Incepem scoala-2009-2010

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna.am aflat si eu in ce clasa e stefi....sincer, cand am vazut lista mi s-au cam inmuiat genunchii....e acolo unde am vrut.sper sa fie bine.
succes la scoala tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorana


Ma uitam la camera ei cum arata, cu putine jucarii, cu birou si scaun, biblioteca ... hm ... nu mai e camera de copil mic, e camera de elev ...

Sorana si Monica (in curand scolarita)




Exact asta simt si eu...

Clasa lui Ines e zugravita, chiar acum se face curatenia...am vorbit cu invatatoarea, deschiderea festiva va fi luni, de la 10.
Tragem si noi o fuga, sa vedem listele...

pana atunci va pun poze cu uniforma noua...






www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet Povestea unui Licurici!

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Am vazut si noi listele cu clasele, suntem la clasa I A, sunt 20 copii in clasa, dintre care 14 baieti si 6 fete. Nu vreau sa ma gandesc ce va fi acolo, bineinteles ca pustiul nostru este incantat.
Am niste emotii, am fost dimineata sa mai facem cateva cumparaturi, si de cand am venit, ma invart prin casa...dar nu fac nimic special....sotul meu a zis sa ma duc sa ma odihnesc putin, ca l-am ametit de cand am venit.
Apropo, nu i-am gasit o cutiuta pt. sandwich-uri, pentru pachetel, pana la urma o sa-i pun sandwich-ul in pungulita.....preferam cutiuta, ca nu-si arunca cartile, caietele peste mancare. SUCCES TUTUROR BOBOCEILOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

eu deocamdata nu-i voi da mancare la scoala, nu de alta, dar nu prea cred ca are timp sa manance in pauza...ca se cam moscaie.va manca nitel dimineatza si va manca bine la pranz.
sa avewti o zi minunata maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Succes tuturor scolarilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Pregatit tot,calcat ,spalat ,suntem gata.Deschiderea-maine la ora 9.Emotii,din ce in ce mai mari.
Impresii,maine dupa-amiaza.
Bafta tuturor la scoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Nu imi vine sa cred!Maine e ziua cea mare.!Fetita mea are emotii,abia acum recunoaste.Imi tot zice ca nu ii vine sa creada ca maine merge cu ghiozdanul si flori la scoala,dar o simt emotionata in sensul bun.E mandra ca e mare si va fi bobcel la clasa I.Am repetat un cantecel si o poezie,in caz ca ii pune doamna sa zica ceva.Sper sa aiba o zi minunata,asa cum viseaza.
Va doresc tuturor mamicilor emotii cat mai usor suportabile,o zi plina de zambete si flori si puiuti care sa prinda drag de Doamna !Abia astept sa schimbam impresii despre prima zi de scoala,maine !Multa bafta boboceilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Si eu sunt foarte emotionata pentru ziua de maine. Tot la ora 9,00 ...cu flori... Doamne, ce baiat mare am!!!
El face pe duru' Acum cateva zile l-am intrebat daca nu vrea sa-i povestesc cate ceva despre scoala, Mi-a raspuns ca nu vrea sa afle nimic inainte, va vedea el cu ochii lui!! :)

Din cand in cand mai intreaba insa cate cava, dar nu vrea sa discutam, ...vrea raspunsuri scurte si la obiect.

va doresc tuturor boboceilor sa fie un inceput intr-un ceas bun, sa meargeti la scoala cu mare drag si cu o dorinta uriasa de a afla si intelege lucruri noi si sa va intoarceti in fiecare zi acasa FERICITI.

Cam asta imi doresc eu pentru puiul meu ...
tuturor,
Cornelia si taurasul Rares Costin (22.04.2002)
Fotografii
Grecia2008

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina1976 spune:

Bafta tuturor pentru maine!

Sa aveti parte de vreme frumoasa si sa incepem scoala cu dreptul!

Noi suntem in clasa in care am dorit (intr-un final), mami are emotii cat casa, copilul destul de relaxat, vedem maine ce si cum.

Sorana, Doris, si pe mine ma apuca nostalgia cand revad camera lui Paul, jucariile dosite, biroul gol ... ce curand va fi plin ... of, of, au crescut si noi abia ne dam seama.

Cornelia, sigur nu vorbesti de al meu copil? Ca si el e la fel!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

gata.l-am lasat cu doamna invatatoare..saracii micuti, erau cam dezorientati si emotionati...care mai de care...la 10.30 merg sa-l iau si dupamasa avem sedinta cu parintii.
a fost frumos, cei de clasa a patra ii asteptau cu pod de flori.
pupici.asteptam vesti...

Mergi la inceput