Burtici fericite de septembrie-octombrie (76)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

mary felicitarile mele si tine-o tot asa. e grozav sa vezi oameni puternici dispusi sa infrunte toate obstacolele de la o varsta asa de frageda. Suuper ce sa mai zic.

Monica 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Goood morning si de la mine
Am inceput sa am insomnii...azi am stat vreo jum de ora treaza, pe la 4 dimineata, si evident, cand a sunat alarma, imi era un somn .
A revenit umflatura la picioare...de fapt aseara aveam degetele de la picioare umflate mai tare..erau chiar comine, semanau cu niste rame .
Maine cel tarziu apare patutul si comoda, plus ce am mai comandat pe net .
Alex: sunt sigura ca se rezolva, si cu nasii, si cu tot. Sunteti poate si stresati...Nu ramane copilul nebotezat, nu? . Nici noi nu avem nasi..toti ne zic ca daca eram in tara ne botezat...dar asa cine sa vina in Italia, cu copii mici .Dar nu ma stresez
O zi buna!!!!!!!

Gianina 25+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Profa sa sti ca eu nu prea am facut miscare prima data ca nu puteam si totusi amnascut tare usor... cred ca tot de organism depinde. PLus ca prietena mea care si-a dorit mult sa nasca natural, mergea zilnic ore intregi si degeaba ca a ajuns la ceza ca avea colu lung si inchis beton si sarcina de aproape 42 de sapt, deci... trage tu concluzia.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 26+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl
si tie dragutza mea...tare greu cu somnul asta...apropo de caietul cu pricina pentru consiliu...l-am printat de pe net...asa ca ma apuc de cospectat si luat notite :) eu trebuie sa-i si anunt ca stau acolo...ca e numai el trecut pe contract...ca nu platim concil tax...ca el e student...si chiria oricum e mare...asa ca ma fofilez si eu pe langa el. acum insa trebuie sa ma declar co-locatara si sa ma duc cu jalba in protap. sa vedem cum sar ei sa ma ajute ca de 8 ani imi tot iau taxe!

sa ai o zi frumoasa



Asa da, noi de cate ori vroiam sa ne luam imprimanta ..trebuia sa facem altceva cu banii dar ne trebuie neaparat ca deja ma trag de sireturi cu unii de la o cafenea/internet cafe de cate ori am fost pe acolo... sa mai scot o foaie, un CV, un formular.....
Bafta la conspect si Doamne ajuta !!!
Stii macar tu ai cotizat 8 ani...dar pe mine ma incearca un usor sentiment de vinovatie ca platesc doar din noiembrie anul trecut....si in loc sa iau banii de la ticalosii aia de acasa unde am contribuit si am platit ...iau tot de la astia care sunt baieti salon.
Dar deh, imi trece repede sentimentul asta de vinovatie...ca doar nu iau banii ca sa ii beau (faceti abstractie de mesajul de mai sus cu berea) ci ii iau pentru Bebitza.


Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Mamicilor, lamuriti-mi va rog o alta nedumerire!!Cum se spala in urechi bebelusii?


Gianina 25+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Toata lumea manutele la spate, coloana drapta, sanii in fata, batistele pe banca (asta pentru cele care au fost pionieri)...pentru pustoaicele ca Diana15 ...nu-i cazul
Selen sunt aici si am fost prezenta si la 5 dimineata, adica la 7 la voi !!!!!
Monica ne bucuram ca ai alergat, ca sa te mentii in forma maxima.
Eu imi tot repet in minte faza aceea cum ca daca fac miscare nasc mai usor si merg si trag de mine, si ma mai opresc ...si mai merg....si lupta si dai.....
Dar nu ma las ....pana la victoria finala.
Santorini ne bucuram ca ai bagat capul si pe la noi, asa mami.
Astazi vreau sa stiu unde este doamna Biaz care in ultimele mesaje era cam abatuta si cam preocupata de problemele ce apar zi de zi ...fara sa se mai opreasca.
Iulika e frumos sa aflam despre altii, lucruri interesante, ai ceva sa ne povestesti si tu despre suedezi ? ceva ce-i caracterizeaza ? Mie chiar imi plac si altfel de discutii....chiar daca stiu care sunt regulile unui forum...

Cea mai fericita 27 + cu


ups cred ca am crezut ca mesajul e de ieri...sau eram prea adormita ma scuzati tovarasa! un salut pioneresc de la mine da, am apucat si eu vremurile alea putin...1 an si un pic....

Mary, chiar esti de admirat, pe bune! pe langa faptul ca o sa fii o mamica f tanara si frumoasa, nici n-o sa te lovesti de dilema copii sau cariera, pt ca deja copilasii tai vor fi maricei, de dat la gradi sau scoala, si tu te poti ocupa de tine....eu..nu vreau sa zic ce faceam pe la varsta ta

28+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Profa sa sti ca eu nu prea am facut miscare prima data ca nu puteam si totusi amnascut tare usor... cred ca tot de organism depinde. PLus ca prietena mea care si-a dorit mult sa nasca natural, mergea zilnic ore intregi si degeaba ca a ajuns la ceza ca avea colu lung si inchis beton si sarcina de aproape 42 de sapt, deci... trage tu concluzia.


De cand sunt si eu membra in aceasta odisee ..toate miturile legate de sarcina mi s-au naruit
Dar lasa ca la sfarsit dupa ce nastem toate bebelaci sanatosi facem un studiu de caz, pe cele 135 de burtici...si facem propriile noastre reguli cum e cu sarcina si nasterea.
O rugam pe Biaz sa scrie o carte pentru viitoarele mamici, cu concluziile studiului, ca ea are talent nemasurat la aranjat cuvinte....si uite asa ne imbogatim....
(daca nu fuge cu banii, desigur)

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Kemsy, bebelusii nu se spala in urechi. Daca vrei neaparat, poti sa cureti cu betisoare speciale pt. copilasi partea externa a urechilor.

M. cu Mihnea Gabriel
si fericita 23+ cu Codrin Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Profa sa sti ca eu nu prea am facut miscare prima data ca nu puteam si totusi amnascut tare usor... cred ca tot de organism depinde. PLus ca prietena mea care si-a dorit mult sa nasca natural, mergea zilnic ore intregi si degeaba ca a ajuns la ceza ca avea colu lung si inchis beton si sarcina de aproape 42 de sapt, deci... trage tu concluzia.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 26+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



asa si mie mi-a zis med de fam sa merg cate o ora pe zi, ca ma ajuta la nastere, dar sincer deja dupa 15-20 min imi simt burta de o tona si ma iau tot felul de intepaturi peste tot....dar incerc....macar sa stiu ca am facut tot posibilul si daca n-a fost sa fie nasterea usoara, asta mi-a fost "norocul"...

28+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

lucia sa nu te aud cu vinovatia...merita...amam lor de banditi...faceam master si mi-au luat 11 mii ca la un strain, desi stateam in Uk de 2 ani cu viza de self employed si plateam taxe. iar acum, peste 30% din salar se duc pe taxele lor. cu care se ajuta sa le plateasca unora casele de social, ca le e lene sa mearga la munca si trantesc 3 copchii pana la 20 de ani si stau acasa. Deci nu...fii convinsa ca au de unde.

am mai vrtu sa spun cuiva ceva...dar s-a dus ideea...

MangaGirl :-) 25+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput