Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Roxana, multumesc de urari, dar prima zi inca nu s-a terminat. Acum plec sa vad din nou fata si sa o iau acasa. Am un fel de plans in mine, e o stare de mare tristete...
Felicitari pentru rezultatele bune de la control.

Papanas, am dus-o la o gradi particulara "Casuta Bunicilor", sunt 10 copii in grupa, cu o educatoare si o ingrijitoare plus bunicuta a carei casa este. E frumos si curat, au jucarii frumoase, dar la meniu sunt un pic nemultumita (au in meniu cremwursti, bomboane, eugenii, ciocolata, lucruri nesanatoase pe care nici nu le-a vazut Miruna pana acum). La voi la gradi baga astfel de alimente in meniu?

Maine ma gandesc sa facem pauza sa ii dau posibilitatea sa "rumege" un pic noutatea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Lia, nu intrerupe, explica-i de mai multe ori ca toata lumea are program, mami la serviciu, tati la serviciu si ea la gradi. Nu o sa tina din prima dar trebuie sa inteleaga ca este program, daca o iei acasa se prinde ca daca plange o ia mami acasa si tot asa va face. Cei de la gradi n-au nici un interes sa lase un copil sa planga , ii deturneaza si pe ceilalti, or sa faca tot posibilul sa o impace urgent. Daca nu se poate si nu se poate te vor suna pe tine.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Migrena mea din ce in ce mai mare .
Am vazut pozele superbe puse de Sabina, pozele cu Cristi cel alintat de bunici ( asa merita toti nepotii ).

Rox, astept sa ne povestersti despre serbarea lui Alex.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Puppi arata vineri asa, iar duminica am fost iar la.....urgente bineinteles pt ca Puppi arata asa.
Iar boala pe care o are este www.romedic.ro/boala-mana-picior-gura" target="_blank">asta. Deci, dupa cum vedeti de Puppi se prind cam toate alea in moment si nu ne da nici o pauza. Sa nu mai spun ca adoarme la 11pm si se trezeste la 7am, cand eu nici ochii nu-i pot deschide, pt ca noaptea aterizez de nx in patutul ei si pana adoarme-mi framanta buzele . Iar cum se trezeste zice "mami om (komm), pipi!"

A facut, in timp ce eu scriam, kk acum la olita dar din picioare, spre norocul meu ca a aterizat in olita dar si pe pulpite, asa ca am bagat si un dus rapid.

O saptamana linistita va dorim!


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G


Mara, multa sanatate lui Puppi. Ti-ai amintit ce virus era? Cat despre activitatile pentru copii asa mici constat ca aveti mai mult decat muzica. Aici greu primesc asa micuti, la serbarea Alexandrei am aflat ca Andrei va fi cel mai mic si la grupa.

Multumim! Virusul era coxsackie !


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marunzika

Puppi arata vineri asa, iar duminica am fost iar la.....urgente bineinteles pt ca Puppi arata asa.
Iar boala pe care o are este www.romedic.ro/boala-mana-picior-gura" target="_blank">asta. Deci, dupa cum vedeti de Puppi se prind cam toate alea in moment si nu ne da nici o pauza. Sa nu mai spun ca adoarme la 11pm si se trezeste la 7am, cand eu nici ochii nu-i pot deschide, pt ca noaptea aterizez de nx in patutul ei si pana adoarme-mi framanta buzele . Iar cum se trezeste zice "mami om (komm), pipi!"

A facut, in timp ce eu scriam, kk acum la olita dar din picioare, spre norocul meu ca a aterizat in olita dar si pe pulpite, asa ca am bagat si un dus rapid.

O saptamana linistita va dorim!


Yannisa Milena
24.08.2007



Marunzika, multa sanatate lui Puppi, of, saracutza, cate mai trage!!!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Adi, doamne fereste, nici gand sa imi ponegresc mostenitorul pentru ca il ador. Si el pe mine, evident. Insa obiectiv, la capitolul limbaj, este in mod vizibil sub media statistica. Dar eu sunt multumita sincer de progrese. Oricum plangerile erau strict legate de vorbit, ca de ajutat ma ajuta si el cu vasele in chiuveta, cu aruncatul servetelelor la gunoi, si cand a fost certat de mizerie s-a apucat singur sa mature. Una peste alta mi se pare ca vocabularul i se imbunatateste mereu, poate nu tin eu pasul cu intelegerea. Acum are un cuvant nou si zau daca stiu la ce se refera. Dar combinatia cuvinte pocite cu gesturi este ok deocamata sa se faca inteles.


Rox, Faza e ca ei spun multe, doar ca noi nu le pricepem pe toate. Are si Lisa cateva cuvinte care habar nu am ce inseamna. Si ea repeta in speranta ca ma prind ce zice. Ma bucur ca totul e bine si ca doctorita te-a linistit .

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Salutare!!
As vrea sa va intreb ce metoda de epilat folositi??
Ceara traditionala sau de unica ??? Aparat??? Dc aparat de care!
Multam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Marunzika Sanatate multa lui Puppi, si virusurile astea sa dispara de pa fata pamantului. Off!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

maruntzika, multa sanatate lui Puppi, exact acesta boala a avut-o Antonia acum un an, facuse febra 39,4 in prima zi cand nu i-au aparut bubitele, desi am fost internata cu ea, nu i-au pus un diagnostic-nu stiua ce e, doar Palicari mi l-a dat ulterior. Acum un an a fost epidemie la noi in parc, au avut foarte multi copii.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput