Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Luminita you back!

Piolica am patit si eu o chestie similara acum cativa ani cu una din cele 3 prietene bune pe care o aveam si cu care eram prietena din clasa intai. Am incercat sa inteleg ce s-a intamplat, initial am crezut ca pur si simplu interesele noastre s-au schimbat sau ca am suparat-o fara sa vreau cu ceva. Dar mi-a marturisit intr-un tarziu ca ea sufera ca nu si-a facut o familie inca, isi dorea foarte mult un copil si pur si simplu ii facea rau sa stea prea mult in preajma noastra... Mi-a parut extrem de rau dar nu am avut ce sa fac. Acum pastram oarecum legatura dar foarte putin, vorbim de cateva ori pe an si ne vedem maxim odata ca nici nu mai este in tara.

Babymom pui te rog link aici cu subiectul pentru cele care nu prea mai citesc in alte parte? Merci anticipat

Eva eu una nu m-am simtit atacata ca mi se pare sincer normal sa inveti mult mai mult din experienta traita decat din carti ( A nu se intelege ca nu sunt pro citit la greu despre cresterea copiilor, doar ca nu tot ceea ce citesti si decizi sa aplici e din prima nimerit pentru copilul tau iar cartile iti dau o linie generala dar nu acopera toate situatiile intalnite)Dar as avea o intrebare pentru tine. De ce te enerveaza atat de tare mamicile de care vorbesti, adica cele necunoscute care se baga in seama cu achizitiile copiilor lor? Pe mine una de exemplu ma lasa rece sau ma amuza cat timp nu sunt obligata sa le suport prea mult textele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Carla las'nu pune la suflet

Lumiiiii cat ma bucur ca ai aparut,m-am tot gandit la tine,adica la voi.

Piersicutza multa sanatate printzesei

Ada asta cu prietenele e adevarat..eu am doar doau fara copii,da am reusit sa tinem legatura..celelalte sunt cu copii,asa ca ne intelegem programul

babymom hai zi..ce rapida esti

Piolicaeu o citesc de pe net

musette

Kllemifelicitari

Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina


Piolica am patit si eu o chestie similara acum cativa ani cu una din cele 3 prietene bune pe care o aveam si cu care eram prietena din clasa intai. Am incercat sa inteleg ce s-a intamplat, initial am crezut ca pur si simplu interesele noastre s-au schimbat sau ca am suparat-o fara sa vreau cu ceva. Dar mi-a marturisit intr-un tarziu ca ea sufera ca nu si-a facut o familie inca, isi dorea foarte mult un copil si pur si simplu ii facea rau sa stea prea mult in preajma noastra... Mi-a parut extrem de rau dar nu am avut ce sa fac. Acum pastram oarecum legatura dar foarte putin, vorbim de cateva ori pe an si ne vedem maxim odata ca nici nu mai este in tara.



mi-e tare teama ca asta e si la noi si ma doare sufletul. Dar o sa treaca. asta s-a intimplat vinerea trecuta, rana e inca deschisa.
merci pt raspunsul tau

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

klemi..ce ma bucur...ca apari si tu p-aci!( fapt, ma bucur ca nici voi nu dormitidar tre sa fiu o draguta, asa ca ia de buna ce-am zis prima data)
maaaaiii...si ce faci pe aia mare si fortoasa, ha? tu n-ai auzit de esentele alea...din butoaiele mici?
asta e fraza pe care si-o repeta in fiecare zi o pitica...mai amre decat mine. ca io-s mai mica decat ...o simpla pitica.
felicitari pt progrese!e tare pitica, d-aia o iubeste sasha.

carla,mami de putoiu sasha




sssstttt.....stiu ca tu esti mai fortoasa .....dar taci din gura ca vroaim sa o sperioi pe luminita .....ooooffff nimic nu fac cu tine

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Piloica, Simodina, e trist cand cea mai buna prietena nu poate sa se bucure de cea mai mare realizare a ta - copilul ( pt. mine asa este ). Si eu am patit la fel cu vecina si prietena mea din copilarie, care nici in ziua de azi nu e casatorita. Relatia noastra de prietenie s-a racit atat de mult ca abia ne mai sunam sa ne uram la multi ani de zilele de nastere. Probabil ca am si eu o vina, desi m-am starduit sa mentin "calda" legatura, telefonam frecvent, cand ma duceam la Zalau o cautam, dar... din pacate, doar eu. Din partea ei nu a venit niciodata niciun gest. Asa ca am lasat-o si eu balta...

Mama lui Dragos si a lui Victor

in sfarsit... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

babymom, multumim!

deoarece sotul meu a insistat foarte, Teo capata de doua ori pe zi periaj, si am inceput si cu Radu de curand.

el (tati) are toti dintii de o culoare galben-fumuriu-cenusiu-mai spre negru asa (va dati seama ce zambet absolut superb ) cred / sper ca de la fumat... si nu-si face timp sa mearga la un mega detartraj... dar ii arata lui Teo toata ziua si-i spune trebuie sa te speli pe dinti, altfel patesti ca tati, care nu s-a spalat destul cand era mic ()...
scarry, nu?

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Mai fetelor, cum mai este la voi cu mnacarea, ca la mine este groaznic.....adica putin spre deloc .....nu mai stiu ce sa mai gatesc......am luat-o razna peste pot sa ii dau acum????si daca da...de care????

Va rog sa mai imi dat-i si mie idei de mancare....la cuptor pe aragaz oricum eu cred ca le-am incercat pe toate si tot degeaba.....ooooofffff

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Am intrat repede sa uram LA MULTE LUNITE Andrei de andy g , Erik de ramonzca , Sorana de lacribel

ma bucur ca Andrei e mai bine de ziua lui
tin pumnii sa fie si Carla mai bine

Eu sunt terminata, de cand am venit de la mare ma simteam super obosita fizic, parca facusem sport la greu , in realitate nici gand, noaptea trecuta n-am dormit mai deloc, am stat in sufragerie refugiata s anu trezesc copilul. Ma doare tot corpul, picioarele ma omoara, capul parca e in menghina, ametesc, nu pot sta in picioare, dar nici jos nu mi-e prea bine, parca m-ar fi batut cineva cu un ciocanel pe tot corpul. A stat mama cateva ore cu Mikul ca nu puteam sa-l supraveghez asa rau imi era, am luat vitamine, antinflamator, m-am dat cu crema din cap pana in picioare si sunt un pic mai bine, am lasat-o pe mama sa plece un pic, cat doarme baiatul.

Lumi special pentru tine, nu pot sa zic prea multe (mi se cam invarte capul) dar tu stii ca te iubim mult

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui kllemi

Mai fetelor, cum mai este la voi cu mnacarea, ca la mine este groaznic.....adica putin spre deloc .....nu mai stiu ce sa mai gatesc......am luat-o razna peste pot sa ii dau acum????si daca da...de care????

Va rog sa mai imi dat-i si mie idei de mancare....la cuptor pe aragaz oricum eu cred ca le-am incercat pe toate si tot degeaba.....ooooofffff

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)



Eu mai nou, ii fac o mancarica asa ca pt noi, cu un pic de ulei, fara sare si pun multe legume: morcov, dovlecel, fasole verde, conopida, brocoli, cartof,ardei gras, rosie...un fel de ghiveci de legume, marar si cateodata un pic de usturoi. Mananca foarte bine combinatia asta. Am incercat sa bag aceleasi legume la cuptor, insa n-au avut asa mare succes.
Saptamana viitoare ii fac dovlecei umpluti cu carne de pui si orez.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Buna fetelor

Lumi ma bucur tare mult ca sunteti bine Ce e cu tine ?Cum adica nu iti gasesti locul ???? Ia vezi ca ma arunc si eu peste tine cu toate cele 46 kg

Piersicuta imi pare rau de micuta, sper sa va reveniti repede. Sa ne tii la curent cum sunteti

ratonel Tina pleaca la taticul ei in Iulie cand vine el aici pentru o saptamana. La plecare o ia cu el si sta vreo 2-3 saptamani. Se duc la Roma, la Torino, prin Venetia ...merg si pe Rimini laplaja la vila unui amic al lui...cemai , distractie mare !!! A pregatit un sejur frumos pentru ea. Apoi la intoarcere se duce cu prietena ei a bunicii ei in Brasov. Apoi mergem pe la mare , cred ca la noi in tara, nu avem cascaval de aranjat ceva pe afara, desi mi-ar fi placut tare mult...dar ne multumim si cu Romanica noastra

Klemi in perioada asta de fitze la papa nu credca sunt cea mai in masura sa dau sfaturi la papa



Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput