Burtici fericite de septembrie-octombrie (77)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

ziua buna fetelor vin cu vesti de la echografia mea de ieri!

bebelul meu are 1 kg #351;i "categoric" este baietel! "este foarte bine dotat" zice dna dotol! #351;i eu sunt asa de mandra de nu va povestesc! de taica-su nici nu trebuie sa v#259; mai spun. este un lungan si un gr#259;sun (osul femurului are 49mm). a fost oarecum dificil sa-i masoare toate cele ca s-a jucat mereu. evident ca sta tot cu capul in jos numai ca acum este in dreptul ovarului stang.

m-a felicitat pentru cum duc sarcina si pentru faptul ca am doar 5 kg luate pana acuma!

in rest am o anemie foarte usoara care nu prezinta nici un motiv de ingrijorare. mi-a zis ca nu este nevoie in momentul asta sa fac inca o morfofetala. vom vedea la urmatorul control. am inteles ca asta se face daca exista diverse suspiciuni!

in rest numai de bine

Ioana 26+ cu

bebe Carol Ioan




Felicitari !!


Ahhh cunosc senzatia..Doamne ce ii mai luceau ochisorii sotului cand a zis doctora ca o så avem un flåcåu.. Si ca e un lungan si asta pt ca l-a vazut pe sotu care are 2 m in cap..Ce mai mandrete ca seamana cu el..

Iulika, cea mai fericitå 29+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Salutare
Adela,bine ca nu s-a intamplat nimic cu grasanul tau. Probleme cu tensiunea si eu am. Zicea Monica [,] ca presimte ca vei fi prima...dar cred ca ti-o iau inainte. In orice caz,cu siguranta voi naste in august,dar nici sa ma nu plec de aici.
And by the way,suna tare fain "dovlecei"
Bafta fetelor acre mergeti azi la eco
Dana,felicitari pt inca un
Bia,iti tinem pumnii sa fie totul bine si sa stii ca poti sa vb cu noi...e tare rau sa tii in tine
Azi facem 29 de sapt...Doamne ajuta sa scapam toate cu bine

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 28+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Buna dimineata, mamicute dragi!
Revin si eu dupa cateva zile in care ati scris enorm de mult. Ma bucur sa vad cat de harnicute sunteti.
Lutoniana, multumesc pentru ca mi-ai simtit lipsa. E asa bine cand constientizezi ca macar cineva se gandeste la tine...

Pe scurt, eu am lipsit motivat fiindca am fost internata. Am contractii, tratamentul parea eficient dar astazi se pare ca m-au apucat iarasi.

Ignorati va rog starea depresiva. Voi scrie cat mai putin pe forum zilele astea ca sa nu va molipsesc.



Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si27+


Bia, imi pare fff rau ca treci prin clipe mai dificile, si nu imi place deloc cand aud de contractii si internare..dar sunt sigura ca totul va fi bine...ai mare grija de tine

KIKI 24+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Biaz imi pare ca nu iti e bine. Multa sanatate si sa ne dai vesti bune de acum.

Andraiulia, bafta si tie la eco.

Ioana, felicitari pt bebele grasun. Sa fie sanatos pt ca asta e cel mai important.

Kiki, ma bucur ca am mai aflat vesti si de la tine.

Sweet_angel ti-am dat si eu parola. Ca sa ai acum ce citi nu gluma.

Probabil ca toate vom fi mai active si mai vorbarete cand vom intra i concedii. La mine mai e muuuult pana atunci asa ca scriu si eu cum pot, in functie de cati sefi am pe cap in fiecare zi.



Monica 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Ioanna, felicitari pt bebelul dotat!

Kiki, ia-o si tu mai usor...cate putin, pe rand, cu pauze lungi si dese...

28+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Iulika29, monikus selen80 multumesc mult! eu sunt fluturas iar taica-su s-a transformat in cocos pur sange de-care-or-fi!

Ioana 26+ cu

bebe Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Ioana,felicitari pt grasunel
Bineinteles ca tot timpul tre' sa existe exceptii de la regula...eu am un spor la lucru si un chef de munca de nu ma vad. Nu munci grele,dar nu-mi place sa stau,imi vine sa daca nu am ceva de facut
Adela, si noi tot Razvanel il alintam

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 28+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Ioana,felicitari pt grasunel


multumesc

Ioana 26+ cu

bebe Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Kiki, sa scoatem niste si pt tine, atunci

28+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Iulika te-am visat azi noapte ca ai nascut si era baiat ASa ca azi dimineata ti-am verificat semnatura,sa vad daca e baiat ori nu.
Era roz,frumos si grasut!

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput