Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandarinutza

maruntzika, multa sanatate lui Puppi, exact acesta boala a avut-o Antonia acum un an, facuse febra 39,4 in prima zi cand nu i-au aparut bubitele, desi am fost internata cu ea, nu i-au pus un diagnostic-nu stiua ce e, doar Palicari mi l-a dat ulterior. Acum un an a fost epidemie la noi in parc, au avut foarte multi copii.


Imi pare rau sa aud ca si Antonia a avut aceasta boala. Din cate am citit cel mai frecvent apare la copii intre 2 si 10 ani si foarte rar la adulti. A baut/mancat mai putin in acea perioada? A fost agitata/nervoasa? Va pupam!

Multumim Adi & Andreea !


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Marunzika, imi pare foarte rau pentru problemele Energiei. Eu as incerca un tratament de crestere a imunitatii, e foarte slabita mititica de la atatia virusi.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

in premiera azi a dormit pana la 3 jumate,l-a trezit miss ca s-a incheiat programul de somn si i-a dus la masa.
acum plec sa iau baiatul de la gradi, se anunta furtuna mare si deja tuna, mai bine sa fie acasa decat sa ne apuce pe drum vijela.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mara, ce rau imi pare de Puppi, sigur o deranjeaza rau bubitele. Dupa ce vazusem prima poza as fi jurat ca arata a alergie, apoi am vazut basicile. Draga de ea. Multa multa sanatate!



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Voua va place sa va uitati la reclame? Eu ador...

Insa au astia de la Jacobs (apropos de bannerul din josul paginii)o reclama la vederea careia imi vine sa-mi iau campii... aia in care tatal, vrand sa-si trezeasca fiica dimineata, ii "strecoara" prin gaura usii (incuiate) aroma de cafea...
Surpriza.. ii deschide "Andrei, prietenul Corinei"...
Tatal ramane interzis.. si atunci apare sotia, cu o replica de-ti vine sa dai cu basca de pamant "ce-i iubitule? Intotdeauna ti-ai dorit sa ai un baiat!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

BUna fetelor!
Am venit si noi aseara de la tara, am stat trei zile, n-am scapat de pempers dar s-a comporta0t bine fara ei, vreo 2 scapari dar a fost bine singurul lucru mai nasol a fost ca de joi a inceput sa faca temperatura si a tinut-o pana sambata noapte doar insotita de putini mucisori. Acum este bine, ne-am tratat doar cu nurofen si panadol si curatat nasucul. Numai ca la tara a cam facut greva foamei, ca deh era in centrul atentiei.

Vad ca pe aici bate vant de concedii, noi mai avem putin pana pe 8 iulie, abia astept sa lenevesc la soare.

Si va atasam si cateva poze in caz ca va era dor de motata mea:
http://www.flickr.com/photos/21859608@N04/3650383865/in/photostream/

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Lia, cred ca e tare greu inceputul. Am trecut prin asta cu Alex, mi-e groaza sa o iau de la capat cu Andrei. Sa stii ca la noi la gradi nu se da deloc mancare nesanatoasa, nici la petreceri nu mai e voie cu tort de cofetarie.

Papanash, povestesc imediat, si cu poze sper.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Uitasem sa va spun de eco a Alexandrei. Pare sa fie totul in regula, in zona unde o doare are putin lichid adunat, zicea doctorita ca de regula apare dupa o indigestie, o raceala, ceva, si posibil sa o doara. Se va resorbi de la sine. In rest trebuie sa avem grija cu tranzitul intestinal, sa fie scaunul nici prea moale nici tare. Deh, am trecut si eu prin asta si e greu. Apropos de scaun, stiti ca va spusesem de scaunele mai deschise la culoare, cica sunt normale daca mananca multe lactate.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cu pozele de la serbare cred ca raman restanta, insa am pus poze cu balaceala din weekend.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am vazut pozele cu Andrei si Alex( sper sa treaca cat mai repede problema de sanatate a ei), balaceala pe cinste....nu te vad bine cu printul balacelii la mare.....avem si noi un balacila si tare mi-e ca o sa vrea numai in apa la mare, asta este cauza pt care am amanat plecarea pt august.

Sanatate multa lui Puppi, sper sa scapati cat mai repede de perioada asta ...care la voi parca nu se mai termina.....poate un tratament de imunizare v-ar ajuta.

Papanash, ghighi cel cuminte, curand nici nu o sa mai vrea acasa de la gradi

Lia, sper sa fie cat mai usoara acomodarea la gradi.

Luy, nu ne spui nimic de Me.

Doamna C, eu nu agreez reclamele in general, aceea este chiar cahhhhh.....le mai stiu acum ca le urmareste Cristi

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput