Burtici fericite de septembrie-octombrie (76)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Ziua buna!

Merci, Monica, esti tare dragutza. Sunt de acord cu complimentul pentru Mihnea, dar trebuie sa iti spun ca eu (cel putzin mai nou) nu arat extraordinar la corp (sunt genul mai rotunda si mai "gravida"). Am avut fotograf bun, in concluzie. Iti doresc odihna placuta pentru ziua de astazi!

Selen, te inteleg perfect cu invatatul colegilor. Eu am invatat atatia ca ma apuca o usoara stare de greata cand ma gandesc ca trebuie iarasi sa-mi instruiesc inlocuitoarea pe perioada maternitatii.

Si nu in ultimul rand un pentru Claucia cu care mai intersectez si pe la scutece. Asteptam vesti, poze!

M. cu Mihnea
http://picasaweb.google.com/mylenna2010/Mihnea#5299212513804209346 si fericita 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineata si de aici...tare greu m-am mai trezit azi...sunt rupta de somn..imi vine sa adorm cu capul pe birou...oare ce-o fi cu mine?

m-am uitat pana tarziu la 6 feet under, ca mai avem un episod din ultima serie. trista serie...numai cosmaruri am...bineintels vechile mele obsesii, ca ma paraseste sergiu! in fiecare noapte. de faptn u ma paraseste, dar ma supara si eu plang...si plang.

anyway...sa revenim...selen sunt intru totul de acrod...de la serviciu e mai palpitant
alex25 eu cand ma voi marita vreodata...cred ca voi avea o casatorie mixta, la fel ca parintii lui. el e catolic, eu sunt ortodoxa...cred ca am reusit sa-l conving sa botezam copilul la ortodocsi, tinanad cont ca eu tin mai mult la chestiile astea decat el. dar nu cred ca s-ar boteza niciodata la ortodocsi, desi mama lui e ortodoxa. nu i-as cere-o pt ca nu are rost. Daca ar vrea el ar fi una, dar nici mie nu mi-ar conveni sa-mi ceara sa ma trec la catolici. Asa ca mai bine sarbatorim Pastele si de o p arte si de alta si mergem inainte. Oricum, vorbiti calmi si totul se va rezolva.

1_sweet_angel ce-mi spui tu nu-mi vine sa cred! wow...si tu vei locui acolo definitiv? sau ai ganduri sa te itnorci in Europa? te-ai acomodat? e atat de multa cenzura precum pretind europenii? sa-mi spui daca iti pun prea multe intrebari...ca nu vreau sa te supar.



ma duc sa muncesc si eu ceva...ca e 10 si parca vad ca iar trece ziua de pomana.

ne auzim mai incolo. ah...utiasem...azi facem 25 de sp!!! a inceput AMR-ul :)

MangaGirl :-) 25+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Va multumesc mult tuturor!

Nu i-am cerit niciodata sa treaca la religia mea, el a venit cu ideea acum ceva timp, dar am vazut ca ezita si de aia nu am insistat ( la noi e mult mai complicat, mixta nu se poate, ca el e musulman).....sper sa putem discuta rezonabil. Pana la urma nu mai facem cununia si gata, nu asta sta in calea fericirii noastre, cel putin asa vad eu lucurile, dar sa nu imi reproseze ca din cauza mea...ma rog, acum speram sa luam cea mai buna decizie, mai ales pentru bblelina.

----------------------------------------------
Alexandra 24+ se pare ca fluturasul va fi Alessia ...
Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Toata lumea manutele la spate, coloana drapta, sanii in fata, batistele pe banca (asta pentru cele care au fost pionieri)...pentru pustoaicele ca Diana15 ...nu-i cazul
Selen sunt aici si am fost prezenta si la 5 dimineata, adica la 7 la voi !!!!!
Monica ne bucuram ca ai alergat, ca sa te mentii in forma maxima.
Eu imi tot repet in minte faza aceea cum ca daca fac miscare nasc mai usor si merg si trag de mine, si ma mai opresc ...si mai merg....si lupta si dai.....
Dar nu ma las ....pana la victoria finala.
Santorini ne bucuram ca ai bagat capul si pe la noi, asa mami.
Astazi vreau sa stiu unde este doamna Biaz care in ultimele mesaje era cam abatuta si cam preocupata de problemele ce apar zi de zi ...fara sa se mai opreasca.
Iulika e frumos sa aflam despre altii, lucruri interesante, ai ceva sa ne povestesti si tu despre suedezi ? ceva ce-i caracterizeaza ? Mie chiar imi plac si altfel de discutii....chiar daca stiu care sunt regulile unui forum...

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Hmmm,bine e cu burta plina
Ce sa zic,eu cred ca mi-au iesit ok din moment ce am mancat 2 farfurii
Ma duc sa citesc un pic pt examen...am specificat un pic,ca ce-i prea mult strica.

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 28+, cu -Razvan




Bafta multa! Sincer cum reusesti?


Laura 21+ si Ramona Cristiana 20.03.2007


Ms
Ehhh,e greu, nu zic nu...dar nu foarte. Am noroc ca sunt la id si nu invat cot la cot cu cei de la zi.
Si in plus,ma gandesc ca vor trece si astia 2 ani,voi termina facultatea, imi voi gasi un job bun, copiii vor fi deja marisori si am scapat de greu...la 22-23 de ani,cu atatea realizari...ptiu,sa nu ma deochi. Lasand modestia deoparte,inchisa bine intr-un sertar,eu una sunt tare mandra de mine

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 28+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Neata Mangulico

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Neata Mangulico

Cea mai fericita 27 + cu


si tie dragutza mea...tare greu cu somnul asta...apropo de caietul cu pricina pentru consiliu...l-am printat de pe net...asa ca ma apuc de cospectat si luat notite :) eu trebuie sa-i si anunt ca stau acolo...ca e numai el trecut pe contract...ca nu platim concil tax...ca el e student...si chiria oricum e mare...asa ca ma fofilez si eu pe langa el. acum insa trebuie sa ma declar co-locatara si sa ma duc cu jalba in protap. sa vedem cum sar ei sa ma ajute ca de 8 ani imi tot iau taxe!

sa ai o zi frumoasa

MangaGirl :-) 25+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Si in plus,ma gandesc ca vor trece si astia 2 ani,voi termina facultatea, imi voi gasi un job bun, copiii vor fi deja marisori si am scapat de greu...la 22-23 de ani,cu atatea realizari...ptiu,sa nu ma deochi. Lasand modestia deoparte,inchisa bine intr-un sertar,eu una sunt tare mandra de mine


....la 24 de ani poti sa incepi sa calatoresti in jurul lumii
Bafta si de la mine la examen si te felicit pentru tarie, optimism, voie buna !!!!

La varsta ta si eu eram mai sprintena....acum sunt ca la pensie....as sta numai in parc pe banca si la terasa. De dimineata ma uitam la unii care radeau o bericica pe o terasa (ca e cald si soare) si aveau asa paharul aburind si spuma la bere...exact ca in reclame....iar eu ma caram cu eforturi considerabile.....asa as fi stat si eu acolo cu ei...sa ma bata soarele putin in cap.....sa nu am nicio problema...
Vise...vise.....

PS - fetele care au deja copilasi spuneti-mi ca va trece faza asta dupa nastere si am sa-mi revin, nuuuuuuu ?????

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Sweet_angel foarte tare faza cu pantalonii taiati si cu faza cu umblatu in pijamale..
Este mai palpitant de la servici sa intri pe forum. Eu una recunosc ca asa parca inving sistemul. La mine este mult de munca dar mai merg saptamana asta si trag de mine sa mai lucrez ceva dar sa mai trag un ochi si la voi. Acusi vine pranzul si o sa mi se faca somnic.
+ 28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana


PS - fetele care au deja copilasi spuneti-mi ca va trece faza asta dupa nastere si am sa-mi revin, nuuuuuuu ?????

Cea mai fericita 27 + cu


Daaaaa,o sa-ti revii vrei nu vrei,n-ai incotro

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 28+, cu -Razvan

Mergi la inceput