Burtici fericite de septembrie-octombrie (80)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Neata, fetele
Am venit sa va salut si sa va doresc o zi minunata... si nu in ultimul timp sa-i multumesc lui adimercedes pt. feed chart-ul postat pe mailul comun. Mi se pare foarte util: eu mi l-am listat in 3 exemplare si mi l-am capsat ca pe o cartulie .
Voiam sa va mai intreb daca stiti cum se procedeaza si ce acte trebuie aduse la servici sau unde trebuie pt. concediu prenatal. Eu as vrea sa intru in prenatal de la 1 septembrie si la contabilitate nu stiu astia ce acte trebuie sa le aduc, m-au pus pe mine sa ma interesez. Va multumesc anticipat.
P.S. presupun ca s-a mai discutat de asta... da' eu chiar nu am avut timp sa citesc tot, ma iertati va rog

Doamne ajuta!
21+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!



Buna din ce stiu eu numai certificatul medical de la doctorul de familie. in prealabil e bine sa-ti anunti seful/a verbal ca incepand cu data de intri in prenatal.
Eu asa am facut data trecuta si asa se procedeaza la noi!

Sper sa-ti fi fost de folos

Laura 22+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n

Adimercedes hai sa infiintam clubul "fan Britax" .
Trebuie sa-i iau lui Peter un buster, iar lui baby ii ramane scaunul lui Peter. Bineinteles ca tot Britax vreau, acum trebuie sa caut un site cu un pret bun, am gasit cu 278$ la Babies R'Us si mi se pare cam scump. Tu cat ai dat pe buster?
Devylla hello ! cat e ceasul la tine? aici e 8pm, 23 iunie.

Diana 28 saptamani si Peter (3 oct 2005)


Diana, am gasit reducere de final de an financiar si am dat pe el $349AUD, redus de la $459. Pe toate websiturile pe care m-am uitat era mai scump. Toys'R'Us sunt destul de scumpi la noi si nu produse chiar top of the range. ASta nu il aveau sigur, iar de Britax aveau doar un model mai vechi si undeva putin peste $250.





"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes

Lutoniana, Raluk, Cristina_Ana, Dana15, multumesc de "control". Sunt bine, doar ff aglomerata, ca de cand si-a revenit netul, am avut de recuperat o multime, plus ca si vremea a fost ff nasoala o perioada si acum ca a iesit soarele, am fugit afara in parc cu Lisa cat de mult am putut!!!

V-am citit, sunt la zi cu TOATE subiectele, fierbinti sau calai , insa nu am apucat sa raspund, pt ca mereu citeam un capitol inchis, la care nu puteam sa dau reply. SI asa am tot citit pana azi, cand am ajuns la zi!!!

In we am fost si am luat www.britax.com.au/Websites/Business/brproddb.nsf/LUPages/Child%20Car%20Seats-Maxi%20Rider%20AHR#" target="_blank">scaun de masina pt Lisa, iar www.britax.com.au/Websites/Business/brproddb.nsf/LUPages/Child%20Car%20Seats-Royale" target="_blank">cel pe care il avem deja va fi pt bb2. La Lisa am avut capsula, ceva similar cu ce numiti voi "scoica", doar ca mai "covata", cam www.britax.com.au/Websites/Business/brproddb.nsf/LUPages/Child%20Car%20Seats-Baby%20Safety%20Capsule" target="_blank">asa. Am vrut sa luam ceva care e scaun de masina SIGUR, in primul rand. Nu intru acum in explicatii de ce si cum, doar ca noua ni s-a parut ca mai bine urmarim scopul principal al produsului, decat sa fie 10-in-1 si nimic cum trebuie...



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Sa stapaneasca sanatoasa scaunul cel nou!
Si noi i-am luat Erikai scaun nou,ceva asemanator cu al vostru,iar cel de pana acum ii ramane lui bb2

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)



Devylla, multumesc.

Si multa sanatate lui Erikuta. Sper sa treaca repede si sa nu aveti probleme cu mancatul sau hidratarea.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Neata, fetele
Am venit sa va salut si sa va doresc o zi minunata... si nu in ultimul timp sa-i multumesc lui adimercedes pt. feed chart-ul postat pe mailul comun. Mi se pare foarte util: eu mi l-am listat in 3 exemplare si mi l-am capsat ca pe o cartulie .
Voiam sa va mai intreb daca stiti cum se procedeaza si ce acte trebuie aduse la servici sau unde trebuie pt. concediu prenatal. Eu as vrea sa intru in prenatal de la 1 septembrie si la contabilitate nu stiu astia ce acte trebuie sa le aduc, m-au pus pe mine sa ma interesez. Va multumesc anticipat.
P.S. presupun ca s-a mai discutat de asta... da' eu chiar nu am avut timp sa citesc tot, ma iertati va rog

Doamne ajuta!
21+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!


Anadomnica, cu placere. Parerea mea ar fi sa iti tiparesti vreo 10 si sa tii doar 2 la indemana, sa nu cari toata cartulia dupa tine. Eu, pana a facut Lisa 18 luni, am umplut peste 125 de foi din alea, adica peste 250 si de pagini. Cred ca o fila din aia ajunge cam 1 saptamana. Insa dupa cea am inceput diversificarea scriam mai mult, ca puneam ce a mancat (si cam ce ingrediente a avut), cantitate ochiometri etc, sa pot urmari eventuale alergii la ceva.

Dar o sa inveti din mers de cate ai nevoie. Eu mereu aveam cel putin o foaie in plus, ca sa nu raman "descoperita", ca ma frustram la culme si scria pe te-miri-ce foi si apoi trebuia sa transfer.



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput