Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (312)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui crishtina

Roxana, noi acum cat am fost putin in Romania in aeroport mi-am dat seama ca nu e nevoie de carut...Robert voia sa vada de toate...si tot faceam cu randul la plimbat si aratat avioane si prin magazine. Si el ca Andrei nu mai sta demult in carut decat pe distante lungi. Si pt august cand mergem si noi in tara nu il mai luam pt ca deja il vad un bagaj in plus.

Acu putin despre mine...ca tot ma intrebai Carpatina...altfel nu va mai stresam cu problemele mele. Am fost la doctor...si ultima analiza de urina a iesit f urata 1000 glucoza in urina. Mi-a zis doct ca nu are rost sa ma mai chinuie cu testul de glucoza...avand in vedere ca am avut diabet in prima sarcina si acum valoarea asta e clar. Acum sun sa fac programarea la diabetolog si vedem ce mai zice el. Oricum regim strict pana la sfarsit e de inteles....copilasul sa fie sanatos..ca asta e mai important.

Crishtina & Robert 09.09.2007




Imi pare rau de asa veste, sper ca toate sa fie bine pana la sfarsit!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Devylla, unde neica poze noi si povesti despre weeked? Ca io' pozele alea cu codite le-am vazut saptamana trecuta... atunci am si decis ca Erika trebuie sa fie tare cuminte daca te lasa sa-i faci asa cozi..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Devylla, unde neica poze noi si povesti despre weeked? Ca io' pozele alea cu codite le-am vazut saptamana trecuta... atunci am si decis ca Erika trebuie sa fie tare cuminte daca te lasa sa-i faci asa cozi..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Si eu m-am tinut sa-ti raspund pana am uitat
Ca ai ajuns la concluzia asta,m-ai facut sa vad copilul cu alti ochi.Intr-adevar neica,am o fetita cuminte,care sta sa ii fac codite,mananca fara prea multe mofturi,bea lapte din cana,nu se trezeste noaptea,asculta cand i se spune ca nu are voieCe mai,cred ca e cea mai cuminte din club...mai are ea iesirile ei normale,cu tavalit pe jos,nemancat,tipat,plans si tot tacamul.

Despre mini-vacanta gasesti aici:http://boemitate.blogspot.com/
Iar cateva poze deocamdata aici: http://intarasoareluirasare.blogspot.com/

V-am bagat in ceata cu atatea bloguri.

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Fetelor sunteti minunate!Cu asa complimente nici nu pot sa ma simt altfel decat fantastic.Adevarul este ca ma simt f bine in sarcina asta(deocamdata)


Luiza bafta multa cu Me!Tinem pumnii sa mearga bine in continuare!

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
Yaio, e frumos rau de tot, imi vine sa-l pup . Mi se pare ca seamana din ce in ce mai bine cu tine, asa-i ?


Multumim, ma faci sa fiu ! Daca ma intrebi pe mine, iti yic sincer ca nu cred. Are chestii si de la mine, dar si de la tata-su, nu pot spune cu cine seamana mai mult. Dar pot sa-ti spun sigur ca e istet ca mama-sa!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

ieri mi-a dat miss un dosar cu lucrarile lui Adi , in numar de 3, fiindca asa cum v-am zis n prea vrea sa stea in clasa . sunt niste planse cu desene de colorat, el a facut niste desene peste, complet pe langa, bineinteles, la 1 an si 8 luni nu-i poti cere unui copil sa coloreze niste imagini, i-am zis ca-i un nivel avansat pt varsta lui si e normal sa nu poata face asa ceva, cica o sa faca. Si o plansa cu o rochita pe care a lipit diverse ( fluturasi, floricele). Parerea mea e ca nu adapteaza programa varstei copilului, sunt chestii pe care le fac cei de 3 ani. O sa caut pe net ceva mai simplist sa-i dau o idee de alte activitati.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

deci numai eu sunt cu capul, spal orice lucru al copilului de mana.
pana acu am spalat aragazul si faianta, inainte am calcat o gramada de chestii marunte ( pana si sosetele copilului le calc sa le intind elasticul).
acum ma bag la lenjerii de pat, stau pe faza sa vad ce a facut Me la gradi

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

si o lectie :
http://vreaudetoate.ro/cum-se-face-nod-la-cravata-224.html
pe care o invat , poate foloseste si altcuiva.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

fetele mai titrate, dati-va si voi cu parerea aici va rog


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138784



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77
Yaia, e tare dulce delfinasul vostru!


Multumim!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput