A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


io nu prea inteleg..

am vazut, acu niste ani, documentarul "Living with Michael Jackson" si impresia creata... brr

iar in primul scandal (din 1993-94) MJ nu a mai fost acuzat/achitat; ci a cazut la intelegere cu familia presupusei victime contra sumei de vreo 20 mil dolari

apoi chiar acuzatia de pedofilie formulata atunci de sora sa La Toya Jackson, acuzatie retrasa ulterior




Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

poze cu Michael si copiii lui, un tatic si fericirea lui.

http://photos.tmz.com/galleries/michael_jackson_family_photos#45355



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

... de trei zile stau si ascult cantecele lui Michael Jackson, ma uit pe youtube la videoclipuri, ascult toate stirile legate de moartea lui, de viata lui, controverse... citesc pe net si nu imi vine sa cred ca nu mai este...oare ce se intampla cu mine....??? nu am fost un fan inrait al lui cand era in viata, mi-a placut muzica dar acum am lacrimi in ochi si nu imi vine sa cred ca sufar pentru ca regele pop s-a ridicat la ceruri...

zilele astea triste l-a descoperit si fiica mea pe Michael si acum il adora, ii place sa asculte muzica lui, ss-a uitat 2 zile la MTV la "M de la Michael"... trist...

ma doare sufletul cand vad cat de repede vin unii cu rautati despre el, si desi nu sunt decat un om care a trait in vremea lui Michael Jackson, pot sa sun, din sulfet, ca nu cred nici o iota din ce s-a spus despre el, ca ar fi fost pedofil, nu cred decat ca s-au trezit unii care au vrut sa il stoarca de bani si care au profitat de naivitatea lui si de blandetea lui, de sufletul lui de copil vesnic...Peter Pan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

"It was just a matter of time before someone like Jackson became a target," says Phillip Resnick. "He's rich and there is a fragility to him. The atmosphere is such that an accusation must mean it happened."

am dat un citat din lucruri mai putin stiute : inscenarea procesului lui Michael Jackson.mai jos linkul :

http://www.allmichaeljackson.com/wasmichaeljacksonframed6.html

merita citit !!! explica tot ce s-a intimplat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

"It was just a matter of time before someone like Jackson became a target," says Phillip Resnick. "He's rich and there is a fragility to him. The atmosphere is such that an accusation must mean it happened."

am dat un citat din lucruri mai putin stiute : inscenarea procesului lui Michael Jackson.mai jos linkul :

http://www.allmichaeljackson.com/wasmichaeljacksonframed6.html

merita citit !!! explica tot ce s-a intimplat.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Nu am crezut niciodata acuzatiile de pedofilie si m-a durut si inca ma doare cand vad cata rautate au unii oameni!!
pt Dan Bitman , f urat din partea lui!!



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Copilul asta, MJ a fost haituit ca o fiara salbatica. Toti vroiau BANI de la el. L-au acuzat, l-au lovit, l-au zapacit de cap.

El, saracul, un suflet de copil, era socat de ceea ce i se intampla.Am vazut interviul cu el, de dupa proces. Am plans. Era atat de naiv, atat de...speriat..

Sa se odihneasca in pace! Macar acum sa aiba linistea si pacea pe care si le dorea.

Iar Bitman asta..sa se duca sa mai creasca nitel, apoi sa aiba curajul sa carcoteasca, daca creste suficient.
Vorbeste despre un om mort care nu se poate apara de ironiile lui ieftine si de prostia lui.
Vorbeste despre un artist, un idol, un rege al muzicii cu care el, Bitman, nu se poate compara nici intr-un milion de ani.JENANT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Asa cum multi dintre noi,probabil,asculta in dementa melodiile lui...asta fac si eu.Michael,vei fi tot timpul linga noi.Cu sufletul tau de copil,cu infatisarea si glasul tau de copil.Ai atins coardele invizibile a mii de oameni.Pacat ca un geniu trebuie sa invie /sa renasca dupa moarte.

Esti mai presusus de oameni pentru ca vei trai o vesnicie in amintirea noastra.Prin carti / documentare prin tot ceea ce se v-a putea vinde.Asa cum imaginea ta ,talentul tau a fost vindut.Asa cum tot ceea ce ai facut ai facut pentru oameni,pt fani sa nu ii dezamagesti.O imagine,un mit...cu ce sacrificii?

R.I.P. Michael,in pace in multa pace.Sa aiba rusine cei care iti tulbura somnul.Macar in ceruri,odihneste-te .

----------------------------------------------
Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

pana si detinutii din Philipine ii aduc un tribut, dar se gaseste un "Dan Bitman" sa il ia in ras!!!

http://www.cnn.com/2009/SHOWBIZ/Music/06/28/michael.jackson/index.html#cnnSTCVideo

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput