Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

geo76 Ecografiile nu-i dauneaza cu nimic lu bb.
Dupa mine as face in fiecare saptamana, dar din motive mai mult financiare fac cand imi zice doc mea, adica maine seara (abia astept) dupa aproape 5 saptamani de la ultima.


13+

odiseea noastra
nepoteii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Noilor burtici bine ati venit! Sarcini usoare si bebelushi sanatosi.
Mie imi vine sa si sa. Nu era suficient ca am facut deja un tratament in timpul sarcinii... acum am descoperit ca am o candidoza. Offff. Azi doar am sunat la laborator si maine o sa iau rezultatul. Sper sa fie doar atat... Abia pe 3 iulie am programare la doctor. Stie cineva daca e obligatoriu sa o tratez acum sau pot sa astept trimestrul al 2-lea?

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

salut fetelor!!!!! in primul rand pe burtici!!!!

nu prea scriu ca cred ca inca e devreme(maine intram in sapt 6)dar de citit va citesc in fiecare zi!!!! si ma bucur mult, caci stiu ca aici voi gasi sustinere si sfaturi bune!!! sunt la prima sarcina si stiu mai nimic!!!

luni merg la dr si atunci sper sa auzim inimioara,doar asta si visez in fiecare zi!!!!

eu iau acum acid folic de 5 mg si mai iau si multe vitamine unde mai este si acolo aid folic de 2mg si azi dr mi-a spus sa iau cate o pastila de fero-folic si in acestea este acid folic de 3,5 mg!!! deci intotal iau mai mult de 10mg dar stiu ca surplusul se elimina,organismul ia doar de cat este nevoie!!!!

inrest ma simt foarte bine,nu am nici ameteli nici greata nu-mi e!!!doar un disconfort mic jos la burtica si niste eliminari!!!! sper sa fiu una din norocoasele care nu simt nimic!!!!

maine merg sa fac primele teste si primul test sa vedem calitatea hepatitei C!!! sper sa fie intr-o stare inactiva si sa ma pot bucura de viata caci sunt foarte tanara!!!!si bb are nevoie de o mama sanatoasa!!!!
la toate va doresc sanatate de fier si bb cuminti in burtica!!!



5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Noilor burtici bine ati venit! Sarcini usoare si bebelushi sanatosi.
Mie imi vine sa si sa. Nu era suficient ca am facut deja un tratament in timpul sarcinii... acum am descoperit ca am o candidoza. Offff. Azi doar am sunat la laborator si maine o sa iau rezultatul. Sper sa fie doar atat... Abia pe 3 iulie am programare la doctor. Stie cineva daca e obligatoriu sa o tratez acum sau pot sa astept trimestrul al 2-lea?

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 8+


Linisteste-te, din cate am citit eu sunt frecvente infectiile astea. si am mai citit ca oricum nu poti sa o tratezi acum ci mai tarziu, eventual spalaturi cu ceai de musetel si bicarbornat in primul trimestru, dar ai grija spalaturile sa nu fie profunde (adanci), mai de suprafata doar, iar ceaiul nu fierbinte

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Noilor burtici bine ati venit! Sarcini usoare si bebelushi sanatosi.
Mie imi vine sa si sa. Nu era suficient ca am facut deja un tratament in timpul sarcinii... acum am descoperit ca am o candidoza. Offff. Azi doar am sunat la laborator si maine o sa iau rezultatul. Sper sa fie doar atat... Abia pe 3 iulie am programare la doctor. Stie cineva daca e obligatoriu sa o tratez acum sau pot sa astept trimestrul al 2-lea?

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 8+

Si in plus cine ti-a spus daca nu ai ajuns la doctor?
Scrie pe rezultate?
fetelor nu stiu daca ati data de articolul acesta dar mie mi s-a parut super interesant, asta ca o parenteza pentru simptome si toate cele
www.desprecopii.com/info.asp?ID=1773" target="_blank">http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=1773

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

mai scriu si eu cate ceva despre mine,caci am inteles ca tre sa scriu repede 10 mesaje!!! sper sa nu va plictisesc!!!!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

eu sunt romanca nascuta in Chisinau,deci mai toata familia traieste in Moldova!!!!
eu sun in Greece de 3 ani si cu iubitul suntem de 2 (e grec)dintre care traim 9 luni impreuna!!! si minunea avenit fara sa fie planificata si inca nu suntem casatoriti!!!! dar lasa ca rezolvam si asta!!!
intodeauna am visat sa fiu intai mireasa cununata in fata lui Dumnezeu,si dupa aia sa fac un copil doi si o familie frumoasa!!! dar se pare ca nu intodeauna planurile merg asa cum vrei!!!
dar sunt foarte fericita ca am un bb in burticuta!!! si astept cu nerabdare sa fiu mamica!!!! o tanara mamica am doar 21 de ani!!!!
merg sa mananc,iubitul lucreaza ca sef bucatar si mai aduce acasa bunatatiuri de mancare,ma duc ca acum doar gandul la frigider imi sta!!!!!
pe burtici

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapb spune:

salut la toate burticile si multa sanatate voua,eu sunt insarcinata in saptamina 11,fara greturi,ma simt exact ca pina la sarcina doar ca de soare ma temanalize foarte bune pina acum,dar de 2 zile am luat o raceala teribila,nasul infundat la infinit,nici salin,nimic nu-mi ajuta

ma ajutati voi cu ceva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

M-am gandit sa intru sa va salut Mi-e taaaaare dor de voi! Va citesc des si ma bucur sa aud ca sunteti bine si bb-i cresc! Mai putin treceti si de greturi si toate cele si va bucurati din plin de burtici!
Va pup

Larisel astept cu nerabdare pozica ta de maine de la eco.. gemeni...super!!!!!

"Two are better than one, for if they fall one will lift up the other."

baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Buna fetele,

Ma primiti si pe mine in club?
DN 12.10.1980
UM 13.04.2009
DPN 13.01.2010

Si daca ma primiti pe mine, atunci trebuie sa-l primiti si pe bebu...

Sarcina usoara si copii sanatosi.

Mergi la inceput