*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (59)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Neatza!
Va invit la o cafea! Si cornuri, clatite, briose.



Mersi de . Tocmai o termin. Am basculat si o portie de coliva ca se pare ca-i mic dejun sanatos .

Citat:

Eu ma pregatesc sa plec la SPA. Sper sa ma intorc mai subtirica
Va doresc o zi superba!!!!


Iar faci misto de noi astea de ocolim bucataria si dramuim caloriile.
Auzi la ea. Eu cred ca tu alergi stropii de apa ca sa faci un dus si acum mai vrei sa slabesti.
Sau asta a fost aluzie fina la mesajul meu de ieri cu vacanta la actualizat tabele .
Ca si-asa sunt suparata ca nu a comentat nimeni ce am scris.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Otilia scuze, am citit mesajul tau ieri cu tabelul, am vrut sa-ti raspund, a inceput fata sa miaune si am uitat complet. DA, cred ca e o idee buna sa lasam pt septembrie tabelul, vedem ce facem pana atunci. Multe dintre noi plecam in concediu si se va pierde sirul. Imi pare rau de urechea ta, poate ar fi mai bine sa faci o analiza antibiograma sa vezi la ce antibiotic cedeaza infectia asta care tot recidiveaza la tine, faci un stoc de lapte pt cateva zile sau bagi si tu un pic de lapte praf si urmezi tratamentul corect altfel prevad multe alte infectii la urechi. Sanatate multa, pupici.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Asa, asa, cearta-ne, ca meritam
Sunt de acord cu tine cu pauza de tabel, eu stationez de vreo luna la 65kg, deci nimik nou....sunt curioasa cu ce dimensiuni ne intoarcem in toamna

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
Sau asta a fost aluzie fina la mesajul meu de ieri cu vacanta la actualizat tabele .
Ca si-asa sunt suparata ca nu a comentat nimeni ce am scris.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu sper sa nu creasca nimeni pana la toamna, sau macar asa nesemnificativ ca Alra.

Mamiseli, mi-ai citit gandurile. Imi e clar ca amoxicilina nu mai face fata altfel n-ar fi recidivat de atatea ori.
In 2004 cand eram gravida am primit Augmentin si a fost ok pana in 2006 cand am facut iar.
Acum stau cu Augmentinul in frigider, daca e nasol il iau.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Otilia, pai chiar ca vin mai subtirica...dar la buzunar
Na, acum serios. Sunt slaba cu celulita . Deci vreau minus 2 cm la coapse. Si am vazut un super tratament, dar nu ma lasa inima sa cheltui atata. Prefer sa plecam in concediu si sa lenevesc pe marginea unei piscine.
Azi am facut un tratament corporal. Ma simt super. Am lucrat si la sala.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Cherie mare frumusete de baiat ai! si cu falcute si blondutz asa, un golanas frumos. Zici ca a inceput sa doarma si mai mult ziua, o norocoasa ce sa mai! Al meu a inceput sa doarma mai putin...sper sa-i treaca
Alra se vede ca v-ati distrat de minune in concediu. Arati foarte bine in noul costum de baie si Nicolu o frumusete cu falcute care intr-adevar seamana cu Elisa. Super tare piscina pt copii, mi-a placut tare mult si ce frumos statea Nicolu in colac si mai ales imi venea sa pap calculatorul cum dormea in el.
Z_Iulia felicitari ca ai terminat cu examenele si felicitari si pt corectia piciorusului Dianei

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Fetele, care ati dat remediul homeopat Chamomilla la bebe pentru eruptii dentare? Ma intereseaza ce concentratie ati folosit!! Nu mai tin minte de la Rebeca, cred ca ii dadeam pe la 1 an si ceva CH15....doar ca bebe acuma e mai mica....oare sa merg pe CH9??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Sara de Ancaoradea si Ioana de Maria_28,

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Eu sper sa nu creasca nimeni pana la toamna, sau macar asa nesemnificativ ca Alra.

Mamiseli, mi-ai citit gandurile. Imi e clar ca amoxicilina nu mai face fata altfel n-ar fi recidivat de atatea ori.
In 2004 cand eram gravida am primit Augmentin si a fost ok pana in 2006 cand am facut iar.
Acum stau cu Augmentinul in frigider, daca e nasol il iau.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre


Augmentinul e permis in sarcina si alaptare.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



Asa e, Oti cum zice mamiseli, scrie si pe prospect ca se poate lua in timpul alaptarii asa ca nu mai astepta sa se agraveze. Sanatate
Cat despre comentarii...pai daca nu a comentat nimeni inseamna ca toata lumea e de acord cu tine Vai cat am ras cu alergatul stropilor la dus

Asa, ma uit eu la pozele alrei si ma intreb "oi fi deschis eu alte poze, de ce e Elisa in pozele alrei" Deci da, nicolu seamana f bineee cu Elisa, doua frumoase cu ochi superbi iar tu alra, arati ca o liceanca, de fapt toti sunteti frumosi, Laurei asa i-as pupa o falcuta Foarte, foarte misto si locatia.

La noi e naspa treaba, urlaaaa davu' non-stop, cred ca-l dor gingiile mititelul...mai am un pic si o iau pe campii, asa ca azi am fost si m-am tratat cu o fustita de blugi scurtaaa de mi se vede haaa! (eh, o s-o port cu colanti pana la genunchi pe dedesubt ca deh is femeie serioasa...?!)



Sebi are nevoie de noi


de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput