A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 100

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

ptr ca imi face rau..nu citesc nimic acum ...si aseara m-am uitat pe cnn ptr ca nu am suportat comentariile vedetelor noastre pe diversele posturi ...MA DOARE pur si simplu..sa il lase in pace

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze





Si pe mine m-au deranjat la culme comentariile lui Toni Grecu. M-au dezgustat chiar. Ma intreb de ce naiba l-au chemat la antena.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Nu mi-a placut ca s-au difuzat inainte de inceperea transmisiunii fragmente in care Michael afirma - de ce a mintit oare? - ca a facut doar 2 operatii estetice. E evident ca nu e asa pt orice neavenit care urmareste citeva clipuri din perioade diferite.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)



Din cate stiu eu, fragmentele erau din interviul lui bashir. Michael vorbea de operatiile pe care le facuse PANA atunci. Plus, inca ceva ce bashir a "uitat" intentionat sa precizeze: operatia de reconstructie faciala suferita dupa arsura din timpul filmarilor de la pepsi. Am inteles ca s-au folosit grefe de piele,a fost o interventie mare, asa ca, normal sa fi fost o diferenta vizibila...



I am alive and I am here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

si mie mi s-a parut Toni Grecu deplasat, mai ales la intrebarea referitoare la acuzatiile aduse lui Michael (daca el le crede adevarate) a scaldat-o, dar mie mi s-a parut evident ca le cam credea; in schimb, Velicu, fostul sef de cabinet al lui Iliescu - si care a participat la organizarea concertului din '92 - a vorbit f frumos de Michael ca persoana si a fost f ferm cind a spus ca el nu crede absolut deloc in acuzatiile care i-au fost aduse, pe mine m-a surprins

... ca sa nu mai zic de Tatulici pe Realitatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Eu am urmarit pe Sky News si reporterii nu au scos o soapta cat a durat ceremonia. Sa inteleg ca pe canalele romanesti au comentat si in timpul transmisiei?
Sau s-au facut disecari dupa?


Am iesit sa-mi iau ziarele de azi, vor ramane intr-o cutie cu amintiri...pe prima pagina la mai toate e o frumoasa fotografie cu cei trei copii, mi-e gandul numai la ei de aseara. Sper din tot sufletul sa nu fie si ei exploatati de media asa cum a fost tatal lor. Cum bine a zis cineva inainte, Michael a facut tot posibilul mereu sa-i ascunda de ochii lumii tocmai pt a le oferi o viata normala si ar fi bine ca toti tampitii care stau 24/24 pe la usile lor sa-i lase in pace (poza cu Michael in ambulanta asa a fost facuta, dupa ce un fotograf a vazsut ca a venit ambulanta la casa lui, care fotograf statea 24/24 de zile intregi acolo sa urmareasca, sa smulga o fotografie, o stire ceva).

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Ma fetelor,eu chiar nu inteleg ce nu v-a placut aseara!!
A fost totul absolut nemaipomenit!Cita demnitate,sobritate,cit respect!!!!O sala cu 20.000 de oameni si cu o liniste aproape de mormint!toti au plins in liniste,n-a fost circ(cum s-ar fi intimplat pe la noi )
copii,ce circ mai ,ce au cistigat oamenii aia haituiti de mass media de 13-14 zile continuu daca au adus copii la ceremonie?Mie mi s-a parut of,nu stiu cum,ca ne-au facut si noua loc in mijlocul lor,a familiei ,a durerii lor.
Iar o ceremonie fara el,nu stiu dar nu ar fi fost la fel!
A fost emotionant pina la cer si inapoi.mi-a rupt inima sa-l vad acolo in fata scenei,Regele care electriza mereu audienta ,acum dormea!

El i-a protejat pe copii dar totusi au existat poze cu ei fara valuri si/sau masti.Imediat dupa moartea lui au aparut atitea poze si video-uri...(ma intreb de unde oare?)faptul ca i-au adus la ceremonie mi s-a parut lucrul cel mai potrivit!!
E tatal lor mai!Sa fi fost voi,nu va ginditi ca poate cindva in viata v-ati fi blamat bunicii pt. ca nu v-au luat la celebrarea vietii singurului parinte pe care l-ati stiut!Parintele care i-a iubit si care la rindul lui a fost iubit de o lume intreaga!
A fost un moment unic pt. noi ,atunci pt. ei de ce nu ar fi fost?
Daca noi am vrut sa fim o parte din audienta ,sa-i aducem un ultim omagiu,o ultima lacrima,sa-l "conducem pe ultimul drum" ,copiii lui de ce nu si-ar fi dorit asta??

Pe cuvint ca nu va inteleg,dar eu personal nu am vazut absolut nimic iesit din comun ieri!!

Si parca sunt cu efecte intirziate!Ieri am plins,am fost emotionata,n-am dormit toata noaptea(am apucat doua ore de la 10:30~12:30) si apoi am muncit am bagat cafea cu ibricul ca sa ma tin in picioare dar mai mult decit orice m-a daramat "reactia de dupa".Mai multa durere am simtit azi!Cea mai mare de pina acum.


Si ceva ce eu habar nu am avut!
Azi la tv. au facut o emisiune cu si despre Michael.am vazut Bad ,filmuletul intreg,reclama de la History(cu indemnul-urmariti-o si ginditi-va de ce a facut reclama asta,ce a vrut sa zica cu ea!) dar si o reclama de care eu nu am stiut!
Este un filmulet pe youtube cu transformarile lui michael,cum s-a schimbat fata lui din copilarie pina azi!Eu am avut impresia ca e un film facut de vreun rautacios si bagacios.surpiza!
Era filmulet facut cu acordul lui (sau de Michael?) ,era o reclama care s-a difuzat in U.K in 2002 si avea mesajul "if this is what`s happening outside,what`s going on inside??"

aici e filmuletul:
http://www.youtube.com/watch?v=HuJ6EB2tyQU

Care credeti ca este mesajul pe care vrea sa-l transmita reclama asta?

Edit;Am scris cu foarte multe greseli si dezacorduri "in idei" dar sincer sunt atit de obosita ca simt ca ma descompun,nu mai caut si nu mai corectez nimic
Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Andra,si eu am ramas surprinsa ca fetele povestesc ca pe canalele romanesti s-a comentat .si inca nu prea frumos!
eu ti-am zis ca sunt pe ABC aseara si la fel,abia suflau reporterii!

Hmmmmm

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hanne, la ce te referi cu reclama pt History? La don't try this at home? Daca da, cred ca era indemn pt a veni la spectacol, te gandesti la altceva tu?

Cat despre changing faces, o mai vazusem dar nu stiam ca isi daduse acordul pt ea, probabil ca si sufletul lui trecuse prin tot atatea cat ii trecuse si fizionomia...

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Hannen

Eu m-am uitat pe CNN, si tot asa, nici musca nu se auzea dinspe reporteri. Pacat ca altii aveau limbarita, era totusi vorba de un pic de respect...dar nah...de unde nu-i, nici D-zeu nu cere.



I am alive and I am here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Andra,chiar nu stiu care a fost faza cu History ,n-am vazut pina la sfirsit cind au comentat in studio (m-a chemat al meu sa-l rad pe cap) iar reclama cu fizionomia lui,da,cica el si-a dat acordul sau chiar ar fi "participat" cumva la realizarea lui.



Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Eu am urmarit pe Sky News si reporterii nu au scos o soapta cat a durat ceremonia. Sa inteleg ca pe canalele romanesti au comentat si in timpul transmisiei?
Sau s-au facut disecari dupa?

Andra, eu am urmarit in direct pe BBC2, dar sa stii ca aici reporterii au comentat mai tot timpul, dar fara disecari ca acelea din Ro.

Mergi la inceput