Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (144)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Andreutac bine ai revenit felicitari pentru progresele printesei

Tzitziri si tu Brutus ? Nu ma mai repet, dar ramane cum i-am zis si Luminitei

ratonel complicata situatie la munci la tine.....

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

simodina
laura
piolica,babymom...prietene adevarate sunt cele care raman.deci, sa nu va para rau. ma rog...e doar un sfat...e f usor sa dai sfaturi..ma bag si eu..
andreea...si eu am inceput sa-i dau si mancarica...preparata cam "ca pentru noi'...doar cant de sare difera.
o sa dati cu rosii...stiu...dar sasha a incpeut sa manance bine de cand ii dau chestii..."mai interzise"
rox, ce-ai? ai facut insolatie?
rox...mamica de Valentina....ma poti imprieteni si pe mine cu...Valentina? moamaaa......ce vacantaaaaaaaaaaaaaa...
si noi la mare tot in romanica....luna asta vroiam, dar se pare ca amanam (sper doar pana luna viit...) din motive....lesne de inteles.
klemi,
data viit...fii mai putin subtila, sa putem pune de-o "combinatie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Hola si de la noi!

Am venit de fapt marti noapte si am citit pe diagonala rau ca voi ati fost super harnicutze
Sa va spun ca m-am gandit la Muuh zilele cat am fost in vacanta....hmmm....asa a fost...Vladut a facut "plaja" doar 40 minute intr-o zi...asta dupa ce am achitat 14 euro pt 2 sezlonguri si o umbrela mare. Cu toate eforturile noastre (apa, stropitoare, lopatica, stat si in cap) s-a plictisit si a trebuit s-o luam din loc. In schimb ne plimbam cam 4 ore prin statiune (stiu fiecare pietricica ).

I-a placut in piscinuta de copii, abia reuseam sa-l scoatem, dar tot din cauza asta a racit. Norocul meu a fost ca am gasit o farmacie homeopata si mi-au dat Stodal si Sterimar. Eu plecasem decat cu Nurofen dupa mine dar febra nu a facut deloc. Azi am pus in functiune si batista bebelusului, bineinteles cu urletele de rigoare.

In mare, nu ma mai duc in Spania ever. Kids friendly my a..s. Pentru cele interesate povestesc mai multe pe PM.

Piersicutza..offff sanatate multa puiiutzei. Sa stii ca la asta m-am gandit eu cand am luat decizia de a nu il da pe Vladut la gradinita. La mine o sa vina socrii sa stea cu el peste o luna ca eu ma intorc la serviciu in august. Acum sincer as fii preferat gradinita de 1000 de ori insa clar eu trebuia sa stau acasa cu puiul daca racea sau altceva si nu stiu cate libere imi inghiteau astia la serviciu ( e un nr. limitat pe care poti sa-l iei daca ai probeleme de genul asta). Orircum o sa ma auziti jelindu-ma peste o luna si sper sa nu ma iau de fumat dar la cati nervi o sa am.....

Babytzule sorry ca am disparut ieri ca magarul da` parca poti sa-l lasi pe Dl. Goe vreun pic singurel..

Khristin

Despre sb cu educatia eu sunt in cautare de informatii pentru ca sunt noua in bransa. Nu judec, nu dau cu pietre. O sa ma lamuresc pe parcurs ce o sa fac actionand in functie de circumstante. Am in schimb ca toata lumea niste principii pe care nu am sa le incalc (ex: nu te bati, nu furi, nu scuipi..etc) dar eu zic ca la chestiile de finete este de lucru.

Am plecat ca bazaie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreutac

Citat:
citat din mesajul lui kllemi

Mai fetelor, cum mai este la voi cu mnacarea, ca la mine este groaznic.....adica putin spre deloc .....nu mai stiu ce sa mai gatesc......am luat-o razna peste pot sa ii dau acum????si daca da...de care????

Va rog sa mai imi dat-i si mie idei de mancare....la cuptor pe aragaz oricum eu cred ca le-am incercat pe toate si tot degeaba.....ooooofffff

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)



Eu mai nou, ii fac o mancarica asa ca pt noi, cu un pic de ulei, fara sare si pun multe legume: morcov, dovlecel, fasole verde, conopida, brocoli, cartof,ardei gras, rosie...un fel de ghiveci de legume, marar si cateodata un pic de usturoi. Mananca foarte bine combinatia asta. Am incercat sa bag aceleasi legume la cuptor, insa n-au avut asa mare succes.
Saptamana viitoare ii fac dovlecei umpluti cu carne de pui si orez.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria


multumesc, o buna idee

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

ankussasa nu cumva tigari ..ca ne suparam.
azi sunt batausa sefa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Ratonelule mama, pai mai stii....si decat sa ma parui mai bine ies in gradina si bat un cui. Nu ma bate ....btw.....astia de la tine de la firma nu-s intregi. Da` stii ca poti contesta decizia ...acum cu criza asta nu`s ce sa zic.......

Luminita acumam vazut, pupici hunilor, bine ca a trecut ;-)

Andyg pupam puiutul sa treaca si La multe lunite!

Din seria, ce nazbatii mai face Vladut: i-am dat cu Sterimar in nasuc si nu-I place deloc, bazaie si ma cearta. Ieri dupa doza de rigoare imi ia spray-ul din mana si-l arunca cat colo furios zicand: neiiiii......(l-o fii injurat? :-))

Pupam boboceii si bobocitzele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

eeeee..... grrrrr... si oaaaaa....mrrr....

pe scurt. ca pe lung, l-am sunat pe TL sa-l intreb cam cand crede ca ajunge acasa, si mi-a zis "maine".
nu-stiu-ce-aparut-peste-noapte-care-dureaza-mult-dar-trebuie-terminat-acum a intervenit, si nu vine acasa pana nu termina.

(cate dintre voi se gandesc, saraca fata, o face ala din vorbe si ea...nu se prinde..., hai, recunoasteti repede...)

cert e ca ma supar ca nici macar nu mai pot iesi cu radu in parc azi. bunicul trebuie eliberat la 8 max... si pe caldura asta... 8 nu e o ora de intors din parc... sa ies cu amandoi singura a devenit mai complicat lately, caci teo vrea al leagane si alte ameteli, si cum il las pe radu de izbeliste ca sa ma catar in casuta cu lanturi?!
complicat frate, complicat rau.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

babymom, suntem numa dinti, toate

asteptam sa schimbi... aerisesti... vii odata?!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Babytza, nu stiu ce am facut..dar se poate sa da

Ada....daca nu te-as fi vazut macar in poze ca pari femeie serioasa poate imi imaginam alte alea de zici tu acolo...dar asa...




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Lumi, ma bucur ca ai reaparut...in asta cu "gasitul locului" ma recunosc si eu cateodata....



Ce va tot cautati locul ??? Cum adica nu il gasiti ? E aici la Bobocei de septembrie-octombrie 2008 !!!!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput