Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna dimineatza, fetele
Harnicute harnicute ati si schimbat capitolul

Si eu iau acid folic de 5 mg. Sarcina trecuta am luat si Elevit, acum vad ca dr mi-a dat doar acidul folic. Probabil ca dupa ce-mi fac analizele o sa-mi zica daca mai tre sa iau si altceva.

Greturile din sarcina asta sunt inca suportabile. Sarcina trecuta au inceput puternic de pe la 5 saptamani si au durat pana pe la 24. Din cauza ca nu reuseam sa ma hidratez, am facut perfuzii. Acum mi se pare totul mult mai light, am greturi si vomit cam o data pe zi, insa e mult mai ok.

Azi am schimbat semnatura . Intram in saptamana 9 .


Mami de
Chris (08.08.07) )

si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary27 spune:

Buna din nou,
Eu iau acid folic 5mg, Elevit si vitamina E/zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ashera
Si eu iau acid folic de 5 mg. Sarcina trecuta am luat si Elevit, acum vad ca dr mi-a dat doar acidul folic. Probabil ca dupa ce-mi fac analizele o sa-mi zica daca mai tre sa iau si altceva.

Greturile din sarcina asta sunt inca suportabile. Sarcina trecuta au inceput puternic de pe la 5 saptamani si au durat pana pe la 24. Din cauza ca nu reuseam sa ma hidratez, am facut perfuzii. Acum mi se pare totul mult mai light, am greturi si vomit cam o data pe zi, insa e mult mai ok.

Mami de
Chris (08.08.07) )

si 8+




Ashera, parca m-ai descris pe mine. Exact asa am fost si eu la prima sarcina si exact asa imi e acum. Greturile mele se accentueaza spre seara si devin deranjante.

Geo, sanatate multa! Cred ca dr tau are dreptate si ca plecarea ta nu va influenta deloc evolutia sarcinii!

Nico de Isabela si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Mary27,buna intrebare.....


Cred ca raman la dr cu care am nascut data trecuta,dr Rotaru;ma gandeam sa merg la altcineva dar stii cum de fiecare am auzit si bune si rele,desi multi imi zic sa il schimb,eu am fost multumita data trecuta

Tu la cine mergi?


http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Sonia Andreea+ 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

mamaaa ce varza ii mesajul,sper ca intelegi ce am vrut sa zic M-am grabit ca era bb langa mine

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Sonia Andreea+ 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary27 spune:

Buna,
Eu merg la Osvar. Mi se pare foarte ok.
Doar acum am foarte mari emotii ca inca nu s-a vazut nimic in saculet.Am fost in sapt 6 si nu s-a vazut decat saculetul gol.
Acum astept pana in 6.07 sa mai merg la o ecografie.
Tu ai fost deja? vad ca ai 5 saptamani.


Citat:
citat din mesajul lui rlc_sandor

mamaaa ce varza ii mesajul,sper ca intelegi ce am vrut sa zic M-am grabit ca era bb langa mine

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Sonia Andreea+ 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Buna fetele,
eu sunt Alina (DN 22.11.1979) insarcinata in 9 saptamani prin fertilizare in vitro (DPN 01.02.2010)
Va citesc de mult dar am scris la Fiv pana acum...si m-a hotarat sa ma conversez si cu voi..
-ici pt. toate fetele

Alina 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geo76 spune:



Buna, Alina! Bine ai venit la Pufuleti! Sa ai o sacina usoara si un bebe sanatos si istet! Pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Mie raceala mi-a trecut dar tusea ma deranjeaza in continuare, dar mai rarut. In schimb gretzurile nu m-au lasat, sunt mai suportabile dar nu neglijabile si se manifesta in continuare in special spre seara.

carmita_baby La mine gretzurile au inceput pe la 6 saptamani si sunt mai suportabile de pe la mijlocul saptamanii 11, dar oricum cu program de dat la ratze cel putin o data pe seara.

geo76 Ai mare grija sa nu faci efort si sa nu te obosesti prea mult pe drum, poate totusi vacanta iti face bine la psihic sa iti mai ridici moralul. Sa gandesti pozitiv nu poate fi decat benefic pt tine si pt bb.

cristies, christine132, alinaoprea Bun-venit la pufoase! Sarcini usoare si la termen!



13+

odiseea noastra
nepoteii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geo76 spune:


Larisel, am sora stabilita in Barclona de 6 ani si eu inca nu am ajuns la ea, din varii motive. Ba am pierdut o sarcina, ba apoi am ramas gravida, a venit bebele..si anii au trecut. Intr-un fel imi pare rau ca, dupa atata timp, nu pot avea o vacanta minunata (sta la 5 minute de plaja). Ma gandesc numai la fetita mea care de 5 zile face mereu febra si asta-seara merg la medic cu ea, dupa ce am epuizat toate leacurile babesti (care pana acum au functionat), apoi ma gandesc ca nu vreau sa mai trec printr-o trauma cum s-a intamplat la prima sarcina. Si astefel, imi dau seama, ca sunt multe lucruri mai importante decat ratarea unei vacante. Se va simti bine, sper, sotul meu si fetita (imi doresc sa se vindece pana atunci). Acuma stiu ca e greu cu un copil pana la 3 ani, e chiar o piatra de incercare pentru parinti, un test psihic (pe care unii il trec iar altii, mai slabi, nu), dar e foarte bine dupa 3 ani, cand poti face orice concediu, ca te intelegi f bine cu copilul. De aceea, orice sacrificiu merita! Voi incerca sa stau cat mai mult in casa, o sa am eu timp sa vad Barcelona si in viitor.
Acolo imi voi face analize, parca nu as merge la medic, ca am facut deja doua ecografii si mi-e teama sa nu ii dauneze bebelusului. Cand ma gandesc cati copii a avortat mama si noi, cu chiu-cu vai, facem unul-doi copii. Ce vremuri cumplite traim: strs, chimicale peste tot (in mancare, in sucuri), poluare, examene etc........

Mergi la inceput