Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

Nerantula bine ai revenit din concediu....am citit ca v-ati simtit bine....te rog mult daca poti sa-mi dai mai multe detalii pt ca si eu vreau sa ma duc tot in Bulgaria...la ce hotel ati fost, cum e cazarea, mancarea, atmosfera in general...daca nu vrei aici atunci poate pe PM cu toate ca sunt sigura ca si alte fete vor sa stie daca sunt bune condiile acolo..... ce ti-a placut? ce nu ti-a placut? ce bani folosesc ei?sper ca nu-ti cer prea mult ....multumesc anticipat. Si sa pui si poze cand ai timp si chef....ici multi .

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones



Andreea, am stat la Ralitza Superior, el cica e de 4*, eu ii dau 3*, camera relativ micuta dar ne-au dat ei pat de bebe super ok, insa mai era inca un pat de o persoana suplimentar si un ditamai fotoliu care ne incomodau. Mancarea foarte buna, piscinele foarte curate, era si una in interior, in general curat. M-a deranjat ca nu era frigider in camera si ma carasem cu tot felul de materii prime sa ii gatesc lui gruia, plus iaurtele pentru el si lapte pentru mine, ca anul trecut laptele a fost oribil, chiar luat de la super-market.
Aveau diverse programe de entertainment si pentru copii, si pentru adulti, program ok pe la baruri, mai putin la cel de pe plaja, care deschidea la 11:30, aproape cand plecam noi. Se plateste in leva, noi am scos de la bancomat, nu stiu la ce curs, insa max e 1leva=2.5ron. Hotelul e cam departe de plaja, dar am profitat in fiecare dimineata de o plimbare de 15min pana acolo, a fost ok. Este si un autobuz din 30' in 30', dar aglomerat si nu merita. Plaja e curata, insa umbrelele sunt destul de mici, nu strica sa aveti una in plus. Nu stiu ... mai intreaba ce vrei sa mai stii ...

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Nerantula la Ralitsa Superior am facut si eu rezervarea...deci iti dau ei patut...super trebuie sa vb la agentie sa le zic sa sune acolo sa zica ca vrem si patut...scaune de masa bannuiesc ca au la restaurant, nu?...deci frigider nu este...dar daca platesc in plus cred ca ne dau...si eu vreau sa-mi duc niste borcanele cu mancare....cred ca mi-ai raspuns cam la toate intrebarile...daca mai am o sa mai apelez la tine....Multumesc mult de tot ca ti-ai facut timp sa imi raspunzi

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

nerantula mi-am amintit ce mai vroiam sa te intreb: cum e drumul in Bulgaria? e usor de gasit statiunea, hotelul?

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Angelinna e o dulce Crina.Imi pare rau ca trebuie sa va mutati dar poate e mai bine asa.



de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

Nerantula la Ralitsa Superior am facut si eu rezervarea...deci iti dau ei patut...super trebuie sa vb la agentie sa le zic sa sune acolo sa zica ca vrem si patut...scaune de masa bannuiesc ca au la restaurant, nu?...deci frigider nu este...dar daca platesc in plus cred ca ne dau...si eu vreau sa-mi duc niste borcanele cu mancare....cred ca mi-ai raspuns cam la toate intrebarile...daca mai am o sa mai apelez la tine....Multumesc mult de tot ca ti-ai facut timp sa imi raspunzi

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones



Incercati sa ajungeti mai devreme pentru patut, noi am mai fost cu niste prieteni si ei l-au obtinut destul de greu, ajungand mai pe seara. De asemeni, nici pat matrimonial nu au mai avut. Frigiderul de inchiriat e 10leva/zi, pentru mine nu a meritat. Borcanele gasesti si acolo, destul de variate. Au in meniu multe legume fierte, le poti blendui, numai ca nu-s total nesarate. Au vreo 2 scaune de masa, cam prapadite, insa noi am mers cu caruciorul.
Distractie frumoasa!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

nerantula mi-am amintit ce mai vroiam sa te intreb: cum e drumul in Bulgaria? e usor de gasit statiunea, hotelul?

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones



Noi la dus am luat-o prin Vama Veche, ca pofteam la hamsii prajite, si am facut in total vreo 6,5h, cu stat aproape 2h in Vama. De acolo drumul a fost simplu, vreo 80km la bulgari, nu prea ai cum sa te ratacesti. Dupa intrarea in statiune, de unde iei ticketul pentru taxa, faci a doua la stanga pentru Ralitsa, foarte aproape. La intoarcere am venit prin Giurgiu, cel mai complicat e in Varna, dar sunt indicatoare (noi am mers cu gps-ul, dar nu era actualizat cu drumurile lor 100% si ne-am ratacit la un moment dat )

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Cine imi poate spune cat de rau de IgE 28.623 la Gruia?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Nerantula ma uit pe analizele lui Serban.

0-1 an: 0-15
1-5 ani: 0-60

Depaseste limita normala dar nu este foarte rau. Serban avea la 2 ani 90, la 3 ani jumatate 68.8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

nerantula multumesc mult de tot pt info

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Nadina, multumesc! Intervalele le stiam si eu, insa mi se par cam largi .. adica daca ar avea copilul 11 luni si un IgE de 30, valoarea asta ar fi mare, insa dupa o luna ar fi chiar super-ok?
Serban la ce era alergic? I-ai mai facut si alte teste?

Andreea, cu placere!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

6+

Mergi la inceput