A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nu am scris pana acum desi am fost pe subiect de cand a fost deschis...am sperat...si parca inca mai vreau sa o fac...ca e marketing, ca nu e adevarat, ca va aparea la concert... Chiar vorbeam cu sotul meu ca de ani de zile nu l-am mai ascultat si acum parca nu imi vine sa o fac pentru ca de cate ori il aud plang... Nu am fost dintre fanii cu suvite, palarii etc dar l-am ascultat mereu cu drag, am crescut cu muzica lui.
Ma gandesc cat de nedreapta e viata asta, cand esti sus...cand esti jos... Nedreapta soarta a avut si sufletul asta... I-a dat Dumnezeu asa un har, a putut sa atinga sufletele atator milioane de oameni din toata lumea, apoi parca prea multi l-au uitat, acum il pomenim din nou cu totii...dar el nu mai e aici sa ne vada... Mare pacat.
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Nu am fost fan, dar recunosc ca a fost UNIC. Am melodiile mele preferate pe care le ascult si acum cu mare placere. Pacat! Pacat si de anii pe care i-a pierdut, mai putea face multe pentru MUZICA. Oricum Michael era si este ca o marca. Cred ca in orice colt de lume te-ai duce si i-ai pronunta numele, putini ar fi cei care nu ar sti despre cine vorbesti. Dumnezeu sa-l odihneasca!

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Pe mine m-a ingretosat pur si simplu Dan Bitman aseara, cand, vorbinnd la o emisiune despre Michael Jackson, radea gretos ca un buhai, cu inteles, si spunea: Da dar omului ... i-au placut baietii tineri...

Jenant sa spurci memoria unui om care a fost pronuntat NEVINOVAT dupa un proces care l-a durut asa de mult. Stie el ceva? A fost acolo? Vorbeste din experienta lui de artist?

La gretosenia lui Dan Bitman, m-am intrebat eu insami: oare ce ii face pe oameni asa de rai si de ingusti? De ce vor sa se aseze in lumina atunci cand lumina este pentru altcineva? Sau poate, insusi dl Bitman nu crede in gingasie si nevinovatie si judeca oamenii dupa propriile lui standarde? Discutia de la emisiunea Guvernatorul - de la Realitatea - mi-a demonstrat cat de limitati si urati la suflet sunt unii - a fost momentul in care am iesit din pleaba de fani ai dlui care ranjea scabros: Dan Bitman.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Foarte urat din partea lui Dan Bitman.Urasc oamenii care vorbesc in necunostinta de cauza.

M-a impresionat mult Laurentiu Duta care,zilele trecute,a spus ceva de genul:"nu pot explica in cuvinte iubirea ce i-o port lui Michael.Daca el nu era,eu acum nu as fi cantat".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Pe mine m-a ingretosat pur si simplu Dan Bitman aseara, cand, vorbinnd la o emisiune despre Michael Jackson, radea gretos ca un buhai, cu inteles, si spunea: Da dar omului ... i-au placut baietii tineri...

Jenant sa spurci memoria unui om care a fost pronuntat NEVINOVAT dupa un proces care l-a durut asa de mult. Stie el ceva? A fost acolo? Vorbeste din experienta lui de artist?

La gretosenia lui Dan Bitman, m-am intrebat eu insami: oare ce ii face pe oameni asa de rai si de ingusti? De ce vor sa se aseze in lumina atunci cand lumina este pentru altcineva? Sau poate, insusi dl Bitman nu crede in gingasie si nevinovatie si judeca oamenii dupa propriile lui standarde? Discutia de la emisiunea Guvernatorul - de la Realitatea - mi-a demonstrat cat de limitati si urati la suflet sunt unii - a fost momentul in care am iesit din pleaba de fani ai dlui care ranjea scabros: Dan Bitman.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/


Mirela nu am vazut emisiunea si acum nu imi pare rau...
Ai dreptate, din pacate, multi oameni tind sa judece dupa propriul lor caracter, de parca toti am gandi si actiona la fel.
Si da, cum isi permit unii sa il mai judece inca pe Michael pt niste acuzatii asupra carora s-a dovedit (dupa un proces complicat si lung, care l-a istovit psihic si fizic) ca este nevinovat!

Sunt furioasa, aseara am vazut pe youtube un interviu mai vechi al reporterei aleia Diana S...(nici nu am chef sa ii tin minte numele) care tot il intreba si chestiona ca pe un acuzat, dupa ce tocmai se terminase cu bine procesul. De inocent ce era, el nici n ustia sa se apere ca lumea. "Noroc" cu Lisa Marie care era linga el si a mai intervenit...De ce l-or fi haituit asa? Oare nu au acum regrete?





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby
_

www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
If you wanna make the world a better place,
take a look at yourself and make a Change


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

acum am gasit pe youtube un interviu al lui in care povesteste cum s-au purtat politistii cu el.. groaznic, imi pare rau ca exista atatia oameni negri la suflet pe pamantul asta..el zici ca e un copil mic dupa felul in care povesteste..iar ma apuca

http://www.youtube.com/watch?v=OO7wOwdTwB8&NR=1

Walk by faith..not by sight!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Aseara mergeam cu un maxi-taxi, radioul era dat aproape la maxim, erau cantece de-a lui Michael, bucati din concerte. La semafor, in timpul in care Michael tipa pe scena "I love you Romania", am vazut cum soferul (un barbat la 55 - 60 de ani) cu lacrimi siroind pe obraz, incerca sa para tare si sa isi stearga ochii...

Si in orasul meu s-au adunat astazi multi fani, in tricouri cu MJ, au cantat cantecele sale, au aprins lumanari si la sfarsit au aruncat flori pe Dunare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Nu am vazut emisiunea cu Dan B...imi pare rau, daca nici acum cand nu mai este, suntem nergrii la suflet, atunci ce sa spunem despre cei care l-au judecat atunci cand a fost declarat nevinovat...e adevarat, a avut o viata controversata... se pare ca si moartea a fost la fel...

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Mare pacat. A fost unic, un artist desavarsit ce nu va fi niciodata egalat si nu va fi niciodata uitat.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Dan Bitman, un gugustiuc penibil si afemeiat - care isi permite sa vorbeasca despre Michael.

Mergi la inceput