A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 69

Inceputul discutiei
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Fetelor,din punctul nostru de vedere (care plingem de cite ori auzim o melodie )poate Jermaine ni se pare ciudat.
Eu l-am vazut cind a dat prima declaratie,era sfisiat!Se vede clar dupa cum vorbea,dupa expresia fetei.Apoi mi-a placut reactia pe care a avut-o cind a urmarit ultimele inregistrari video ale lui Michael.Eu am vazut dragoste!Sincera!Si admiratie.

Apoi,el este musulman.In Islam se zice ca daca plingi inseamna ca te impotrivesti destinului,destinului persoanei respective si ca lacrimile nu il ajuta,dimpotriva ,ii fac rau!!
Si apoi e barbat!Citi barbati ati vazut voi smulgindu-si parul din cap precum femeile?
Stiu ca nu era vorba de jelanie,dar unii sunt mari puternici.Poate in intimitatea casei lui a varsat si el citeva lacrimi.Atunci in prima zi,dupa cum arata eu zic ca a plins.

nelia,Michael nu era junkie,el lua pain killing drug .Asta a fost adictia lui,adica asa zice lumea ,adevarul nu-l stie nimeni.
Eu cred ca e putin exagerat sa-l suspectam de abuz de droguri sau de faptul ca si-ar fi expus copiii la asa ceva,fie voit sau "nevoit".
Fara suparare!

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Si eu sunt de aceeasi parere Hannen. Si mie mi s-a parut foarte dulce Jermaine si chiar se vedea ca il iubeste pe Michael. Plus ca a vorbit foarte frumos de el.
Dar vroiam sa va si povestesc ceva de duminica si nu a am avut cand. Am fost la concertul de pe Stadionul Tineretului. A fost o atmosfera cum rar intalnesti in viata. Inchipuiti-va inregistrarea concertului unde toata lumea era fericita, tipete de entuziasm si de bucurie...iar pe stadion, majoritatea oameni trecuti de 30 de ani, cu copiii dupa ei si o liniste nefireasca...toti cu ochii atintiti pe ecrane, tristi.
Si ca sa se mai confirme inca o data valoarea acestui om si ce impact a avut asupra vietilor noastre, pe cand ne intorceam, pe la 10 jumate seara, eram in masina la stop si ascultam LEAVE ME ALONE. Este o melodie care imi place tare mult asa ca dau sonorul mai tare. Cand colo, ce credeti ca se intampla in secunda urmatoare? Masina din fata da brusc sonorul mai tare...asculta Michael...peste inca o secunda cea de langa noi da sonorul mai tare...ascultau Michael!
Mi s-a parut o faza de zile mari! Si acum mi se face pielea de gaina cand mi-aduc aminte!
Mi-e dor de el!

Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Oare cum poti sa spui ADIO lui Michael Jackson??? Tot ascult muzica lui si nu pot sa concep lumea fara EL!

"Do you remember the time, we fell in love..."? I do!!! Aveam 14 ani...de-atunci m-am indragostit de muzica lui ascultand "Liberian girl"...si i-am iubit mesajele si am crezut in el...NU pot intelege inca o lume fara Michael Jackson!!! Plang de azi dimineata...

Rest in Peace Michael - suflet de copil, fie ca ingerii sa iti netezeasca calea si sa-ti gasesti in sfarsit linistea si copilaria la care atata ai visat! Drum bun spirit curat!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Elisabeth Taylor s-arazgandit- nu mai vine la ceremonia de comemorare. Se pare ca nici Obama nu mai e sigur ca va veni.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Asa este Arianarb, nici eu nu ii pot spune Adio.
Si pentru ca aratura este aproape si nu mai am mult pana sa ajung acolo, imi spun mereu: Michael nu e mort!!! Incep sa plang imediat iti dai seama, am senzatia ca mi se desface sufletul in doua, ca imi iese pur si simplu cand ma gandesc la el,
Suflet chinuit Dumnezeu sa te aiba in paza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Da' Liz Taylor ce are de nu poate sa se urce intr-o masina si sa-i aloce macar o ora din timpul ei pretios lui Michael Jackson? M-am enervat, ce oameni....oare videoclipul Liberian girl nu ii era dedicat ei? Auzi cica prieteni...halal.
Ma scuzati dar m-am enervat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am si eu o rugaminte,la ce ora si pe ce program se transmite ceremonia de comemorare?

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Autoritatile din Los Angeles au anuntat ieri ca funeraliile lui MJ, rezervate familiei, vor fi celebrate marti de la ora 08.00 (18.00, ora Romaniei), in cimitirul Forest Lawn din Hollywood.
Informatia nu a fost totusi confirmata oficial de familia lui MJ, dupa cum relateaza NewsIn.
Omagiul public va incepe la ora 10.00 (20.00, ora Romaniei) in sala Staples Center, din centrul Los Angeles-ului,si va dura o ora si jumatate, va fi transmisa in direct de sute de posturi de televiziune din intreaga lume ...
Numeroase staruri ii vor aduce un omagiu lui Michael, printre care Mariah Carey, Stevie Wonder, Lionel Richie, Jennifer Hudson, Shaheen Jafargholi (castigator al Britain's Got Talent), Smokey Robinson si Usher. De asemenea, vor participa Magic Johnson si Kobe Bryant, Brooke Shields si Berry Gordy, fondatorul label-ului Motowon, care l-a lansat pe Michael Jackson.

Mergi la inceput