Burtici fericite de septembrie-octombrie (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

va dragelor si sa aveti o zi buna si cu soare (la noi iese soarele)
... si musai sa fie un capitol numai cu vesti bune




Alaturi de Sebi


Aida ... 28+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes

Lutoniana, Raluk, Cristina_Ana, Dana15, multumesc de "control". Sunt bine, doar ff aglomerata, ca de cand si-a revenit netul, am avut de recuperat o multime, plus ca si vremea a fost ff nasoala o perioada si acum ca a iesit soarele, am fugit afara in parc cu Lisa cat de mult am putut!!!

V-am citit, sunt la zi cu TOATE subiectele, fierbinti sau calai , insa nu am apucat sa raspund, pt ca mereu citeam un capitol inchis, la care nu puteam sa dau reply. SI asa am tot citit pana azi, cand am ajuns la zi!!!

In we am fost si am luat www.britax.com.au/Websites/Business/brproddb.nsf/LUPages/Child%20Car%20Seats-Maxi%20Rider%20AHR#" target="_blank">scaun de masina pt Lisa, iar www.britax.com.au/Websites/Business/brproddb.nsf/LUPages/Child%20Car%20Seats-Royale" target="_blank">cel pe care il avem deja va fi pt bb2. La Lisa am avut capsula, ceva similar cu ce numiti voi "scoica", doar ca mai "covata", cam www.britax.com.au/Websites/Business/brproddb.nsf/LUPages/Child%20Car%20Seats-Baby%20Safety%20Capsule" target="_blank">asa. Am vrut sa luam ceva care e scaun de masina SIGUR, in primul rand. Nu intru acum in explicatii de ce si cum, doar ca noua ni s-a parut ca mai bine urmarim scopul principal al produsului, decat sa fie 10-in-1 si nimic cum trebuie...



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Sa stapaneasca sanatoasa scaunul cel nou!
Si noi i-am luat Erikai scaun nou,ceva asemanator cu al vostru,iar cel de pana acum ii ramane lui bb2

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)



Devylla, multumesc.

Si multa sanatate lui Erikuta. Sper sa treaca repede si sa nu aveti probleme cu mancatul sau hidratarea.



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n

Adimercedes hai sa infiintam clubul "fan Britax" .
Trebuie sa-i iau lui Peter un buster, iar lui baby ii ramane scaunul lui Peter. Bineinteles ca tot Britax vreau, acum trebuie sa caut un site cu un pret bun, am gasit cu 278$ la Babies R'Us si mi se pare cam scump. Tu cat ai dat pe buster?
Devylla hello ! cat e ceasul la tine? aici e 8pm, 23 iunie.

Diana 28 saptamani si Peter (3 oct 2005)


Diana, am gasit reducere de final de an financiar si am dat pe el $349AUD, redus de la $459. Pe toate websiturile pe care m-am uitat era mai scump. Toys'R'Us sunt destul de scumpi la noi si nu produse chiar top of the range. ASta nu il aveau sigur, iar de Britax aveau doar un model mai vechi si undeva putin peste $250.




"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna dimineata!

La multi ani sarbatoritelor!

Ellenuta spun si eu din auzite si din ce am mai vazut, mie imi plac mult copiii energici si nici nu imi imaginez sa fie altfel al meu. Si eu alergam toata ziua si ma urcam in pomi, nu vroiam sa dorm dupa-amiaza ca sa stau la joaca.

23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Neata, fetele
Am venit sa va salut si sa va doresc o zi minunata... si nu in ultimul timp sa-i multumesc lui adimercedes pt. feed chart-ul postat pe mailul comun. Mi se pare foarte util: eu mi l-am listat in 3 exemplare si mi l-am capsat ca pe o cartulie .
Voiam sa va mai intreb daca stiti cum se procedeaza si ce acte trebuie aduse la servici sau unde trebuie pt. concediu prenatal. Eu as vrea sa intru in prenatal de la 1 septembrie si la contabilitate nu stiu astia ce acte trebuie sa le aduc, m-au pus pe mine sa ma interesez. Va multumesc anticipat.
P.S. presupun ca s-a mai discutat de asta... da' eu chiar nu am avut timp sa citesc tot, ma iertati va rog

Doamne ajuta!
21+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!


Anadomnica, cu placere. Parerea mea ar fi sa iti tiparesti vreo 10 si sa tii doar 2 la indemana, sa nu cari toata cartulia dupa tine. Eu, pana a facut Lisa 18 luni, am umplut peste 125 de foi din alea, adica peste 250 si de pagini. Cred ca o fila din aia ajunge cam 1 saptamana. Insa dupa cea am inceput diversificarea scriam mai mult, ca puneam ce a mancat (si cam ce ingrediente a avut), cantitate ochiometri etc, sa pot urmari eventuale alergii la ceva.

Dar o sa inveti din mers de cate ai nevoie. Eu mereu aveam cel putin o foaie in plus, ca sa nu raman "descoperita", ca ma frustram la culme si scria pe te-miri-ce foi si apoi trebuia sa transfer, ca vroiam totusi sa am notitele "la zi".





"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata burtici

Aida, suntem alaturi de tine . Stim ca azi be o zi grea pt. tine.
Nu vrei sa te treaca fetele in listuta de pe prima pagina cu bebe2?
V-ati gandit la un nume pt. baietelul vostru?



Dana 27+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

neata doamnelor!

Ioana 27+ cu

bebe Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna ziua si de la noi! Ellenuta multumim de capitol nou dar si pentru cafelutza

Aida sa nu cumva sa-ti treaca prin cap sa ne lasi cu ochii in soare. Este binevenita la noi oricand
Despre catei as sta la povesti interminabile pentru ca imi plac foarte mult, la fel si despre pisici (am doi motanei metisi). Lisa este superba chiar daca arata fioroasa, aparentele inseala. Eu am trei catei in curte ca am curte fff mare, un ciobanesc caucazian Max, un american stafforshire terrier Terra, si metisul celor doi Lusha... noroc ca Max a fost dezvatat de mic de ridicatul in doua labe, ca altfel ne-ar pune pe toti in .. fund la cele peste 60 kile ale lui).
Ma bucur ca ai gasit puterea sa mergi mai departe, felicitari pentru asta si pentru exemplul pe care ni-l dai

Manga asa-i ca Sergiu a ajuns cu bine in Romania?

anadomnica vad ca ti-au raspuns fetele in legatura cu prenatalul: te duci la medicul tau de familie, faceti calculele impreuna functie de DPN cu o oarecare marja de eroare si iti va elibera un certificat medical pentru prenatal, certificat cu care trebuie sa te duci la HR la tine si gata. Felicitari pentru bebelina sanatoasa. Cum a fost la Sovata?

Adimercedes, diana

Mai citesc si revin.
Ramona

Tudor Gruia 25+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Aida astazi sunt cu tine in gand
Nu are nimeni nici un drept sa te judece...esti o mama cu un suflet greu incercat...nu stiu ce sa-ti spun, decat ca va imbratisez virtual pe amandoi si ma rog ca ziua de azi sa nu fie atat de grea pentru voi.


Raluca mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetelor, nici eu n-am mai avut ieri nici un chef de nimic, eram asa stresata si suparata de orice. Poate ca vremea a fost de vina...

Si sa stiti ca si eu sunt super panicata de drumuri, si cand mergem amandoi si e el la volan, si cand merge singur. Parca tot timpul ma astept sa sune cineva sa-mi dea o veste proasta. Si cand mergem amandoi asa, la drumuri lungi, ma to gandesc cum de ma lasa ai mei, ca io nu mi-as lasa fata sa mearga sute si mii de km cu masina, cu avion, ce-o fi... Si mi-e frica si atunci cand merg ei undeva departe. Si n-am avut nici un fel de accident, deci nu-mi explic.

Iulika, sanatate sotului! Sper ca a fost mai bine.

Selen, lasa ca in general ma enervati voi, ca aveti atatea magazine prin Bucuresti, prin Constanta, si mai ales in locul tau m-as pune, sa traiesc aproape de mare.... Pana la urma am ales cateva din gama alba, pentru ca eu ma mut la ai mei unde camera mea (de cand eram tanara ) era pe albastru si putin verde , peretii albi si usile de la camere albe. Si mi-a fost frica sa mai bag in aceeasi camera o nuanta asa puternica de lemn. Daca as fi gasit loc in piticul meu apartament, cea de lemn as fi luat-o, pentru ca aici toata mobila e pe nuante de lemn, de la deschis la inchis. Inca e in cutii, dar cand o montam, o sa fac si eu poze. Si sa nu uit, la multi ani in sanatate si fericire alaturi de sotul tau si ursulina si viitorii ursuleti!

Maria, si eu as prefera pijamale, dar aici nu cred ca se poate cu pantaloni. Nici eu nu stiu dormi cu "rochite", ca mi se ridica toate si raman cu salele goale si mi-e frig... imi pare rau de noaptea agitata...

Liliana, m-ai dat gata cu raspunsul Andrei!

Adi, multumim mult pentru informatiile care ni le-ai trimis si pentru explicatii! Inca nu am intrat, da voi intra sigur sa le iau! In sfarsit va fi putina organizare in haosul care urmeaza. Ne bucuram ca absenta a fost motivata de iesirea in parc cu Lisa!

andraiulia, sa ai o zi minunata vineri! Si casa de piatra!

aida, si eu am un labrador galben, si e violent de iubaret! Sare la toata lumea sa pupe si sa linga. Si el, si ciobanescul mioritic sunt speriati de furtuni si de artificii, de Revelion tot timpul stam cu ei in curte sa se "lipeasca" de noi. Sper sa treaca cu bine ziua de azi.

Roxxy, ce bine ca vii cu vesti bune de la gine!

devylla, felicitari si tie pentru aniversare! La multi ani cu sanatate!

Claucia, imi place ce-ti spune bebita! Sper sa-mi spuna si mie la fel, ca acu doua saptamani ma gandeam numai la faptul ca in 2008 pe vremea aia eram in Grecia si abia astept sa mergem iarasi la anu, speram ca vom putea.

La multi ani danielle si delia! Sa fiti sanatoase!

23+

Mergi la inceput