasca lumii intregi;
De copil a fost chinuit, si nu-l lasa nici dupa moarte in pace.
Abia astept sa se termine; sa-l lasam o data sa-si gaseasca linistea si sa se odihneasca.
Iar ma apuca plansul offf

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Presa romana este de o penibilitate jenanta - traduc si ei ce vad pe site-uri dupa 4-5 zile - si total din surse neconfirmate.

Deci, maine e ziua in care lumea isi ia ramas bun de la Michael. La ceremonie a fost invitata Diana Ross sa cante You are not Alone insa ea a refuzat - de frica lacrimilor si a lesinului de emotie. Se pare ca va canta Mariah Carey - I will be there. Liz Taylor va spune si ea cateva cuvinte.

Ceremonia de ramas bun a fost o mare disputa in familia Jackson - fratii lui doreau un show in care sa cante ei - sa iasa in evidenta Jackson 54 si sa fie un circ mediatic. Parerea mea ca asta ii doare cel mai mult pe bumbalacii aia 4 - sa scoata bani si sa se catare in ochii lumii la acest eveniment al lumii: moartea lui Michael.
Dupa certuri si dispute, mama lui Michael a decis totul - ea a vrut ca ceremonia sa fie sobra si focusata pe Michael.
Maine la ceremonie va fi si Whitney, Justin Timberlake, Stevie Wonder, Aretha Franklin, Beyonce, Jay-Z, Lionel Richie, Liza Minnelli, Uri Geller dar si Obama.

Desi sunt fan Madonna, m-a dezamagit ca nu va fi prezenta. Va transmite un mesaj totusi prin satelit. *(cred ca putea sa se suie in prive-jet-ul ei si sa vina totusi).



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

presa romana e in urma tare rau cu subiectul... jenant e putin spus...

iata ceva incantator, care spune multe despre inocenta lui MJ si dragostea lui nemarginita pentru copii:

http://www.youtube.com/watch?v=H7ClzNTGPVA&NR=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

In final vom ajunge toate in pragul depresiei. Aseara pe tot parcursul concertului am plans.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

eu abia acum reusesc sa ma uit un pic la TV si iar ma prinde tristetea cand vad atata de multa lume care il plange; m-am tratat un pic in weekend ascultandu-i muzica si incercand sa-i imit din miscarile de dans. Desi n-am fost niciodata un fan adevarat si nu am mai ascultat de la 12 - 14 ani MJ (pentru ca intre timp m-am reprofilat pe rock gotic), tare rau m-a lovit vestea asta. Imi face insa bine sa ii ascult muzica;
Unul din cantecele mele preferate este:


Si mi se pare ca si el arata super bine in videoclipul asta.

Dar nu-mi ajung toate degetele din dotare sa numar piesele care-mi plac la el.

Si chiar ma gandeam ca desi in liceu si in facultate am avut cu totul alte preferinte muzicale, daca i-ar calca trenu' pe toti aia din formatia mea favorita (Doamne fereste), parca nu as fi asa suparata ca acuma .

Si imi mai place si asta foarte tare:

Ma scuzati daca au mai fost puse si ma repet [:d]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eye-excel spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu nu am mai apucat sa intru pentru ca sint in examene, dar am tot citit presa de la un capat la altul, m-am uitat si la clipurile puse de voi... Si am intrat un pic sa va spun cum vad eu lucrurile, poate va mai reveniti din depresie. Eu nu vreau sa-l vad ca vai, saracu'... stiu ca a avut momente grele in copilarie si in ultimii ani, dar a avut o viata ca nimeni altul. M-am gindit zilele astea la el si cred ca a avut si ani frumosi, clipe minunate, in ultimii ani si-a vazut visul cu ochii, adica sa aiba copii si sa-i creasca, l-am vazut in ultimele poze insotit de copii lui si cred ca i-a placut sa fie linga ei si cu ei. Sper adica, sper sa nu aflam peste ani, cind vor creste acesti copii si poate vor dori sa vina sa ne spuna cum a fost tatal lor, ca nu a fost asa cum imi imaginez eu. Apoi a avut momentele lui de glorie, si nu putine, a avut dansul, a avut muzica, cu care a facut bani si cu acesti bani si-a oferit ceea ce nu avea: studio de inregistrare acasa, unde compunea muzica si dansa, asa cum i-a placut sa faca, in particular, din placere si nu pentru bani... Si as putea sa merg cu imaginatia mai departe. Eu asa vreau sa-l vad pe Michael, un om care si-a trait viata din plin, de multe ori asa cum si-a dorit, si care a ars ca o flacara pina nu a mai ramas nimic. Daca ar fi posibil sa fie intrebat de si-ar schimba viata avuta pe una in care sa nu fie cunoscut, adulat, iubit, in care sa nu fi compus, dansat, influentat nimic, in care sa fie lasat in pace, sa nu fie confrunatat cu nici unul din necazurile avute... eu ma indoiesc ca ar face schimbul. Eu cred ca viata lui a fost ca a oricarui geniu indiferent de domeniu: traita intens, pina la ultima picatura! Ma indoiesc ca un om care a trait ca el, ca oamenii de genul asta pot trai mai mult si daca traiesc, cred ca oricum nu e bine, pentru ca nu e usor sa te vezi imbatrinind si nemaiputind face nimic din ce faceai odinioara. Iar cu schimbarea lui, cred ca in ultimele poze arata asa cum si-a dorit sa arate, nu stiu de ce, dar mie mi se pare ca toata transformarea lui de-a lungul timpului a dus spre ultimele lui poze, cea in costum alb de pe coperta. Imi imaginez ca in exilul lui din ultimii ani a citit mult, s-a cultivat, a descoperit arta si a invatat despre ea, alaturi de copiii lui... Nu numai fizic se schimbase, ci si in interior, a devenit adultul care ar fi devenit poate daca nu ar fi fost obligat sa cinte, sa performeze... ci ar fi fost trimis la scoala sa studieze si sa devina cintaret atunci cind se forma, cind se maturiza, cind devenea ceea ce trebuia sa devina.

Desigur, e posibil ca realul Michael sa fie cum il prezinta cealalta parte, care sustine ca se droga, ca lua calmante multe, poate ca nu a facut nimic din ce mi-am imaginat mai sus, poate ca nu a facut decit sa-si plinga soarta, sa se drogheze, avea tot dreptul, nu stiu cine ar fi suportat mai usor decaderea de pe piedestal, in ciuda miilor de fani care l-au iubit in orice moment al vietii lui, poate ca vom aflat ca si-a expus si copiii la droguri... bineinteles ca fara sa-si doreasca asta, dar copiii erau tot timpul cu el, nu s-a despartit deloc de ei, erau scoliti acasa, ma indoiesc ca cei mai mari nu s-au prins ce se intimpla cu tatal lor daca intr-adevar asta e realitatea... Poate ca vom afla sau nu vom afla niciodata adevarul despre el... dar un lucru este sigur: a fost, este si va ramine in sufletele fanilor lor ceea ce trebuie sa fie! Iar in sufletul celorlalti, ca mine, care nu sint fan, dar il admir pentru talentul lui, va ramine ceea ce a dat: un mare cintaret sau un mare dansator, un talent desavirsit in arta scenei si in a face mii si mii de oameni sa intre in delir numai printr-o singura pocnitura de degete sau o miscare a capului pe care troneaza palaria inconfundabila!

Dar pina vom aflat adevarul, daca il vom afla, mie imi place sa mi-l imaginez pe MJ ca in prima parte a mesajului si atunci nu am cum sa fiu trista, ma bucur pentru el si pentru viata frumoasa pe care a avut-o... cu citeva exceptii!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

cand vad asta

http://www.youtube.com/watch?v=XCbwenIZ4Ao&feature=related pur si simplu mi se face rau...poate pentur el e mult mai bine aucm..intr-un loc mult mai luminos si care il merita cu adevarat

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze





Gata, am vazut asta si am inceput ziua plangand Spunea cineva ca nu-i place exaltarea, aici este vorba de feeling, asta simtim, l-am iubit si il vom iubi pe Michael for ever!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput