Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Felicitari Gabi! Sa iti traiasaca!
Stefan a luat intr-o saptamana 350gr. Se pare ca nu seamana cu Mihai care nu are nici 11 kl. Spuneti-mi ce e mai bun pentru colici, ca pana la 4 nu a dormit nici unul si nu stiu ce ma fac in noaptea asta daca tot asa plange, ca il trezeste si pe Mihai. Daca nu ar avea colici ar fi super bine. A cumparat cineva Infacol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

La mine Petru a avut colici groaznici pana la 4 luni, i-am dat tot ce era pe piata (nu era infacol) si nu a avut efect nimic.
Calin nu a avut deloc.


Pe la fetele din gasca lui Calin am citit ca a mers Infacolul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Gabi, felicitari pentru buburuza mica! Sa fiti sanatoase si sa tu sa te refaci repede!


Riloasa, sunt superbe comorile tale. Sa creasca sanatosi si fericiti!

Marta, ma bucur sincer ca lucrurile au intrat pe fagasul normal si ca esti din nou linistita si fericita. Sa va ajute Dumnezeu sa aveti cat de repede un bebe "in burtica" si sa fiti sanatosi toti!


Foarte faina intalneala de la Rucar. Ce ma bucur pentru voi.

Cat despre bombonica Veve ce sa mai zic decat ca mi se pare o finuta .


Imi faceti pofta cu atatia bebei in jur, dar...nu e cazul. Ma rezum la a ma bucura pentru voi.


Va pupez!




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitaaaaaari Gabi!!!
Sa fiti sanatoase si sa veniti repede acasa...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Da di ce maramusho sa nu fie cazul? Ia sa fie, ca uite, toate sa aranjeaza si un copil e o bucurie!!

De colici: copiii clar sunt diferiti si la unii merg remediile de colici: bonisan, ceaiuri si altele, la altii am inteles ca nu.Am mai auzit ca ii mai potoleste daca il pui cu burtica pe tine si se incalzeste. Cred ca e greu daca plange unul si se trezeste si celalalt.

Lauramar frumuseel adoptatul, sa va traiasca! Se intelege cu surioara? Cum mai sunteti voi?

Rein, prietena noastra pediatra recomanda fier Hausman, ne-a recomandat si noua, nu i-am dat pentru ca era la limita minima nu sub ea si atunci am preferat sa incerc prin alimentatie. (fobia mea cu pastile). Eu stiu ca se absoarbe bine, dar in unele cazuri irita stomacul, sper ca nu e cazul vostru. De ex finutul meu a luat fara probleme. Se da la masa de fructe pentru ca se absoarbe mai bine in prezenta vitaminei C. Sper ca spun bine...ca a fost de mult cand mi s-a explicat.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Kitty se inteleg foarte bine o adora ca e catelusa

Eu nu ma simt prea bine de vreo 3 zile,iar la partea gineco trebuie sa merg sa fac o colposcopie luni sa vedem de ce natura este rana de pe col.Sper sa fie bine.

Rein eu i-am dat la Arianna Haussman picaturi si nu am avut probleme ,iar cand i-am repetat analizele de vreo 2 ori la ceva interval de timp i-au iesit bine bafta si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Lauramar si eu am avut rana pe col si am cauterizat-o in urma cu vreo 7 ani si e ok. Nu te stresa, totul va fi bine. Sanatate!


Kitiloaso ai drepate pana la un punct...




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hello,

M-am indragostit si eu de bebeii proaspeti parca ma prinde si pe mine dorul, dar numai dupa maratonul la care o sa particip in octombrie, si mai ales dupa ce suntem la nivel cat de cat avansat cu casa... sper ca nu mai tarziu de un an din momentul de fata.

Ferum Haussman a luat si Alex, fara probleme.

Si mai vroiam sa vi-l arat pe mecanicul de tractoare... spunea soacra mea ca a fost atat de fericit dupa ziua respectiva ca toata noaptea a reparat "tatoiul" si in somn Poza asta e favorita mea

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Gabi felicitari!!
Mihaela sunt adorabili amandoi.O sa treaca si colicii,stiu ca e greu la inceput.
Tzuna am vazut si pozele din vacanta,superb .
Kitty daca este cazul,da-i cu incredere Fe Hausseman.

Noi ne gandim acum la bebe 3.Pentru inceput vreau sa fac niste analize si apoi vom decide.
Ieri am cumparat si noi bilete sa venim in octombrie in Romania.Vom cununa si boteza .Sunt tare nerabdatoare.
Va pupam !






adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

ptiii ce frumoasa e Lea!!!!


baaaai, da pe toate v-o apucat dorul de bebe mic?!?!?!
ia, hai sa va iasa la fiecare cum vreti si cand vreti.


Mergi la inceput