Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Rox, mea culpa, am uitat sa-ti laud balerina. Am fost f emotionata pt tine si pt Alex. Of, cat incep s-o integ pe mama ca vroia sa vina la toate spectacolele mele si io ma impotriveam. Eram insa mai mare decat Alex. Ea a avut un an plin dar care s-a terminat atat de frumos: expozitie la desen si spectacolul de la opera.
Am vizionat toate pozele de la expozitie si desenele mi s-au parut tare inspirate. De papusica roz ce sa mai zic, gingasa si eleganta plus dulce peste masura.
Sa-ti traiasca!
Sper sa nu fie nimic grav cu durerile ei de burta!

De auzit la telefon abia astept, insa nu in urmat 2 sapt ca pe roaming nu prea-mi permit suete.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sabina, vazut si pozele de la Mafia Mamicilor.
Ce ziceai ca-i asta? Bine ca te-ai mai desprins de saci, ca pareai epuizata.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

la mine pe blog gasesti un link, bernixule, aici e considerat reclama.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

la mine pe blog gasesti un link, bernixule, aici e considerat reclama.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Cetit pe blog, da' tot nu m-am luminat. Nu zici mai multe?

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

e un site de presa pt copii, ziarul copiilor, eu sunt prietena cu fetele care l-au infiintat:)
google ziarul copiilor.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Mah, care sforaie asa?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Esti gravi cumva de esti treaza la ora asta?



Sigur nu!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina
Adi, ce material e ala al vaselor? Eu nu prea le dau din plastic, ci din melamina, e tot aia? si oricum, Gh n-a spart pana acuma, dar nu mai e asa zen, prevad ca ma asteapta zile grele:D


Sabina, materialul e sticla! Insa metoda e laminare a 3 straturi subtiri de sticla. SI se poate baga si la cuptor normal pana la vreo 175*, in microwave, in dishwasher. Au 3 ani garantie la spart, crepat, ciobit etc in conditiile de folosire normala. Eu le-am testat. Cand a venit sotul acasa i-am zis: "Uite ce am cumparat" si am dat drumul unei farfurii de la nivelul umarului meu. El a inchis ochii si a zis "oh, s$%^" Si nu s-a intamplat nimic in afara de zgomot

Eu le-am luat albe, sa le pot combina cu un set cafeniu cu ciocolatiu ce il mai am intreg , plus cu cele 2-3 farfurii albastre cu pesti galbeni si cele 2-3 albe care au mai ramas din celelalte seturi...

Eu vreau doar sa o protejez pe ea sa nu se taie in cioburi, ca e voluntara si s-a pus sa le stranga atunci cand a scapat farfuria din mana (mi le scotea si dadea din dishwasher!). Si s-a speriat, a vazut ca s-a spart, ca e "bodi" (broken) si mi s-a parut afectata, ca a tot pomenit asta o vreme...

Stiu ca si in RO exista ceva asemanator sau macar partial incasabile, cred ca de la Luminarc sau asa ceva - parca mama mi-a mentionat la un mom dat.

Cum mai e Gh cu febra?

P.S. Faine poze cu "maimutica" si printesa rosie!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Salutare si de la noi!

nu am mai scris caci am fost plecati in concediu, marti spre miercuri noapte ne-am intors, ne-am simtit foarte bine, am avut vreme foarte buna in Halkidiki, apa mica, calda si limpede, hotelul super ok, Antonia vroia "baie" mereu,ne-am intalnit si cu un prieten de-al ei din parc pe acolo, am fost si la Jumbo si am achizitionat mai multe jucarii, foarte frumos si relaxant si cam greu cu intoarcerea la servici de joi.
Joi am avut un incident cam nasol, la pranz cand se intorcea Antonia cu mamie din parc, a muscat-o catelul parintilor mei, noroc ca nu i-a lasat decat o zgarietura care deja s-a estompat, am vorbit cu prietena mea de la Budimex si mi-a zis ca Antonia fiind pana in 2 ani are antitetanosul activ, iar catelul e vaccinat, deci nu sunt probleme. Nu stiu de ce s-a repezit la ea, caci doar a mangaiat-o, de obicei se joaca foarte frumos impreuna, Antonia ii da sa mance, o mangaie, si eu pana acum am lasat-o sa puna mana pe toate pisicile si cateii mai micuti. Acum ori o sa ii punem botnita ori ii gasesc alta casa.


Concediu placut pentru Bernix, Sabina, Teodora si Erina.

Multa sanatate puiutilor bolnaviori.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Luy, acomodare usoara Mariei!

Roxana, am admirat si eupozele cu micuta balerina, est foarte frumoasa si talentata!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Carpatina, nu o nasesc eu. Ro e mai afacerist; s-a gandit ca eu, ca matusa, oricum cotizez la greu, sa mai sara si altul pe interval... Hihihhi...


Devylla, eu intru destul de des si va citesc. Cand reusesc si eu sa ma fur o juma de ora. Numai ca nu am tot timpul ce sa va spun. Ca d-astea ca am fost la job, am mancat trei tigari si am fumat o bere se stie. Nu spal, nu calc, nu gatesc, nu fac mai nimic din ceea ce face o femeie normala la cap. Iar despre pustiul meu, cam cat stiti voi, atat stiu si eu. Hihihihih... Sunt data si neluata, stiu. Noroc ca am parul strans in coc, ca altfel imi bubuia mintea. Daca e sa-mi fete, vrea cineva un pui?

Fetele mele, eu am aterizat de la coafor. Sunt tare multumita de ce a iesit (am adoptat o freza romana, cu un singur r, da?!). Numai ca la restorant ma duc pe la 21 si ceva, iar eu deja scot flacari pe nas. Am impresia ca mi-a bagat cofeza agrafele in creieri direct, nu asa. Sper sa supravituiesc. Daca nu, sa-mi spuneti care ce vreti sa va las in testament. Hihihihi...





Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic

Mergi la inceput