Burtici fericite de septembrie-octombrie (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Monica si mie place cum suna "dovlecei". Ma gandesc ca o sa avem toate copilasi grasunei si frumusei..
Adela ai grija cu tensiunea si cazaturile. Felicitari pentru greutatea celui mic. O sa aflu si eu luni cat mai are dovlecelul meu
+ 28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Biaz ai grija mare de tine si de bebe. Imi pare rau cand citesc ceva de genul asta pentru oricare fata din odisee. Ufff si problemele astea. Sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Ce ziceti de aceasta denumire "Dovlecei de sept-oct"?? Ca doar toamna se coc dovleceii aceia mari, portocalii si umflatei asa cum vor fi bebeii nostri??



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 27+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



Neatza!!

Påi cum sa nu merge ca si unså..Mai ales ca ne-ai innebunit ceva vreme in urma cu dovleceii cu usturoi

Iulika, cea mai fericitå 29+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Neata si de la mine!! Eu acum imi savurez cafeluta si va si citesc...am ramas si eu in urma.

Dana, sotul meu ma tot bate la cap sa imi fac tatuaj...dar eu nu sunt 100% convinsa...si mie imi place emisiunea Miami Ink si mai ales de Amy

Monica, si eu am inteles in prima faza ca vrei sa manaci tot ce e in frigider...spor la treaba, dar nu te obosi prea tare.


Adela, felicitari ca ai avut curajul sa iti faci tatuajul indiferent de opiniile celorlalti...si WAAAAUUUU ce burtica mare ai!!!!!Pai eu cu 2 si nu o am asa...

KIKI 24+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Buna dimineata si de la noi,
Fetele care azi se duc la doctor (inclusiv eu) bafta!!
Am vazut ca avem si o sarbatorita azi, La multi ani
si tot odata la multi ani fetelor care si-au serbat ieri ziua de nunta.
si o zi usoara!

Laura 21+ si Ramona Cristiana 20.03.2007


Zic si eu la Multi ani Alinut73!!

Bafata iti zic si eu pe azi ...si eu ma duc tot azi..asa ca Doamne ajuta!

KIKI 24+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Sweet_angel ti-o trimisem si eu ..Nu am ajus cu cititu acolo unde tu deja cred ca te uitai la poze

Adela cred ca ce sperietura ai tras..Dar bine ca totul e bine si bebe grasunel nu a påtit nimik

Biaz ma voi gandi la tine.. Så treaca mai repede peerioada asta..

Lutoniana doar am promis ca daca intru in concediu am så va plicti cu postårile mele

Iulika, cea mai fericitå 29+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui adela2006

mai pun o data mesajul aici , ca l-am scris dupa ce s-a facut capitolul nou

hai sa va zic de noi
ieri dimineata cand sa merg la lucru am picat
am alunecat intr-o balta cu noroi mi s-a dus picioru si am picat cat sunt de mare
am ferit burtoiu meu imens cat am putut
m-am lovit cu fata de masina si am aterizat intr-un final pe o parte
m-a ridicat al meu de pe jos
aveam buza sparta eram plina de noroi , si nici nu tineam minte cat de tare m-am lovit sau nu la burta
burta mi se intarise razvi nu mai misca deloc ( nu a miscat vreo ora , saracutu )
am sunat doctorita am fost la ea ieri dupamasa ca asa am primit si poza
bebe e bine , nu parea stresat , e un scump
e imens are 1.600 kile si e mai mare cu 2 saptamani decat ar trebui
asa a fost si alexia si a avut 4.400 kile la nastere
razvi probabil va fi si mai mare
mi-a luat tensiunea aveam 140/90 si mi-a dat concediu
a zis sa-mi iau tensiunea in fiecare zi dimineata si seara si sa o anunt daca trece cumva de 130/80
eu am avut probleme cu tensiunea la alexia si zicea ca degeaba nu am avut eu probleme pana acum ca problemele apar din trimestru 3 de sarcina

va las ca trebuie sa plec la o cununie



va pupaceste adela de alexia maria( 13.01.2007 )

28+ cu razvan andrei

POZELE NOASTRE



Vai Adela, ai mare grija de tine...ce m-am speriat cand am citit...dar m-am linistit cand ai zis ca totul e bine acum

KIKI 24+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

ziua buna fetelor vin cu vesti de la echografia mea de ieri!

bebelul meu are 1 kg si "categoric" este baietel! "este foarte bine dotat" zice dna dotol! si eu sunt asa de mandra de nu va povestesc! de taica-su nici nu trebuie sa va mai spun. este un lungan si un grasun (osul femurului are 49mm). a fost oarecum dificil sa-i masoare toate cele ca s-a jucat mereu. evident ca sta tot cu capul in jos numai ca acum este in dreptul ovarului stang.

m-a felicitat pentru cum duc sarcina si pentru faptul ca am doar 5 kg luate pana acuma!

in rest am o anemie foarte usoara care nu prezinta nici un motiv de ingrijorare. mi-a zis ca nu este nevoie in momentul asta sa fac inca o morfofetala. vom vedea la urmatorul control. am inteles ca asta se face daca exista diverse suspiciuni!

in rest numai de bine

Ioana 26+ cu

bebe Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Andraiulia


Te asteptam cu vesti bune..

Iulika, cea mai fericitå 29+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

off, mai aveam in plan curatenie si in baie, bagat neshte rufe la spalat si facut o saramura si o placinta cu visine... da nu stiu daca mai pot. Ma simt groaznic de obosita
Tre sa ajung pe la piata sa iau d'ale gurii ca domnu' frigider tare sexy si nud ca d'aia m-am si apucat de el...

O iau usurel spre piata... noroc ca este aproape

Bafta fetele care au eco azi



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 27+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



Monica, exact asa am patit si eu luni dimineata cand am crezut ca sunt mare viteaza si fac curat in toata casa...abia am terminat dormitorul si deja simteam ca nu mai poooot...si azi de dimineata...pana am adunat de prin casa...facut patul...bagat haine la spalat...maturat prin balcon...etc...si deja sunt gata...mai stau umpic in pat si incerc sa revin la treburi...daca nu...pe maine.

KIKI 24+ si

Mergi la inceput