Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (312)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Mie imi merge cam greu forumul..

Sabina numai bine lui Ghe...dintisori ii joaca feste

Luy incetisor se invata si Me...ai sa vezi ca va deveni mai independenta si va papa mai bine

Yaia carut iei din Ro...vroiam ceva micut ...ce preturi sant?

Papanash cand vrei sa mergi la Venezia...eu sant de o gramada ,dar inca nu am vazuto, de fapt nu vreu cand e aglomeratie , dupa vin ploile

Erina vreau sa te vad blonda...de fapt te-am cunoscut blonda

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Luy, cum e domnisoara Me? O dragalesti de zor, nu?

Papanash, imi pare rau ca aveti probleme cu somnul. Va fi greu asa sa il iei mereu obosit.

SabinaY, am citit despre superba mini-vacanta dar zau nu am vazut pozele cu tine. Te rog putin ajutor, ca sunt prea obosita sa ma descurc.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu am scapat azi de musafirii de la Roma, insa maine am 3 sedinte ce se intind pana la 8 seara. Asa ca, iar nebunie. Motiv pentru care azi am plecat la 6 si am ajuns sa fac fizioterapie, ca am chiulit destul.

M-am jucat cu copiii o multime, vad ca le curge putin nasul, cred ca de la baia in piscina din weekend cand era vant puternic. Asta seara au fugit afara dezbracati, Alex cu costumatia roz de balet si Andrei in pampers si maieu. Sper sa nu se agraveze situatia mucilor. Oricum i-am tratarisit preventiv.

Legat de Alex inca deliberez daca o las sau nu in tabara. Parca nu. Azi s-au jucat asa frumos, Andrei e tare haios, pacat ca nu vorbeste. Ca sa va mai amuz, cum credeti ca ii zice el vecinului nostru Dimitri: "iaih" (a se citi i cu caciulita).

Hai ca trebuie sa culc fata. Va pupic. Noapte buna si linistita!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76
Ne alaturam si noi Sabinei. Azi noapte febra 39 cu 8, varsaturi si tot tacamul. Sanatate lui Gheo. Nici eu nu mai poooooooot!


Sanatate puilor bolnavi, Vladut si Gheo!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui crishtina
Am fost la doctor...si ultima analiza de urina a iesit f urata 1000 glucoza in urina. Mi-a zis doct ca nu are rost sa ma mai chinuie cu testul de glucoza...avand in vedere ca am avut diabet in prima sarcina si acum valoarea asta e clar. Acum sun sa fac programarea la diabetolog si vedem ce mai zice el. Oricum regim strict pana la sfarsit e de inteles....copilasul sa fie sanatos..ca asta e mai important.


Cishtina, ! Hai ca o sa fie bine. 9 luni trec ca 9 zile! Gurmandei de mine i se rupe sufletul de tine, ca trebuie sa tii regim.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxali
Yaia carut iei din Ro...vroiam ceva micut ...ce preturi sant?


Ali, nu mai cumpar din Ro nici carut, nici scaun de masina. Sora-mea e o descurcareata, mi-a facut rost de ambele, a spalat husele si acum il asteapta pe Tudor.
Cu preturile te pot ajuta fetele din tara mai mult, eu ma uitasem doar la scaune de masina pe internet si doar la un anumit tip de scaune...

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Ieri noapte am dormit doar vreo 4 ore, asa incat v-am citit, v-am raspuns unde m-am priceput...acum va spun noapte buna!

PS Maine e ultima zi de lucru inainte de vacanta si planuiesc sa o scurtez. Iuhuuu! Vacanta!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Scuze - dar o sa cam citesc in diagonala zilele astea forumul. Daca ma intrebati ceva si nu va raspund, trimiteti va rog PM. .

Citat:
citat din mesajul lui devylla
Pe mine m-a apucat asa brusc frica de nastere...acuma stiu ce ma asteapta

Multam. N-ai de ce sa te temi de nastere. Oricum va fi cu totul altfel. Sunt mamici la odisee care au nascut prima data in 2 ore si acum s-au chinuit cate 9 ore, si altele care prima data au avut mult de indurat si al doilea a venit super repede. Pupicei si lasa teama deoparte, bucura-te de Erika momentan.

Crishtina - sanatate multa si ai grija cu diabetul. Pupicei multi .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Despre controlul meu - totul e la fel ca saptamana trecuta ( aproape la fel - greutatea mea s-a marit cu inca 1 kg ), col moale si deschis 1 cm, contractii nu am. Insa la cat merg zilele astea cu ai mei si pitica in plimbari, zic eu ca n-o sa mai dureze mult ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Ramonaiani ma bucur ca esti optimista...colul e deschis s-ar putea sa nasti mai devreme un pic

Slipper sanatate puiului

Sabina mai are febra Ghe?

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput