Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Mara, multa sanatate Energiei! Imi pare rau ca nu mai scapati de probleme. Aaa, super ideea cu scoala de muzica. Ce bine ca la voi exista activitati si pentru copii asa mici.


Si eu m-am bucurat ca am gasit grupa piticilor la scoala de muzica. Vreau de cca 1an sa o inscriu si la sport (mama-copil) dar nu am resuit, puturoasa, ca sala e ceva mai departe de mine si cum nu am in fiecare saptamana masina, ar trebui ca-n saptamana fara sa merg cu bus ceea ce e bleah cu Energia. Si mai caut pictura pt pitici desi-s convinsa ca sub 3 ani nu-i ia nimeni.
Felicitari balerinei! S-a vazut fericirea pe chipul tatalui.


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Ma bag si eu in pat, pt inceput in al meu si ma grabesc, caci nu se stie cat am timp de lafaiala ca aterizez cu siguranta iar in patul pliant alaturi de Puppi.

Noapte buna!


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mah, care sforaie asa?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Mah, care sforaie asa?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Esti gravi cumva de esti treaza la ora asta?

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Rox, eu chiar nu cred ca ai de ce s aiti faci griji. Gandeste-te ca Andrei e totusi expus la ff multa si variata info la gradi si face multe altele. De ex, Lisa nu ar pune mana sa modeleze! Nu ii place senzatia si nu ii place sa fie "di(r)ty". Nu prea o intereseaza activitatile de creatie. In perioada asta. Au ei perioadele lor.

Daca stai si te gandesti, cu toata "evolutia" asta vine si un mare stres pe capul meu, ca trebuie sa fiu in permanenta cu ochii pe ea (ia cutitele/vasele de pe masa si le aduna, le duce la chiuveta si e periculos), e voluntara si incapatanata si vrea sa faca singura chestii chiar daca sunt uneori riscante pt ea...

Si apropos de vase. Deja am cam ramas fara seturi intregi. Nu mi-e de set, ci sa nu se taie. Asa ca am cumparat www.corelle.com/index.asp?pageId=5&pid=74" target="_blank">Corelle cu tehnologie Vitrelle, ca macar sa stau linsitita ca nu risca sa se taie in cioburi... In plastic nu i-am dat niciodata din cauza de BPA si nici nu intentionez sa folosesc nici la bb2.

Cum ti-am mai zis, Andrei nu beneficiaza de povesti si explicatii de la bona, chiar tu ziceai ca ea e concentrata sa isi termine treaba si nu are vreme de stimulat copilul!!! Asa ca nu e vina lui, sunt convinsa ca are potential, ca doar se trage din seve "fine" si e o chestiune de expunere la informatie. Cred ca socializarea de la gradi si info de acolo ii prind bine. In plus, tu ajungand tarziu e cam greu sa te "surprinda" cu chestii elaborate! (Asa e si la noi. Cand vine sotul seara, Lisa deja e obosita, flamanda, gata de somn. Activitatile favorite sunt alergatul prin casa, cataratul pe daddy, tavalitul pe jos etc.) Insa gandeste-te ce spune si face in weekenduri, cand efectiv esti acolo, ai timp sa observi si sa interactionezi cand e in verva!!!

Prea iti "ponegresti" mostenitorul!!!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Cecilia, wow, ce mult a crescut Cristi. Era sa nu il recunosc in pozele cu top rosu!!!

Cred ca Lisa va fi gata sa hraneasca bbul si sa ii dea apa din ziua 1! Insa mi-e frica de asta! Ca ea prefera sa exerseze pe persoane fizice, nu papusi, jucarii si alte traznai! Dar o sa vedem cum va fi.

Tie cum iti merge aranjatul "ploilor"?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Mara, ce sa zic, dac se joaca cu ei de-a muzica mi se pare f dragut, numa sa nu te-astepti la minuni, probabil ca le arata instrumentem ritmuri etc, mare scofala nu pot face la varsta asta.
Stiati ca s-a deschis si la noi asa ceva? doi colegi de-ai mei au avut initiativa, ea era premianta clasei, si el colegu meu de banca in multi dintre anii claselor 1-12, da , am foist colega cu ei 12 ani la scoala , plus facultatea, dar la alte sectii.
http://www.mozartinno.ro/


Despre ciupercuta, stiu ca e tare pacatoasa. De aia dr noastra evita antibioticul cat de mult se poate.Bicarbonatul face f f bine la asa ceva. Apropos, toti copilasii cu bubite de caldura pot beneficia de o baita cu bicarbonat.Energia e o dulce, si nu, nu-s de acord ca la 2 ani fix o pui sa doarma singura. Pana la 3 ani, Doamne fereste, mai poate face laringita:( Plus ca nu e asa simplu, 2 ani, gata, copil mare....



Adi, ce material e ala al vaselor? Eu nu prea le dau din plastic, ci din melamina, e tot aia? si oricum, Gh n-a spart pana acuma, dar nu mai e asa zen, prevad ca ma asteapta zile grele:D




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Roxana, vroiam sa-ti mai zic si tie ceva da urla Gh.
de 3 luni nici o cafea nu pot sa beau fara sa stea in brate. in fiecare dimineata ma rog de astia sa il tina un pic si nu vor., Ca cica ce-i aia sa fiu pazita?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sabina, week-end de Vama s-a programat pe 11-12 iulie, deci nu prea sunt sanse de intalnire.
Ramane sa ne vedem la Busteni.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Marunzika, sper ca asta sa fie ultima problema si sa va bucurati si voi de concediu. Nu te-ai gandit la ceva terapii alternative in loc de cortizonul prescris cu8 atata generozitate de medici? SAu vizite dese la salina in Prahova, daca veniti in Ro?
Mie mi se pare o idee f buna sa inscrii Energia la diverse cursuri, mai ales ca implica si prezenta parintelui. Chiar daca nu se face cine stie ce performanta, cel putin se distreaza.


Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput